Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 21 až 40 z celkem 348 zpráv
Předchozí  Následující

Riiber dominoval v Oslu i v nedělním závodě, Konvalinka získal dva body (10. března 2024 17:32)
Norský sdruženář Jarl Magnus Riiber ovládl i druhý víkendový závod Světového poháru v Oslu s více než minutovým náskokem. Naprostý suverén posledních sezon šestnáctým triumfem v té probíhající stanovil nový rekord.

Snowboardisté Ledecká a Počinek skončili ve slalomu družstev v osmifinále (10. března 2024 17:10)
Adam Počinek a Ester Ledecká vypadli na snowboardovém Světovém poháru ve Winterbergu v osmifinále paralelního slalomu družstev a obsadili 16. místo. Českou dvojici vyřadili Italové Daniele Bagozza a Lucia Dalmassová, kteří nakonec celý závod vyhráli. Ve finále porazili Žana Košira a Glorii Kotnikovou ze Slovinska o šest setin sekundy.

Vingegaard vyhrál Tirreno-Adriatico, závěrečný spurt ovládl Milan (10. března 2024 17:04)
Dvojnásobný vítěz Tour de France Dán Jonas Vingegaard vyhrál cyklistický závod Tirreno-Adriatico. Poslední sedmou etapu ovládl v hromadném finiši Ital Jonathan Milan. Spurtér týmu Lidl-Trek si zopakoval úspěch ze čtvrté etapy a zajistil si vítězství v bodovací soutěži, kterou dosud vedl Španěl Juan Ayuso.

Koudelka byl v neděli v Oslu osmnáctý, vyhrál domácí skokan Forfang (10. března 2024 16:58)
Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil ve druhém závodu Světového poháru v Oslu na bodovaném 18. místě. Z vítězství se podruhé v sezoně radoval domácí Johann Andre Forfang, už podesáté se v aktuálním ročníku musel spokojit s druhým místem Japonec Rjoju Kobajaši. Lídr průběžného pořadí seriálu Stefan Kraft z Rakouska skončil třetí.

Jorgenson ujel v poslední etapě s Evenepoelem a slaví triumf na Paříž-Nice (10. března 2024 16:03)
Vítězem cyklistického závodu Paříž-Nice se stal Američan Matteo Jorgenson. V poslední etapě dojel po úniku druhý za Belgičanem Remcem Evenepoelem. O žlutý trikot připravil krajana Brandona McNultyho, na kterého před dnešním startem ztrácel jen čtyři sekundy. Evenepoel skončil celkově druhý s půlminutovým mankem, McNulty klesl na třetí příčku s odstupem již 1:47 minuty.

Shiffrinová vyhrála slalom v Aare a má poosmé malý glóbus. Dubovská patnáctá (10. března 2024 15:43)
Mikaela Shiffrinová poosmé získala ve Světovém poháru malý křišťálový glóbus za slalom. Americká hvězda v Aare zvítězila s velkým náskokem 1,24 sekundy před Zrinkou Ljutičovou z Chorvatska, ve Švédsku přitom startovala po šestitýdenní pauze zaviněné zraněním. Česká lyžařka Martina Dubovská skončila patnáctá, Adriana Jelínková se do cíle úvodního kola nedostala.

Klaebo v norském finiši poprvé vyhrál padesátku na domácím Holmenkollenu (10. března 2024 13:33)
Hvězdný Nor Johannes Hösflot Klaebo vyhrál ve finiši pětice domácích lyžařů v Oslu závod na 50 km klasicky s hromadným startem. Pětinásobný olympijský vítěz a devítinásobný mistr světa vybojoval jubilejní 80. prvenství ve Světovém poháru a znovu vylepšil svou rekordní bilanci. Prestižní maraton na Holmenkollenu ovládl sedmadvacetiletý rodák z norské metropole poprvé. Dosud bylo jeho nejlepším výsledkem loňské sedmé místo.

I potřetí úspěšné. Basketbalistky KP Tany Brno v lize znovu porazily Hradec (10. března 2024 13:05)
Basketbalistky KP Tany Brno porazily v třetím kole ligové nadstavby Hradec Králové 79:63. Třetí tým skupiny A1 potvrdil roli favorita a vyhrál i třetí vzájemný zápas v tomto ročníku nejvyšší soutěže. Hostujícímu Sokolu nepomohlo 22 bodů nejlepší střelkyně utkání Pamely Therese Effangové, která překonala hranici 3000 ligových bodů v kariéře.

Skoro jsem nevěřil, že ten gól ještě dám, přiznal Juliš. Při penaltě nervózní nebyl (10. března 2024 12:45)
V lize se netrefil od listopadu, na gól čekal celkem sedm zápasů, ale proti Baníku Ostrava dal útočník Lukáš Juliš hned dva a pomohl fotbalistům olomoucké Sigmy ve 24. kole k velmi cenné výhře 2:1.

Po roce znovu brzký konec. Úspěch to není, hlesl plzeňský obránce Piskáček (10. března 2024 12:25)
Byla to chvíle, která mohla a měla rozhodnout urputnou bitvu. Možná otočit kormidlo celé série. Jenže hokejisté Plzně tuhle šanci promarnili a nakonec pro ně v sobotu sezona skončila. Brzy. V předkole podlehli Litvínovu 0:3 na zápasy, stejně jako loni končí ročník na dvanácté příčce. „Úspěch to není, to víme všichni,“ hlesl obránce Jan Piskáček.

Hrát tenis? Lepší než dřina v baru. Knutsonová o češtině i odměnách (10. března 2024 12:00)
Vystudovala žurnalistiku, a tak si pohrává s myšlenkou, že by začala psát blog. „Napsala bych v něm, že tenis je opravdová práce, že dělám od devíti do šesti jako všichni ostatní,“ usmívá se Gabriela Knutsonová. Provází ji neobyčejný příběh: otec je Američan, matka Češka, ona sama se nejdřív věnovala škole, než se vrhla do profesionálního sportu.

Pan Jehlička. Pomáhám s bolestmi těla i psychikou, říká akupunkturista Slavie (10. března 2024 12:00)
Když se položíte v jeho malostranské ordinaci na lehátko, přikryje vás dekou Slavie. Stejný červenobílý znak najdete třeba i na lžíci na boty. Překvapení? Ani ne. Michal Kuneš, terapeut tradiční čínské medicíny, už šest let pro Slavii pracuje.

O výměně do Vegas věděla jen manželka, přiznal Hertl. Chce naskočit před play off (10. března 2024 11:45)
Na novou výzvu se těší. Ještě aby ne, vždyť po pěti letech konečně dostane šanci bojovat o hokejový Stanley Cup. „Výměnu do Vegas jsem musel schválit, ale dlouho jsem neváhal,“ řekl český útočník Tomáš Hertl, který vůbec poprvé ve své zámořské kariéře mění působiště.

Rekord Bernu pokořen. V Evropě chodí nejvíce fanoušků na Kolín nad Rýnem (10. března 2024 11:20)
Kolín nad Rýnem vytvořil rekord v návštěvnosti v evropských hokejových soutěžích. V základní části německé ligy chodilo na zápasy „Žraloků“, za které hrají čeští obránci Andrej Šustr a Stanislav Dietz, v průměru 16 993 diváků. Klub to uvedl na svém webu.

Start na míru? A pak se za mnou všechny vyvezou, smála se Adamczyková (10. března 2024 10:59)
Ve čtvrtfinále na zkrácené trati jen těsně uhájila druhou postupovou příčku, nejlepší jízdu si však snowboardcrossařka Eva Adamczyková schovala na úplný závěr. Ve finále v italské Cortině d’Ampezzo dlouho vedla, nakonec dojela jen 17 setin od vítězství na druhém místě.

Jako mezi námořníky. Na Holmenkollenu se během závodu rvali opilí fanoušci (10. března 2024 10:53)
Sobotní závod lyžařek v běhu na 50 km klasicky na Světovém poháru v Oslu provázely potyčky opilých fanoušků. Podle norské televizní stanice NRK se na slavném Holmenkollenu strhlo několik rvaček. Někteří z opilých diváků vzali útokem i zábrany a přepadli přes ně na trať.

Havlík prodloužil, ale trápí se on i Slovácko. Svědík se omlouval fanouškům (10. března 2024 10:15)
Když to nejde jemu, neladí to ani týmu. A naopak. Sobotní bída v domácím zápase s Jabloncem (0:1) podtrhla jarní soužení fotbalistů Slovácka i jejich nejlepšího střelce Marka Havlíka, který v týdnu prodloužil s klubem smlouvu do léta 2025.

Charvátová o páté štafetě: Psychika. První rána mě příliš vyvedla z míry (10. března 2024 09:49)
České biatlonistky jely velmi dlouho ve štafetě v Soldier Hollow skvělý závod, s nejlepší střelbou ze všech. Markéta Davidová ji po excelentním běžeckém vystoupení předala finišmance Lucii Charvátové na třetím místě. Ta odstřílela ležku bezchybně i rychle a až do závěrečné stojky byl český tým v souboji se Švédskem ve hře o stupně vítězů. Jenže na stojce musela Charvátová na dvě trestná kola.

„Dělal by stojky“, aby získal Verstappena. Šéf Mercedesu hledá cestu z krize (10. března 2024 09:25)
Mercedes nevyhrává. Už třetím rokem. Bývalí šampioni formule 1 jsou v krizi, navíc nad nimi zlomil hůl už i Lewis Hamilton, který odchází hledat štěstí do Ferrari. Jak se dostat zpátky na vrchol? „Bylo by krásné, kdyby v našem autě seděl Max Verstappen,“ prohlásil Toto Wolff.

Zajatcův syn Karagavrilidis o Litvínovu, odmítnuté emigraci i debutu z říše snů (10. března 2024 08:59)
Jeho příjmení láme jazyk, on lámal soupeře svým řízným herním projevem. Jordán Karagavrilidis řečený Banán, populární litvínovský obránce Hlinkovy éry s řeckými kořeny, by si prý troufal i na dnešní hokejovou modernu.