Aktuální přehled zpráv z domova - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z domova - iDnes.cz

Česko nabídne tři nemocnice pro testování léku remdesivir, řekl Prymula (dnes 16:51)
Výrobce experimentálního léku Remdesivir si vyžádal dvě až tři místa pro případné další testování medikamentu proti koronaviru v Česku. Měly by to být Fakultní nemocnice Brno a v Praze Fakultní nemocnice Motol a Nemocnice na Bulovce. V České televizi to v sobotu řekl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

S Velikonocemi přijdou až letní teploty. Pršet bude v dubnu jen poskrovnu (dnes 16:04)
Příští týden se v Česku prudce oteplí, o Velikonocích meteorologové očekávají teploty až 23 stupňů Celsia. Nadprůměrně teplo bude i po svátcích. Začátek dubna bude spíše suchý, postupně má ale deště přibývat, vyplývá z měsíčního výhledu počasí, který dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Uvolnění nečekejme, ještě není vyhráno, řekl Hamáček po schůzce u Zemana (dnes 14:38)
Česko v brzké době nečeká žádné zásadní uvolnění režimu omezení zavedeného v rámci boje proti koronaviru, upozornil v sobotu ministr vnitra Jan Hamáček. Po setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech dodal, že bude ještě nutné čekat „možná pár týdnů“.

Pandemie „uvolnila stavidla“, která bude těžké vrátit, míní Václav Klaus (dnes 12:07)
Bude pokračovat posilování moci státu. Nastane oslabování volného trhu a svobody jednotlivce. Posilovat budou vlády a centrální banky. Dojde k rozšíření všestranné a trvalé kontroly občanů. Dojde k zesílení státního řízení ekonomiky, píše ve svém sobotním komentáři bývalý prezident Václav Klaus.

Provoz na letiště zastavil na půl hodiny požár návěsu kamionu (dnes 12:05)
Na Pražském okruhu v oblasti u Řeporyjí v sobotu dopoledne hořel návěs kamionu, která převážel dřevo. Směrem na letiště musela být silnice zcela uzavřena, nyní se jezdí jedním jízdním pruhem. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během několika minut.

Havel řešil, jestli nepřepustit Dubčekovi prezidentství, tvrdí Pavel Kohout (dnes 12:00)
Pavel Kouhout (91) je jedním z nejslavnějších českých spisovatelů a dramatiků. Jeho hry byly uvedeny po celém světě a zfilmovat jeho román Z deníku kontrarevolucionáře chtěli i v Hollywoodu. Jeho osud je ale ještě dramatičtější. Z prominentního komunistického básníka se stal vlivnou osobností pražského jara 1968 a potom nejsledovanějším disidentem, který byl doslova vytlačen do exilu.

KOMENTÁŘ: Manželství v časech koronakrize. Dvakrát měř, až pak se rozveď (dnes 12:00)
Už tři týdny trvající život v karanténě některým párům pomohl se lépe poznat a jiné zase postrčil k rozhodnutí jít od sebe. Než okamžitě plnit kanceláře advokátů je ale lepší v čase obav a nervozity nedělat zásadní rozhodnutí.

Již pátá oběť s koronavirem pochází z domova seniorů v pražské Michli (dnes 11:48)
V pražské Všeobecné fakultní nemocnici v sobotu zemřela žena narozená v roce 1928, která se nakazila novým typem koronaviru v domově pro seniory v Michli, informovala mluvčí nemocnice Marie Heřmánková. Bezprostřední příčinou úmrtí podle ní byly srdeční potíže.

Fakultní nemocnice v Plzni má kvůli nákaze COVID-19 ochromenou chirurgii (dnes 11:31)
Plzeňská fakultní nemocnice má kvůli nákaze koronaviru u zaměstnankyně Centrálních operačních sálů Lochotín ochromenou chirurgii. Všichni lidé, s kterými přišla žena do styku, musí být v domácí karanténě.

Neznámkujte při online výuce, vyučujte jen to hlavní, nabádá resort učitele (dnes 10:32)
Učitelé by v současnosti při online výuce neměli využívat hodnocení jako formu nátlaku. Místo známkování by měli děti hodnotit slovně a dávat jim na výběr z různě obtížných úkolů. Při výuce by měly školy zohledňovat časové možnosti rodin. Vyplývá to z doporučených postupů pro období online výuky, které připravilo ministerstvo školství.

Babiš navrhuje odměny pro zdravotníky, zaplatit je mají pojišťovny (dnes 09:26)
Mimořádné odměny chce premiér Andrej Babiš pro lékaře i další zaměstnance ve zdravotnictví, kteří bojují v první linii proti šíření nákazy koronavirem. Předseda vlády to řekl v rozhovoru pro sobotní Právo. Pokud se situace v Evropě bude zlepšovat, je podle něj v první řadě třeba zajistit, aby mohli do zahraničí cestovat odborní pracovníci a technici.

Česko má 4194 nakažených, v pátek přibylo nejvíce nemocných za poslední týden (dnes 08:50)
Počet lidí s nákazou koronaviru v Česku v pátek stoupl na 4194. Na onemocnění COVID-19 doposud zemřelo 56 lidí, 74 lidí se z něj vyléčilo. V pátek přibylo 332 případů, což je nejvíce za posledních sedm dní. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Zároveň bylo v pátek provedeno doposud nejvíce testů během jednoho dne.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
14   12345
15 6789101112
16 13141516171819
17 20212223242526
18 27282930   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]