Hledat:

Invia.cz Last minute Tunisko Dovolená v Chorvatsku Pojeďte do Egypta Bulharsko Last minute Kréta

Aktuální přehled zpráv ze světa - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Práce | Slovník | Hry | Encyklopedie
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaMaďaři hrají rock operu o Trianonu, největší bolístce svých dějin (dnes 19:34)
Budapešťské Náměstí Hrdinů se v pátek a sobotu proměnilo na obří jeviště. Stovky zpěváků, tanečníku a akrobatů sehráli rock operu Trianon pojednávající o mírové smlouvě z roku 1920, kterou bylo Maďarsko připraveno o dvě třetiny území. Takzvané trianonské trauma je dodnes součástí maďarské identity, píše The Guardian.

více...

Alžířané odvážejí migranty doprostřed Sahary, v poušti mizí beze stopy (dnes 18:41)
Alžírsko nechalo v uplynulých čtrnácti měsících 13 tisíc migrantů na pospas osudu na Sahaře, a to včetně těhotných žen a dětí. Běžence poslali bez jídla a vody na dlouhou cestu zpět pod žhnoucím sluncem, někteří v poušti zemřeli. Počty nedobrovolně deportovaných migrantů Alžírsko nezveřejňuje.

více...

Válka v Pobaltí? Americké jednotky by uvázly v dopravní zácpě, píše deník (dnes 17:47)
V případě konfliktu mezi Ruskem a pobaltskými státy by mohla spojenecká pomoc ztroskotat na špatném plánování, chatrné infrastruktuře a byrokracii. Americká armáda – ač nejsilnější na světě – by se zřejmě zasekla po cestě napříč Evropou a dorazila by pozdě, tvrdí analýza amerického deníku The Washington Post.

více...

Když budete potřebovat, Erdogan vám pomůže. Jak Turci a Syřané slavili (dnes 17:17)
Atmosféra očekávání v Turecku po volbách opadla a zatímco jedni jsou nadmíru spokojení, druzí jsou přešlí a smutní. Příznivci staronového prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana vyrazili ještě v noci na pondělí na náměstí Taksim oslavit výhru. A s nimi i Palestinci nebo Syřané. Fanoušci poraženého Muharrema Inceho naopak posedávají u čaje a přemýšlejí, co bude dál.

více...

Loď s migranty nikdo nechce, Merkelová rebely summitem neuchlácholila (dnes 15:38)
Posádka lodi německé neziskové organizace Lifeline s 200 migranty oznámila, že situace na palubě je kritická. Loď už pátý den čeká na širém moři poté, co ji Itálie i Malta odmítly vpustit do svých přístavů. Italský ministr vnitra a vicepremiér Matteo Salvini navrhl vytvoření středisek pro migranty na jihu Libye.

více...

Ve Stalinově objetí. Před 70 lety spojenci zřídili letecký most do Berlína (dnes 13:58)
Německo si připomíná 70 let od chvíle, kdy západní mocnosti vytvořily letecký most, kterým jedenáct měsíců zásobovaly Západní Berlín. Reagovaly tak na sovětskou blokádu amerického, britského a francouzského sektoru a Stalinovo rozhodnutí, že město nechá vyhladovět.

více...

Češka si na Slovensku objednala vraždu manžela, dostala osm let (dnes 13:37)
Specializovaný trestní soud na Slovensku uznal v novém procesu českou podnikatelku Evu Zámečníkovou vinnou z objednání vraždy svého slovenského manžela a vyměřil jí za to trest osmi let vězení. Rozhodnutí není pravomocné. Předchozí dva verdikty zrušil nejvyšší soud.

více...

Alláhu akbar, Erdogan je náš vůdce. Němečtí Turci bouřlivě slavili (dnes 13:22)
Téměř dvě třetiny německých Turků volilo v tureckých prezidentských volbách Recepa Tayyipa Erdogana. Ještě lépe dopadl Erdogan v Rakousku. V ulicích německých měst se v noci na pondělí konaly bouřlivé oslavy.

více...

Záchranáři v Thajsku pátrají v zatopené jeskyni po malých fotbalistech (dnes 11:50)
Záchranáři v Thajsku už dva dny marně pátrají po 12 malých fotbalistech a jejich trenérovi, kteří jsou pohřešováni v zaplavené jeskyni na severu Thajska. Pátrání po nich odstartovala matka jednoho z nich, která oznámila, že se její syn nevrátil z tréninku. více...

Erdogan obhájil mandát už v prvním kole, největší soupeř uznal porážku (dnes 11:21)
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan obhájil svůj mandát už v prvním kole voleb. Po sečtení 99 procent hlasů mu v neděli dalo hlas přes 52 procent voličů. Jeho soupeř Muharrem Ince v pondělí před polednem uznal porážku. Erdogan se prohlásil za vítěze už dříve, opozice ale jeho slova zpochybnila.

více...

Kim zvažuje stažení děl od hranice, USA po summitu sepisují požadavky (dnes 10:42)
Jižní a Severní Korea jednají o možném přesunutí severokorejských dalekonosných dělostřeleckých systémů dál od společné hranice. Je to další krok, který by mohl přispět ke zmírnění vzájemného napětí mezi oběma korejskými státy.

více...

Policista na penzi plánoval útoky na muslimy, Francouzi buňku pozatýkali (dnes 10:41)
Zatčením deseti stoupenců krajní pravice vyvrcholila v noci ze soboty na neděli rozsáhlá protiteroristická operace francouzských úřadů. Záhadná skupina pod vedením policisty v důchodu plánovala násilné činy mířené na muslimy, mezi nimiž byly údajně i náhodně vytipované zahalené ženy.

více...

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
22     123
23 45678910
24 11121314151617
25 18192021222324
26 252627282930 

Vyhledávání

Partneři

Právě dnes

O Životě.cz - magazín o kultuře, společnosti a životním stylu

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Práce | Slovník | Hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]