Aktuální přehled zpráv ze světa - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Nepoužívejte moje jméno. Spor Trumpa s vedením republikánů se vyostřuje (dnes 09:42)
V USA se vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám, a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu.

Armáda kvůli výcviku oživila stará BVP ze skladů. Práce zabraly půl roku (dnes 08:54)
Armáda nechala kvůli výcviku „oživit“ nepoužívaná bojová vozidla pěchoty BVP-2 ze skladů. Zprovoznění celkem patnácti obrněnců, které v armádě slouží od konce 80. let minulého století, zabralo vojenským technikům dohromady půl roku. K výcviku je budou používat vojáci 74. mechanizovaného praporu z Bučovic.

Umělé drogy v Mexiku vytlačují heroin, vláda chce podpořit pěstování máku (dnes 07:49)
Mexická vláda zvažuje různé možnosti, jak pomoci pěstitelům máku setého, na které negativně doléhá rozmach nových syntetických drog. Uvedl to v pondělí mexický prezident Andrés Manuel López Obrador. Podle něj je ve hře také částečná legalizace pěstování máku za účelem získání opiátových látek pro výrobu léčiv.

Když válčí roboti. USA chystají stíhačky a tanky bez lidí. A nejsou samy (dnes 00:00)
Právě poprvé vzlétla k panenskému letu stíhačka, jakou jste ještě neviděli. Nemá kabinu. Proč taky, když v ní nesedí pilot. Vzlétla nad australskou pouští a jmenuje se Loyal Wingman, volně přeloženo Věrná dvojka.

Svět oslavil MDŽ. Rusky mohou svého ex poslat na vojnu, Turkyně protestovaly (včera 21:39)
Ženy z celého světa slaví v pondělí svůj svátek. V několika státech uspořádaly protesty za lepší postavení sebe samých i svých soukmenovkyň, demonstrovalo se například v tureckém Istanbulu či ukrajinském Kyjevě. V Rusku zase armáda u příležitosti MDŽ darovala ženám možnost poslat své expartnery na vojnu. A španělské firmy musí pracovat na genderové rovnosti mezi zaměstnanci.

Sputnik ve Sputniku netáhne. Rusové o vakcínu nestojí, viru už se nebojí (včera 20:59)
Zatímco řada zemí světa lačnících po očkovacích látkách usiluje i o dodávky vakcíny Sputnik z Ruska, samotní Rusové se zatím k očkování proti koronaviru staví velmi vlažně. Podle nového průzkumu sociologické agentury Levada má zájem o injekci jen třetina z nich. Ani ve vesnici s příznačným názvem Sputnik nepanuje přílišné nadšení, popisuje v reportáži stanice BBC.

Barmské armádě dělá PR exšpion Izraele. Západ generálům nerozumí, tvrdí (včera 19:16)
Barmská armáda, která čelí nařčením ze zločinů proti lidskosti, nezákonného převzetí moci či vraždění demonstrantů, se snaží o rehabilitaci své pověsti v zahraničí. Za tímto účelem si najala bývalého izraelského zpravodajce Ariho ben Menašeho, jenž se proslavil lobbováním za řadu kontroverzních klientů. „Západ generálům nerozumí,“ říká Menaše.

Vyhněte se vakcíně J&J, radí katolíkům organizace. Vadí jí potratové buňky (včera 17:35)
Pokud máte možnost, vyberte si při očkování proti koronaviru jinou vakcínu než tu od společnosti Johnson & Johnson. Tuto radu dostali američtí katolíci od tamní náboženské organizace. Té vadí, že látka vznikala za využití buněk z potracených lidských plodů. Buňky se přitom v medicíně běžně používají, lék s nimi dostal i americký exprezident Donald Trump.

Brexitář Farage končí v čele další strany. Svůj vliv chce šířit na sítích (včera 16:54)
Odpůrce Evropské unie a dlouholetý europoslanec Nigel Farage odchází ze své strany Reform UK. Ta se dřív jmenovala Brexit Party a jejím cílem bylo dotáhnout odchod Velké Británie z EU. Nyní se zaměřuje na změny v domácí politice. Sám Farage jí radí, že by se měla demokratizovat. A svou vlastní budoucnost politik vidí na sociálních sítích.

V Polsku epidemie opět nabírá na síle. Vrchol teprve přijde, varuje ministr (včera 15:49)
Koronavirová křivka začíná znovu růst v Polsku. V neděli v zemi zaznamenali přes šest tisíc nově nakažených. Roste také počet pacientů v nemocnicích. Polský ministr zdravotnictví minulý týden uvedl, že vrchol této vlny covidu by mohl nastat mezi březnem a dubnem. Pak by se mohlo začít uvolňovat.

Neschvalujte nouzové použití Sputniku, vyzývá státy Evropská léková agentura (včera 14:58)
Předsedkyně správní rady Evropské agentury pro léčivé prostředky (EMA) Christa Wirthumerová-Hocheová v neděli vyzvala členské státy Evropské unie, aby neschvalovaly nouzové nasazení ruské vakcíny proti covidu-19 Sputnik V ve svých zemích, dokud EMA sama dostatečně neposoudí její bezpečnost a efektivitu. Ředitelka českého Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová ČTK řekla, že zatím nebyl žádný oficiální proces zahájen.

Rusko se snaží znevěrohodnit západní vakcíny, tvrdí USA. Kreml to popírá (včera 14:15)
Ruské zpravodajské služby vedou kampaň s cílem podrýt důvěru americké veřejnosti vůči vakcíně proti covidu-19 společnosti Pfizer i preparátům dalších západních výrobců. Napsal to list The Wall Street Journal s odvoláním na vyjádření amerického ministerstva zahraničí. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov obvinění odmítl.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
9 1234567
10 891011121314
11 15161718192021
12 22232425262728
13 293031    

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]