Aktuální přehled zpráv ze světa - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Finsko zahnalo virus do kouta. Země má nejnižší čísla v celé Evropě (dnes 00:00)
Finsko zvládlo první i druhou vlnu pandemie covidu-19 na výbornou. Nikdo v Evropě není lepší. Už se o něm mluví jako o modelové zemi hodné následování. Čím si tu chválu zasloužilo?

Udeřme na izraelskou Haifu, a ať jsou oběti, zní z Íránu volání po pomstě (včera 22:03)
Íránští poslanci v neděli podepsali výzvu k pomstě za smrt jaderného fyzika Mohsena Fachrízádeho, který zemřel v pátek po atentátu u Teheránu. Íránští představitelé útok připsali Izraeli. Pokud se jeho vina potvrdí, měl by podle státního listu Kejhán následovat útok na izraelskou Haifu, který by měl zničit tamní provozy a způsobit velké lidské ztráty.

Francouzští policisté zbili černocha, který neměl roušku. Teď jsou ve vazbě (včera 21:39)
Pařížská prokuratura v neděli podle tiskových agentur oznámila, že hodlá obžalovat čtyři policisty podezřelé z napadení hudebního producenta černé pleti. Tři policisté mají podle prokurátora setrvat ve vazbě.

Z Utahu zmizel záhadný kovový kvádr. Pro úřady je případ uzavřený (včera 20:22)
Tajemný kovový monolit, který před týdnem objevila posádka vrtulníku v americkém státě Utah, záhadně zmizel. Úřady uvedly, že objekt byl odstraněn neznámou třetí stranou. Kovový kvádr byl od svého objevení záhadou pro mnoho zvědavých Američanů, kteří se na něj jezdili dívat.

Čína nechce odpovědnost za covid-19. Může být z Indie, ale i z Česka, tvrdí (včera 17:59)
Čínští vědci ve své analýze uvedli, že teoreticky může nový koronavirus pocházet z Česka, Indie, Bangladéše, Austrálie, Ruska, Srbska, Řecka, Itálie nebo USA, za nejpravděpodobnější označili Indii. Číňané považují za „vysoce nepravděpodobné“, že by původní mutace vznikla v čínském Wu-chanu. Vir se podle nich rozšířil už předtím na čtyřech kontinentech bez odhalení.

Jste jako Hitler, přirovnal Sorose maďarský komisař. Opozice žádá odvolání (včera 17:51)
Kulturní komisař maďarské vlády Szilárd Demeter přirovnal ve svém článku amerického finančníka a filantropa maďarského původu George Sorose k Hitlerovi. Článek vyvolal kritické reakce a výzvy k odvolání. Demeter článek nakonec stáhnul.

Mluviti o koronaviru se zapovídá. Kavárna v Římě zavedla nové pravidlo (včera 16:58)
Majitelka římské kavárny jménem Feeling zavedla ve svém podniku nové pravidlo. Zákazníkům totiž přísně zakazuje hovory o koronaviru a s tím spojená témata. U kávy si podle ní mají všichni odpočinout a nemyslet na momentální tíživou situaci. Ke konverzaci pak nabízí další jiná témata, jejichž soupis visí vyvěšený na stěnách podniku.

Z teroristy majitelem kadeřnictví. Uživím tak svých osm dětí, říká Somálec (včera 15:00)
Somálské islamistické uskupení Šabáb hrozí případným odpadlíkům smrtí, přesto somálská vláda členy organizace k útěku vybízí. Pro zběhy provozuje integrační centra, která jim pomáhají s opětovným začleněním do společnosti. Bývalí islamisté se tak mohou například stát řidiči školního autobusu či majiteli kadeřnictví.

Berlínské ulice mají být rovnoprávnější, radnice hledají ženská jména (včera 13:35)
Větší zastoupení žen v politice či ve vedení firem je jednou z cest, kterou chce Německo podpořit rovnoprávnost pohlaví. Přispět se podobně jako jiná německá města rozhodl i Berlín, který se snaží napravit výrazný nepoměr ulic pojmenovaných po mužích a ženách. Aktuálním příkladem je ulice Annemarie Rengerové u úřadu kancléřky Angely Merkelové.

Nelegální večírek v New Yorku se čtyřmi stovkami účastníků ukončila policie (včera 12:09)
Asi čtyři stovky lidí se sešly na nelegálním večírku v centru New Yorku v noci na sobotu. Akci ukončil okolo třetí hodiny ráno zásah strážců zákona, kteří přijeli na udání. Policie obvinila čtyři údajné organizátory z porušení karanténních nařízení a dalších přečinů. Provoz barů v nočních hodinách i větší shromáždění jsou totiž v New Yorku kvůli šíření koronaviru zakázané.

Žraloci v Austrálii stále častěji zabíjejí lidi, vědci mají víc teorií (včera 09:06)
V Austrálii došlo v poslední době k neobvykle velkému počtu útoků žraloků na lidi. Napadení s fatálními následky tento rok nepřežilo celkem osm lidí. Vědci si nejsou jistí, proč se nyní žraloci chovají agresivněji než dříve. Někteří z nich to přičítají klimatickým změnám.

Nová válka mezi Ruskem a Ukrajinou. O boršč. Kdo ho vymyslel? (včera 00:00)
Když se na Twitteru ruského ministerstva zahraničí objevilo video s receptem na „symbol tradiční ruské kuchyně“ – polévku boršč, byla to pro ukrajinského šéfkuchaře Jevhena Klopotenka poslední kapka. „Ukrajině toho vzali mnoho, ale náš boršč nám neseberou,“ míní muž, který bojuje za mezinárodní uznání boršče jako tradičního ukrajinského pokrmu.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
44       1
45 2345678
46 9101112131415
47 16171819202122
48 23242526272829
49 30      

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]