Aktuální přehled zpráv ze světa - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.Zprávy ze světa - iDnes.cz

Dobyli jsme Azovstal, ohlásil Putinovi ruský ministr obrany (dnes 21:32)
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu předal ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi zprávu o osvobození oceláren Azovstal v Mariupolu. Poslední obránci této východoukrajinské bašty se v pátek vzdali, uvedla večer agentura Interfax s odvoláním na ruské ministerstvo obrany.

V Německu zuří bouřky, muž natočil úkaz podobající se tornádu (dnes 20:48)
Až 40 zraněných, z nichž deset je ve vážném stavu, způsobila v pátek odpoledne silná bouře ve městě Paderborn na západě Německa. Meteorologové prověřují, zda se v oblasti neprohnalo tornádo. Silná bouře zasáhla i nedaleké město Lippstadt v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedla agentura DPA. Podle meteorologů bouře pokračují dále na východ a mohly by dorazit do České republiky.

Srí Lanka se hroutí, chybí benzin i potraviny. Češi opouštějí vysněný ráj (dnes 20:00)
Řidiči čekají nekonečné fronty před čerpacími stanicemi a doufají, že na ně ještě vyjde benzin. Jídlo a léky se občas dají sehnat a občas ne. Ceny raketově rostou, kurz rupie se propadá. Srí Lanka zbankrotovala a někteří Češi na místě popisují obrovskou nejistotu a zvažují odchod. Další upozorňují, že země zoufale potřebuje turisty.

Byl divně cítit, tepala mu žíla a potřeboval brýle, popisuje Putina analytička (dnes 19:36)
Bývalá poradkyně amerického exprezidenta Donalda Trumpa a odbornice na mezinárodní vztahy Fiona Hillová zavzpomínala na své působení v nejvyšších patrech americké administrativy. Ruský prezident Vladimir Putin podle ní byl zvláštně cítit a očividně potřeboval brýle. Na jednáních s Trumpem ho pak prý rozčilovalo, že mu musí všechno dokola vysvětlovat.

Opičí neštovice se objevily v Německu nebo Francii, WHO se obává šíření (dnes 18:46)
Po zjištění výskytu opičích neštovic v několika evropských zemích z tohoto týdne potvrdilo první případy této vzácné nemoci také Německo, Francie, Belgie a Kanada. Austrálie má podezření na nákazu u muže, který se vrátil z Evropy. Zástupce Světové zdravotnické organizace v pátek řekl, že v souvislostí s nadcházejícím létem se obává šíření této nemoci.

Muska obvinila ze sexuálního obtěžování, za mlčení dostala letuška miliony (dnes 18:35)
Americký portál Insider popsal příběh bývalé letušky společnosti SpaceX, která tvrdí, že jí miliardář a podnikatel Elon Musk nabídl, že jí výměnou za sexuální masáž koupí koně. Musk obvinění odmítá a tvrdí, že jde o politicky motivovaný článek.

Medička dva týdny točila hrůzy v Mariupolu, nahrávku propašovala v tamponu (dnes 18:00)
Julija Pajevská je pro Ukrajince jednou z největších hrdinek války s Ruskem. Dobrovolná záchranářka byla unesena v polovině března v Mariupolu a od té doby je v ruském zajetí. Ještě předtím se však Pajevské podařilo dostat ven záběry, které v obklíčeném městě dva týdny natáčela na sportovní kameru. Nyní je zveřejnila agentura AP.

Nemusíme líbat Putinovu řiť, řekl ruský zpěvák. Po koncertu přišla policie (dnes 17:41)
Lídr populární ruské rockové skupiny DDT Jurij Ševčuk se dostal do problémů kvůli svým slovům, že „vlast není Putinova řiť, kterou je potřeba líbat“. Výrok o Rusku a prezidentovi země Vladimiru Putinovi pronesl na středečním koncertu v Ufě. Hned po koncertu přišla do zákulisí sálu za zpěvákem policie a sepsala s ním protokol o přestupku, uvedl zpravodajský web stanice Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda.

Ruské vylodění v Oděse nebo Budžaku? Zoufalý pokus o zvrat, tvrdí analytik (dnes 16:16)
Pokud ruské jednotky zcela ovládnou Mariupol, bude následovat vylodění v přístavní Oděse nebo invaze do Budžaku? Šlo by o riskantní a zoufalý pokus o zvrat, popsal možné scénáře analytik Zdeněk Kříž. S odříznutím Ukrajiny od moře by ale podle něj ruský vládce Vladimir Putin mohl oznámit „své první velké vítězství“.

Odpusťte, žádal vdovu souzený ruský voják. Proč jste sem přišli? ptala se (dnes 14:26)
Ruský voják Vadim Šišimarin, který se nyní jako vůbec první okupant zpovídá kyjevskému soudu z vraždy ukrajinského civilisty, ve čtvrtek požádal vdovu po své oběti o odpuštění. Tvrdí, že zabíjet nechtěl. Vdova ho však místo toho konfrontovala. „Byl moje všechno, můj ochránce,“ řekla o svém muži, který v mládí údajně sloužil jako bodyguard v rezidenci Leonida Brežněva.

Zachraňte si život. Zbytek obránců Azovstalu dostal rozkaz zastavit boje (dnes 13:51)
Ukrajinské velení dalo obráncům mariupolského komplexu oceláren Azovstal rozkaz zastavit odpor proti ruským útokům v zájmu zachování života ukrajinských vojáků. Ve videoprohlášení to uvedl velitel ukrajinského pluku Azov Denis Prokopenko. Velitel také řekl, že těžce ranění vojáci byli z areálu evakuováni a že se plánuje jejich následná výměna za ruské zajatce.

Znásilněná devítiletá trojčata i staří muži. U Charkova odkryli nové hrůzy (dnes 13:43)
Z osvobozeného území u východoukrajinského Charkova denně přichází desítky zpráv o znásilnění. Ruští vojáci páchají sexuální násilí na dětech, ženách i mužích. Bližší informace o tom na síti Telegram poskytla ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisovová.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
17       1
18 2345678
19 9101112131415
20 16171819202122
21 23242526272829
22 3031     

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]