Aktuální přehled zpráv ze světa - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Bioteror už není sci-fi. Boom genetických kutilů straší vědce i politiky (dnes 00:00)
Nástroje pro úpravu genetické informace jsou čím dál dostupnější a v odborné veřejnosti stoupá nervozita ze schopností komunity biohackerů. Experimenty z minulých let i kontroverze kolem původu koronaviru totiž ukázaly, že vyrobit biologickou zbraň je dnes snazší než kdykoli dříve.

Trump nechtěl golfové hřiště v Africe, protože se bál lvů, uvádí kniha (včera 20:37)
Bývalý americký prezident Donald Trump nechtěl v Africe stavět golfové hřiště, protože se příliš bál lvů. I tato informace se objevuje v nové knize Boba Woodwarda nazvané Peril (Nebezpečí). Pojednává také o posledních Trumpových dnech v Bílém domě a o událostech, které vedly k útoku na Kapitol. V prodeji je od úterý.

Babiš s Orbánem se opřeli do Bruselu. Pro bezpečnost EU nedělá dost (včera 19:48)
Premiér Andrej Babiš společně se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem kritizovali ve středu na maďarsko-srbských hranicích liknavost evropských úředníků při řešení ilegální migrace. Babiš zdůraznil potřebu rozšíření Schengenu, přijetí Srbska do EU a nutnost bránění vnějších hranic EU.

Macronův covid pas unikl na veřejnost. Jeho QR kódem se může prokázat každý (včera 19:24)
Na sociálních sítích se objevil covid pas francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Z dokladu o očkování proti koronaviru se lidé dozvědí nejen politikovo datum narození, ale i to, že dostal vakcínu od firmy Pfizer/BioNTech. A také QR kód, kterým se Francouzi prokazují v muzeích či restauracích. Elysejský palác uvedl, že přijal potřebná opatření.

Britští policisté ignorovali vloupání, věnovali se sexuálním hrátkám (včera 18:29)
Místo toho, aby se věnovala svým pracovním povinnostem, se dvojice britských policistů v hrabství Surrey raději oddávala sexu. K takovému závěru dospěl disciplinární výbor, který zkoumal, proč Molly Edwardsová a Richard Paton ignorovali hlášení o loupeži. Oba policisté v řadách sboru skončili.

Tajemnou ženu nalezenou v Chorvatsku identifikovali jako Danielu z Trenčína (včera 15:56)
Záhadnou ženou, kterou našli rybáři na skalním výběžku u chorvatského ostrova Krk, je údajně 57letá Daniela A. ze slovenského Trenčína. Dotyčná u sebe neměla doklady a nepamatovala si svou identitu. Nezávisle na sobě ji však poznalo několik lidí.

Činy Tálibánu svědčí o tom, že se nezměnil, říká český velvyslanec Baloun (včera 14:47)
Hnutí Tálibán se oproti minulosti příliš nezměnilo. Podle českého velvyslance v Afghánistánu Jiřího Balouna o tom svědčí činy z poslední doby. Tálibánci se podle něj naučili využívat média a vystupují umírněně, převahu má však spíš jejich militantní křídlo.

Blízko tragédii. Boeing Smartwings se předloni jen těsně vyhnul jinému letounu (včera 13:56)
Nebezpečně blízko se k sobě v roce 2019 za letu dostala letadla společností Smartwings a Thomas Cook Airlines. Jejich letové hladiny od sebe byly jen 240 metrů. K incidentu, který mohl skončit tragicky, došlo v Bulharsku. Tamní úřad pro civilní letectví rozhodl, že chyba byla na straně bulharských řídících provozu. Uvádí to v nově zveřejněné zprávě.

V Alžírsku zemřeli během týdne dva exprezidenti. Po Buteflikovi i bin Sálah (včera 13:14)
V Alžírsku ve středu po dlouhé nemoci zemřel bývalý prezident Abdal Kádir bin Sálah. Bylo mu 79 let. V čele Alžírska stál od dubna do prosince 2019. Jmenován byl dočasně po demisi prezidenta Abdal Azíze Butefliky. Ten zemřel jen pár dní před bin Sálahem ve věku 84 let. Na svůj post rezignoval pod tlakem rozsáhlých protivládních protestů.

Němci se bojí antirouškařů po vraždě na pumpě, politici viní hnutí Querdenken (včera 12:53)
Čin muže odmítajícího nosit roušku, který o víkendu zastřelil pokladníka čerpací stanice, šokoval Německo a vyvolal obavy z narůstající radikalizace odpůrců koronavirových opatření. Němečtí politici ukazují prstem zejména na protisystémové hnutí Querdenken, jehož stoupenci se v posledních měsících na demonstracích opakovaně vrhali na policii.

Na německé dálnici držel muž v autobuse dva řidiče. Policie ho oslepila a zatkla (včera 12:33)
Ozbrojený muž držel v úterý večer v autobuse na německé dálnici A9 dva muže. Autobus přijel ze zahraničí a mířil přes Mnichov do Srbska. Muž jednoho z řidičů svalil k zemi a kopal mu do hlavy. Německá policie srbského státního příslušníka zatkla. Cestující stačili z vozu utéct.

Špatné jídlo, bojkoty, hněv. Na základnách v USA se tísní 50 tisíc Afghánců (včera 11:03)
Americké vojenské základny jsou i tři týdny po završení chaotické evakuace Kábulu plné afghánských uprchlíků. Desetitisíce lidí čekají na bezpečnostní prověrku a v jejich řadách roste frustrace. Stěžují si na špatné životní podmínky, kvalitu jídla i chaotické vyřizování dokumentů.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
35   12345
36 6789101112
37 13141516171819
38 20212223242526
39 27282930   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]