Hledat:

Invia.cz Last minute Tunisko Dovolená v Chorvatsku Pojeďte do Egypta Bulharsko Last minute Kréta

Aktuální přehled zpráv ze světa - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaUkrajinu povede herec Zelenskyj, drtivě porazil prezidenta Porošenka (dnes 07:26)
V nedělních prezidentských volbách na Ukrajině přesvědčivě zvítězil politický nováček, herec a bavič Volodymyr Zelenskyj. Jednačtyřicetiletý rodák z města Kryvyj Rih získal v druhém kole hlasování 73 procent hlasů, zatímco jeho protikandidát, obhajující prezident Petro Porošenko jen 24,6 procenta. Vyplývá to ze sečtení téměř 75 procent hlasovacích lístků.

více...

Policie v Severním Irsku propustila mladíky zadržené kvůli smrti novinářky (dnes 07:16)
Severoirská policie v neděli večer propustila bez jakýchkoli obvinění dva mladíky, kteří byli zadrženi v souvislosti s vraždou 29leté novinářky Lyry McKeeové během nepokojů v Londonderry, uvedla agentura AP. Policisté zároveň vyzvali všechny, kdo by mohli sdělit bližší informace o případu, aby se přihlásili.

více...

Velikonoční teror na Srí Lance má již téměř tři stovky obětí (dnes 05:25)
Počet obětí teroristických útoků na Srí Lance, k nimž došlo v neděli na Boží hod Velikonoční, stoupl na 290, uvedl Reuters s odvoláním na policejního mluvčího. Dalších nejméně 500 osob utrpělo zranění. Mezi mrtvými je 36 cizinců. Češi mezi oběťmi podle informací české diplomacie nejsou. K atentátům se zatím nikdo nepřihlásil.

více...

Hotely a kostely na Srí Lance zasáhly výbuchy. Vyžádaly si přes 200 obětí (včera 21:07)
Nedělní útoky na Srí Lance si podle nové policejní bilance vyžádaly 207 obětí, dalších 450 lidí utrpělo zranění. Policie zatkla zatím třináct podezřelých. Osm z nich jsou Srílančané. Terčem útoků, jež se odehrály během půl hodiny, byly tři katolické kostely a tři luxusní hotely. Poté se ozvaly další dva výbuchy.

více...

Ve věku 94 let zemřel bývalý slovenský premiér Peter Colotka (včera 20:16)
Ve věku 94 let zemřel bývalý dlouholetý československý komunistický funkcionář, místopředseda československé vlády a slovenský premiér v době federální ČSSR Peter Colotka. Oznámil to v neděli server Sme. Roku 1990 Colotku stíhala policie za zneužití pravomocí, po čtyřech letech byl však zproštěn viny.

více...

Ukrajinu zřejmě povede herec Zelenskyj, prezident Porošenko uznal porážku (včera 19:20)
Příštím ukrajinským prezidentem by se podle předběžného průzkumu u volebních uren měl stát herec Volodymyr Zelenskyj, exprezident Petro Porošenko obhajující mandát neuspěl. Vyplývá to z informací sociologických společností, o nichž informovala ukrajinská média. Volební účast se podle předběžných informací pohybovala kolem 58 procent.

více...

Australský soud odmítl žalobu muže, kterého šéf obtěžoval pšouky (včera 18:41)
Odvolací soud v australském Melbourne zamítl žalobu jistého stavebního inženýra, který obvinil svého nadřízeného, že ho šikanoval, když před ním schválně pšoukal. Soud potvrdil verdikt soudu nižší instance, podle kterého muž nemá nárok na odškodnění ve výši 1,8 milionu australských dolarů (29,3 milionu korun) od svého bývalého zaměstnavatele.

více...

Lidé by vám dali i poslední zrnko rýže, říká Čech o životě na Srí Lance (včera 18:20)
To, co se stalo na Srí Lance, je velmi zvláštní. Lidé jsou tu velmi usměvaví a bez ohledu na svou víru spolu tráví čas na plážích a oslavují, říká Čech Roman Helcl, který v Negombu nedaleko od hlavního města země vede malý hotel. Po útoku se podle něj okamžitě rozběhla série opatření a vláda se snaží udržet vše v poklidu.

více...

Rozhodují dolary. Úplatky udržují kastovní systém na univerzitách v USA (včera 17:53)
Úplatky pro přijímání dětí prominentů na prestižní univerzity ve Spojených státech potvrzují, jak funguje tamní kastovní systém ve vzdělávání. Ohromuje i to, jak málo Američanů hlasitě protestuje proti těmto nespravedlnostem. Většinou zůstávají zajatci svého egoismu, tvrdí zpravodaj německého deníku Süddeutsche Zeitung v USA.

více...

TÝDEN OBRAZEM: Tajemné procesí v kápích a migranti prchající za noci (včera 17:28)
I tento týden jsme pro vás připravili výběr nejzajímavějších snímků ze světových agentur. Zástupci bratrství Las Aguas se v kápích účastní průvodu během Svatého týdne ve španělské Seville, migranti z Hondurasu přichází po mostě do Spojených států a zástup mužů nesoucí kříž prošel při západu slunce východním Německem, aby se pomodlil za poselství Ježíšova vzkříšení.

více...

Krvavá neděle. Lidé na Srí Lance se bojí, že se vrátí hrůzy občanské války (včera 15:42)
Teroristické útoky na srílanské kostely a luxusní hotely, při kterých zemřelo přes dvě stě lidí, oživily u mnoha místních obyvatel noční můry hrůz občanské války. Ta skončila před deseti lety a nikdo nečekal, že se teror na tento turisty oblíbený ostrov vrátí. Některá média označují nedělní události na Srí Lance jako „krvavou neděli“.

více...

Favorit ukrajinských voleb Zelenskyj porušil zákon - ukázal hlasovací lístek (včera 15:15)
Horký favorit druhého kola prezidentských voleb na Ukrajině, politický nováček a herec Volodymyr Zelenskyj při nedělním hlasování porušil zákon, když novinářům ukázal vlastní hlasovací lístek s „křížkem“ u svého jména. S uchazečem o nejvyšší funkci sepsali policisté protokol o přestupku.

více...

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
14 1234567
15 891011121314
16 15161718192021
17 22232425262728
18 2930     

Vyhledávání

Partneři

Právě dnes

O Životě.cz - magazín o kultuře, společnosti a životním stylu

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]