Aktuální přehled zpráv ze světa - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Premiér Babiš na zítřek kvůli koronaviru svolává Bezpečnostní radu státu (dnes 14:36)
Ve vietnamské nemocnici leží kvůli novému koronaviru český občan. Informaci, kterou zveřejnily vietnamské zpravodajské weby, potvrdilo české ministerstvo zahraničí. Černínský palác zdůraznil, že byl Čech hospitalizován z "čistě preventivních důvodů". Premiér Babiš na pondělí svolává Bezpečnostní radu státu kvůli koronaviru, potvrdil pro iDNES.cz.

Korektnost vítězí. O příští německé miss poprvé rozhodnou pouze ženy (dnes 10:52)
V porotě letošní soutěže Miss Germany zasedne například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá politička. Poprvé za 93 let existence v ní však nebude zastoupen ani jeden muž. Soutěž chce adeptky posuzovat hlavně podle osobností.

Bojové letouny z Česka budou pro Senegal skokem do nové dimenze (dnes 10:33)
Definitivní podoba kontraktu na prodej čtyř nových letounů L-39NG z Aera do západoafrického Senegalu je na spadnutí. Pro českého výrobce půjde o první odbytiště pro stroj, který se má stát generačním nástupcem legendárního Albatrosu. Pro senegalské letectvo provozující doposud jen pár turbovrtulových letounů a vrtulníků pak půjde o skok do nové dimenze.

Manželka ministra financí USA podpořila Gretu, vzkaz z Instagramu zmizel (dnes 09:54)
Manželka amerického ministra financí Stevena Mnuchina, herečka Louise Lintonová, se postavila za ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Na Instagramu v sobotu napsala, že souhlasí s tím, za co sedmnáctiletá Švédka bojuje. Jak informovala stanice CNN, vzkaz tam vydržel jenom několik minut, než byl smazán.

Sčítači mešit v Indonésii mají herkulovský úkol, už jich evidují půl milionu (dnes 08:44)
Zatímco páteční modlitba pomalu končí, věřící pozorují Fakhryho Affana, jak řídí nad jejich hlavami dron a fotografuje mešitu Suada na indonéském ostrově Sulawesi. Affan stojí v čele týmu tisícovky „lovců mešit“, kteří už několik let pročesávají indonéské souostroví. Chtějí totiž dát světu odpověď na otázku, kolik mešit existuje v největší muslimské zemi světa.

Skupina ozbrojenců se v Mexiku vloupala do motelu. Zemřelo devět lidí (dnes 08:14)
Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí. Útočníkům, kteří rovněž jednu osobu zranili, se podařilo uprchnout.

Vítá vás Key West, Republika lastur. Jak se žije v nejjižnějším městě USA (dnes 00:00)
Ostrov Key West je součástí USA, ale jako by k nim skoro nepatřil. Po ulicích tam pobíhají slepice a kohouti, lidé si žijí po svém. Neřeší politiku ani společenské zvyklosti.

Řidič v Arizoně si posadil na přední sedadlo kostlivce, aby ošálil policii (včera 20:50)
Policisty v Arizoně na jihozápadě USA překvapila vynalézavost jednoho z řidičů, který chtěl ušetřit čas při cestování po hlavním městě státu Phoenixu. Na sedadlo spolujezdce si po posadil kostlivce, aby se mohl zařadit do pruhu určeného pro spolujízdu.

Evropané se epidemie koronaviru bát nemusí, tvrdí francouzští lékaři (včera 20:09)
Podle francouzských lékařů kteří se v Paříži starají o dvojici infikovanou novým typem koronaviru je riziko epidemie v Evropě malé. Pacientům, kteří jsou hospitalizováni v pařížské nemocnici, se vede dobře. Lékaři uvedli, že nákaza se v porovnání s těmi dřívějšími, například s onemocněním SARS, jeví slabší.

Madurovy děti. Ve Venezuele vyrůstá generace zmrzačená hladem (včera 20:00)
Katastrofální ekonomická krize ve Venezuele se nezvratně podepisuje na zdraví tamních dětí. I ty nejzákladnější potraviny jsou vysoce nedostatkovým zbožím a státní zdravotnictví kolabuje. Pomoci se snaží humanitární organizace, zdaleka to ale nestačí.

Šikanovali mě, protože jsem muslim. Analytik žaluje kanadskou tajnou službu (včera 19:00)
Kanadská zpravodajská služba čelí ožehavé žalobě. Bývalý zaměstnanec agentury tvrdí, že ho kolegové i nadřízení dlouhá léta šikanovali kvůli jeho muslimské víře. Útrapy se podle muže stupňovaly a nakonec ho dohnaly k odchodu z vysněného povolání. Tajná služba se k obvinění nevyjádřila, ale uvedla, že obecně bere taková tvrzení vážně.

Trump se jako první americký prezident zúčastnil pochodu odpůrců potratů (včera 17:14)
Donald Trump pokládá za „nesmírnou čest“, že se v pátek stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Řekl to na Pochodu pro život. Ten organizátoři poprvé svolali v roce 1974. Letos ho provázela zvýšená bezpečnostní opatření.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
1   12345
2 6789101112
3 13141516171819
4 20212223242526
5 2728293031  

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]