Aktuální přehled zpráv z kultury - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z kultury

Objem televizní reklamy loni stoupl, firmy za ni utratily přes 57 miliard (včera 14:00)
Výdaje do televizní reklamy loni vzrostly o osm procent na 57,5 miliardy korun v ceníkových cenách. Televize tak zůstala nejsilnějším mediatypem. Celková odhadovaná hodnota reklamního trhu se v minulém roce pohybovala kolem 120 miliard korun, v roce 2018 to bylo okolo 114 miliard.

Českou filmografii v kinech zachránily Ženy v běhu, porazily i Avengers (včera 13:56)
Kina mají za sebou rekordní rok, navíc s českým snímkem v čele návštěvnosti. Jenže právě pro domácí tvorbu platí, že na pár tahounů připadají desítky těch, kdo se vezou.

Česká televize hledá nové ředitele brněnského a ostravského studia (včera 11:00)
Česká televize otevřela výběrová řízení na ředitele brněnského a ostravského studia. Zájemci se mohou hlásit do 2. února. Stávajícímu řediteli brněnského studia Janu Součkovi vyprší mandát na konci června, ředitel ostravského studia Tomáš Šiřina odchází na konci února z osobních důvodů, oznámila televize v tiskové zprávě.

TELEVIZNÍ CENY: Koptashow, nebo Odvolací soud? Vyberte zábavný pořad roku (včera 07:17)
Na portálu iDNES.cz pokračuje pátý ročník televizních cen. Čtenáři vyberou postupně nejlepší český i zahraniční seriál, zábavný pořad či reality show, dokumentární cyklus, televizní film, minisérii či pohádku roku 2019.

Zemřel Terry Jones, člen Monty Pythonů a režisér snímku Život Briana (22. ledna 2020 14:43)
Ve věku 77 let zemřel Terry Jones. Režisér, spisovatel, scenárista, herec a komik byl jedním z členů kultovní skupiny, která vytvářela satirický pořad Monty Python’s Flying Circus. Velšský rodák stál režijně za jejími nejslavnějšími snímky: natočil filmy Monty Python a Svatý grál, Život Briana a Monty Pythonův smysl života.

Snímek Dcera zobrazuje zkušenost každého z nás, řekla animátorka v Rozstřelu (22. ledna 2020 13:04)
Studentka FAMU Darja Kaščejevová loni získala studentského Oscara za krátkometrážní animovaný snímek Dcera. Nyní má před sebou cestu za tím věhlasným, velkým Oscarem. Do sálu losangelského Dolby Theatre usedne už 10. února. O tom, co od slavnostního večera očekává, a co vlastně její film znázorňuje, hovořila v Rozstřelu.

Správní soud vrátil na začátek případ nároku na informace o počasí (22. ledna 2020 12:00)
Nejvyšší správní soud zrušil rozsudek, podle kterého měl Český hydrometeorologický ústav zdarma poskytnout historické záznamy o srážkách a teplotách v Česku. O vydání záznamů ve strojově čitelném formátu požádal před pěti lety novinář Českého rozhlasu Jan Cibulka.

Mišíka nominovali na Anděla šestkrát. Šanci má i Gottova poslední píseň (22. ledna 2020 11:35)
Nejvíce nominací na hudební Ceny Anděl má zpěvák a skladatel Vladimír Mišík. Členové České hudební akademie ho nominovali v šesti kategoriích. Ceny se budou předávat 31. března v pražském O2 universu za účasti veřejnosti.

Překvapený Hus, chuligán Žižka, mohykán Roháč. Husitská trilogie v jednom (22. ledna 2020 00:59)
Tvář celá zbrocená krví má jen jedno čisté místo tam, kde jsou jasně znatelné kontury sejmuté pásky přes oko. Výmluvným motivem láká plakát nejnovější premiéry v pražském Divadle Komedie, kde o víkendu poprvé uvedou inscenaci Husitská trilogie.

K blues i kolu potřebuje člověk duši, loučil se Kopta s Petarem Introvičem (21. ledna 2020 14:10)
S frontmanem kapely Bluesberry Petarem Introvičem se ve strašnickém krematoriu v Praze za zvuků bluesové hudby rozloučili hudebníci i cyklisté. Zpěvák, harmonikář, kytarista a skladatel Introvič zemřel po dlouhém boji s následky vážného zranění 9. ledna ve věku 68 let.

Rada ČTK svoje jednání poprvé streamovala a hned kvůli tomu vypukl spor (21. ledna 2020 14:00)
Rada ČTK, která dohlíží nad chodem národní tiskové agentury, se rozhodla od začátku letošního roku svoje pravidelná zasedání streamovat na internetu a následně bez sestřihu kompletní videozáznam umísťovat na svých stránkách. Hned na první schůzi mohli být diváci svědky sporu o to, zda to tak dělat.

Ve sledovanosti si loni nejvíce polepšila Prima, největší podíl má ČT (21. ledna 2020 12:00)
Celodenní sledovanost z tuzemských televizí vzrostla loni nejvýrazněji stanicím Primy, mírně se zvýšila skupině AtMedia, která zastřešuje tematické kanály. Nepatrně klesla v souhrnu stanicím České televize a také Novy, znatelněji se snížila TV Barrandov. Trojice nejsledovanějších stanic se nezměnila.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
1   12345
2 6789101112
3 13141516171819
4 20212223242526
5 2728293031  

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]