Aktuální přehled zpráv z kultury - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.Zprávy z kultury

KONTEXT: Babiš je neuchopitelný, Morava mě zasáhla, říká vítěz Czech Press Photo (včera 17:30)
Letošní soutěž Czech Press Photo ovládl fotograf mediálního domu MAFRA Petr Topič. Získal celkem tři ocenění za jeho sérii fotografií Zkáza z prvního dne tornádem zpustošené jižní Moravy a také za fotografie mapující volební kampaň Andreje Babiše. Co v sobě prožíval, když ve dvě ráno dorazil na Hodonínsko a jak fotograf pracoval s neuchopitelností expremiéra? Na to jsme se Topiče ptali v novém dílu podcastu Kontext.

„Režie českého znění Olga Walló.“ Legenda dabingu nejen o asynchronním Hrušínském (včera 16:00)
Pokud chce být čeština hodnotný literární jazyk, nesmí se vzdát dabingu, míní režisérka, překladatelka, psycholožka a spisovatelka Olga Walló. V rozhovoru vypráví o hercích i o tom, co jim záviděla. Popisuje, jak u mikrofonu motivovat Františka Němce a proč nevadí, že Rudolf Hrušínský nebyl synchronní. „On se tím prostě neobtěžoval. Jenže to nikdy nikomu nevadilo,“ vzpomíná.

Telly zvítězila v lednovém srovnání internetových televizí (včera 14:00)
Televize Telly zvítězila v lednovém srovnávacím testu nejlepšího poskytovatele IPTV / OTT portálu Porovnejsito.cz. Na druhém místě skončila O2 TV a bronz patří službě Lepší.TV.

Proti severské vlně stojí princezna Diana a domácí Srdce na dlani (včera 13:58)
V kolekci devíti premiér kin mají převahu severské novinky, vesměs související s festivalem Scandi. Příznivci princezny Diany si najdou titul Spencer a divácký hit se čeká od domácí komedie Srdce na dlani.

Fotografie roku zachycuje zkázu na Moravě. Autorem je Petr Topič z MAFRA (včera 12:31)
Letošnímu ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo vévodí snímek zachycující následky ničivého tornáda, které se v červnu prohnalo částí jižní Moravy. Pochází ze série Zkáza od Petra Topiče z mediálního domu MAFRA a.s. Úspěch zaznamenali i jeho kolegové Michal Sváček, Michal Turek a Martin Veselý.

Rok 2021 byl pro Primu rekordní. U diváků kraloval seriál Slunečná (včera 12:00)
Podíl sledovanosti mediální skupiny Prima loni v celodni meziročně narostl na 25,18 % v cílové skupině 15+. Její obchodní zastoupení Media Club se share 34,42 % v cílové skupině 15–69 let zvítězilo i u všech dospělých diváků, uvedla Prima v tiskové zprávě. Skokanem roku byla platforma CNN Prima NEWS. Mezi pořady loni kralovala Slunečná.

VIDEO: Nalíčili mi oči a dali podprsenku, líčí Langmajer vznik komedie (včera 09:00)
„Snažil jsem se tak nějak po svém vypořádat s holkou ve mně,“ shrnuje Jiří Langmajer svou roli v komedii Po čem muži touží 2, která se chystá do kin 21. dubna. Příběh volně navazuje na divácky nejúspěšnější český film roku 2018.

RECENZE: Jak rozdělit tři páry do tří vil, poradí Srdce na dlani (včera 06:58)
Na předchozí romantickou komedii Martina Horského Ženy v běhu přišlo půldruhého milionu diváků, na něž cílí i jeho novinka Srdce na dlani. Slibuje totéž, vkusně zabalený kýč s dětmi a psy, jehož průhlednost tentokrát řídí realitní trh.

VIDEO: Jako tehdy před lety. Film Poslední závod se točil ve vichřici (19. ledna 2022 16:59)
Pravdivý příběh Hanče, Vrbaty a Ratha nazvaný Poslední závod vstoupí do kin 24. března, tedy přesně v den 109. výročí tragédie. Nyní přináší novou ukázku.

Po nehodě na lyžích zemřel herec Gaspard Ulliel. Bylo mu 37 let (19. ledna 2022 16:13)
Ve věku 37 let zemřel po nehodě na lyžích francouzský herec Gaspard Ulliel. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na informace od jeho rodiny.

Někdy mám kupce i pět minut po dokončení, říká malíř krajně znepokojivých obrazů (19. ledna 2022 14:00)
Lubomír Typlt je originální malíř i textař, jehož tvorba se vymyká všemu, co je v Česku k vidění a slyšení. Jeho obrazy jsou krajně znepokojivé, texty balancují na hranici hravosti a hrůzy. Jaké bylo studium na jedné z nejprestižnějších výtvarných akademií? Co mu dala esa německého umění? Kdy byl na dně? „Osobní problémy do obrazů netahám. Obraz musíte začít rovnou od začátku dobře. Základní kostrou je kresba, a pokud nesedí, dílo přemalovávat už nemá cenu,“ vysvětluje Typlt.

V prosinci nejvíce lákaly návštěvníky internetu magazíny o životním stylu (19. ledna 2022 11:00)
V období Vánoc a příprav na silvestrovské večírky výrazně rostly webové stránky zaměřené jak na muže, tak na ženy. Prosincové vánoční prázdniny a dovolené také zvýšily zájem o oddychové kategorie webových stránek, ukázalo měření NetMonitor. Pokračoval i zájem o weby v kategorii Zdraví.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
52      12
1 3456789
2 10111213141516
3 17181920212223
4 24252627282930
5 31      

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]