Aktuální přehled zpráv z ekonomiky - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Cena bitcoinu spadla pod 50 tisíc dolarů. Investoři se bojí Bidenova zdanění (dnes 10:15)
Hodnota bitcoinu v pátek poprvé od začátku března spadla pod hranici 50 tisíc dolarů. Cena nejznámější kryptoměny víceméně soustavně klesá už osm dní. Jako jeden z důvodů poklesu experti uvádí spekulace o plánu amerického prezidenta Joea Bidena na výrazné zvýšení daně z kapitálových výnosů.

Svaz obchodu vítá rozvolňování, některé etapy bude nutné upravit, míní (dnes 09:19)
Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) vítá rozvolňování po etapách, obsah jednotlivých rozvolňovacích balíčků chce však ještě projednat s ministerstvem zdravotnictví. „Provozy v turismu, například hotely nebo památkové objekty, budou potřebovat o uvolnění vědět s větším předstihem,“ řekl prezident SOCR Tomáš Prouza.

Amazon otevírá vlasové studio. Drž se svého kopyta, vzkazují mu kadeřníci (včera 21:42)
Společnost Amazon přichází s další novinkou. Otevírá totiž v Londýně vlastní kadeřnický salon nadupaný těmi nejmodernějšími technologiemi. Každý do něj ale zatím přijít nemůže, v rámci testovacího provozu je určen zatím jen zaměstnancům společnosti. Největší internetový prodejce tak expanduje do dalšího zcela nového odvětví. Londýnští kadeřníci krok komentují s despektem.

Chanel prohrává vleklý soudní spor s Huawei o logo. Je odlišné, rozhodl soud (včera 18:59)
Módní značka Chanel je již několik let součástí vleklého soudního sporu s čínskou nadnárodní telekomunikační společností Huawei. Jeho předmětem je podobnost používaného loga. Tento týden rozhodl tribunál EU, že logo čínské společnosti nenese známky podobnosti a může si ho zaregistrovat. Proti rozhodnutí se může Chanel odvolat u Evropského soudního dvora.

Nejčastějšími zahraničními vlastníky českých firem jsou Rusové, říká průzkum (včera 16:44)
V Česku je aktuálně zaregistrováno 13 337 subjektů, které mají ruského vlastníka. Rusové jsou tak nejčastějšími zahraničními vlastníky českých společností. Následují Slováci, Ukrajinci a Němci. Z celkového počtu 550 000 společností, které jsou v Česku registrované, má ruské majitele 2,5 procenta firem, vyplývá z analýzy společnosti CRIF.

Bakalova společnost žádá o ochranu. Jeho módní butiky se ocitly v dluzích (včera 15:32)
Společnost Luxury Brand Management (LBM), která provozuje butiky s luxusní módou a doplňky a patří do portfolia firem podnikatele Zdeňka Bakaly, požádala o tříměsíční ochranné moratorium před věřiteli. Důvodem je nedostatek financí na úhradu závazků v souvislosti s nuceným uzavřením prodejen kvůli pandemii koronaviru.

USA slíbily do roku 2030 snížit emise o polovinu. Biden hostí klimatický summit (včera 14:29)
Spojené státy se zavázaly do roku 2030 snížit své emise skleníkových plynů o 50 až 52 procent oproti úrovni z roku 2005. Řekl to činitel administrativy prezidenta Joea Bidena. Šéf Bílého domu od čtvrtka hostí dvoudenní virtuální summit světových lídrů zaměřený na boj s klimatickými změnami.

Jsme připraveni. Po zpackané zimní sezoně sázejí horská střediska na léto (včera 13:08)
Krátká lyžařská sezona, která trvala pouhých devět dní, připravila horská střediska po celém Česku zhruba o pětadvacet miliard korun. Tyto tržby budou jejich provozovatelům citelně chybět v plánování budoucích investic, které budou muset odložit. Nyní se horalové připravují na letní sezonu a věří, že se Češi do hor vrátí.

Udržitelnost je v módě. Značka Zalando spustila svůj online second hand (včera 10:51)
Internetový obchod s módou Zalando spustil ve čtvrtek na svém webu novou kategorii. Zákazníci mohou v sekci Pre-owned prodat kousky, které už je nemají v plánu nosit, zároveň zde mohou koupit již používané oblečení. Značka chce jít tímto krokem naproti udržitelnosti. Německý e-shop ale není jediný, který se vydal touto cestou. Na životní prostředí myslí stále více prodejců.

Airbnb zavádí podporu na telefonu. Má pomoci vyřešit rušení nočního klidu (včera 09:59)
Přestože krátkodobých pronájmů v poslední době kvůli koronaviru ubylo, sousedé, kteří narazí na jakékoli potíže s obyvateli pronajatých nemovitostí, budou moci nově využít telefonní linku, kterou v České republice zavádí společnost Airbnb. Nepřetržitě každý den se budou moci spojit s proškoleným pracovníkem a nahlásit mu porušení nočního klidu, hlučný večírek či jiné nepřístojnosti páchané v sousedním bytě.

Nájemní bydlení dál zlevňuje. Ve velkých městech i o tisícovky korun (včera 09:22)
Průměrné nájmy v největších městech zatím nepřestávají klesat. V Praze, Brně a Ostravě zlevnila za poslední rok většina bytových dispozic, vyplývá z dat společnosti UlovDomov, která ceny nájemného dlouhodobě sleduje. Nabídka volných bytů na trhu zůstává široká.

Posílání peněz se zjednoduší. Napřesrok půjde nahradit číslo účtu telefonem (včera 00:00)
Banky pokročily v přípravě služby, jež lidem zrychlí převod peněz mezi účty. Proběhne stejně jednoduše jako odeslání zprávy člověku z adresáře telefonu. Místo čísla bankovního účtu bude stačit číslo mobilního telefonu příjemce.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
13    1234
14 567891011
15 12131415161718
16 19202122232425
17 2627282930  

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]