Aktuální přehled zpráv z ekonomiky - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Trh roušek se změnil na Divoký západ, USA nás přeplácejí, stěžuje si svět (dnes 10:48)
Spojené státy přeplácejí zbytek světa ve snaze získat z Číny co nejvíce obličejových roušek a respirátorů. “Ani v dobách globální krize by nikdo neměl používat metody jako na Divokém západě,“ zlobí se berlínský radní Andreas Geisel. Proti vystupování Američanů se ohradili se také další politici z Evropy i z Jižní Ameriky.

Skončily výlety za levnými českými cigaretami. Stát může přijít o miliardy (dnes 00:02)
Uzavření hranic mezi Českem, Německem a Rakouskem prakticky zrušilo příhraniční obchod s tabákem. Stovky prodejen tabáku v okolí hranic již musely zavřít. Podle distributorů cigaret to může pro státní kasu představovat až miliardové výpadky. Jasné potom není, co bude s cigaretami, které mají platný kolek jen do konce května.

Vouchery na dovolenou by měly mít hodnotu asi 10 tisíc, plánuje Dostálová (dnes 00:00)
Ministerstvo pro místní rozvoj vidí řešení současné krize cestovního ruchu v podpoře domácí turistiky. V květnu chce firmám začít nabízet příspěvek na rekreační poukazy, se kterými by jejich zaměstnanci mohli cestovat po Česku. „Do dvou týdnů resort navíc spustí záchranný program určený cestovním kancelářím a agenturám,“ říká ministryně Klára Dostálová.

Pandemie má na ekonomiku horší dopad než globální krize, tvrdí šéfka MMF (včera 21:58)
Dopad pandemie koronaviru na ekonomiku je podle šéfky Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristaliny Georgievové mnohem horší, než měla globální finanční krize z let 2008 a 2009. „Tento vývoj představuje nejtemnější hodinu lidstva a velkou hrozbu pro celý svět,“ prohlásila.

Odklad nájmu přenáší problém na majitele. Restart byznysu bude pomalý (včera 18:58)
Vládní opatření, které firmám se zavřenými provozovnami umožňuje odklad nájmu, se setkalo s rozpačitým přijetím. Kritikům vadí, že pouze přenáší finanční břemeno z nájemců na pronajímatele. Samotným firmám ve finále příliš nepomůže. Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček krok hájí s tím, že jde o adekvátní rozložení nákladů.

Po dlouholetém růstu strmý pád. Firmy v USA propustily 700 tisíc lidí (včera 16:16)
Americký trh práce se začal otřásat. V březnu zaniklo 701 tisíc pracovních míst, tedy sedmkrát víc, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti vyskočila z 3,5 na 4,4 procenta. Někteří ekonomové odhadují, že nezaměstnanost může za měsíc vyskočit na 15 procent. Centrální banka varovala, že bez práce se může ocitnout každý třetí Američan.

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí (včera 16:10)
Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání pětadvacetitisícové podpory. Podmínka poklesu příjmů z návrhu zcela zmizí, bonus navíc budou moci získat třeba i podnikající studenti.

Balíček jako za války. Online prodejci začali sázet na trvanlivé potraviny (včera 14:15)
Těstoviny, konzervy, káva, toaletní papír a dvacet dalších trvanlivých potravin. Takový je obsah balíčku, který od čtvrtka zaváží Tesco tam, kam se kurýři klasické rozvozové služby maloobchodního řetězce nedostanou. Podobnou službu představil minulý týden v pátek i Rohlík.cz.

Svaz průmyslu: Nejpozději po Velikonocích musí pracovníci přes hranice (včera 13:16)
Pokud se má ekonomika začít opět vzmáhat, je nutné nejpozději po Velikonocích uvolnit alespoň částečně hranice pro pohyb vybraných pracovníků, vzkázal vládě viceprezident Svazu průmyslu Jan Rafaj.

Pivovar Corona kvůli koronaviru zavírá. Sládci možná budou vařit i z domova (včera 13:00)
Mexický pivovar Corona zažívá od začátku pandemie COVID-19 krušné chvíle. Prodeje jeho piva značně klesly a kvůli podobnosti jeho názvu se slovem koronavirus začala klesat i hodnota jeho akcií. Kvůli šíření viru v domovské zemi teď navíc musí zavřít. Je však prý připraven operovat i v režimu home office.

Zákaz prodeje o svátcích v nouzovém stavu neplatí, tvrdí obchodní inspekce (včera 11:31)
Blíží se velikonoční svátky, během nichž by měly za normálních okolností zůstat obchody o rozloze nad dvě stě metrů čtverečních zavřené. To však nebude platit v případě nouzového stavu. Uvedla to Česká obchodní inspekce.

Z Itálie míří do Německa vlaky s těstovinami, doplní vykoupené zásoby (včera 07:25)
Německý diskontní řetězec Aldi si objednal několik speciálních vlaků, aby jimi z Itálie do spolkové republiky dopravil těstoviny, které Němci kvůli současné epidemii v mnoha obchodech vykoupili. První dodávka už podle čtvrteční tiskové zprávy společnosti do Německa dorazila. Bylo v ní přes 400 000 balení špaget i dalších druhů tradičních italských těstovin.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
14   12345
15 6789101112
16 13141516171819
17 20212223242526
18 27282930   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]