Aktuální přehled zpráv z ekonomiky - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.Zprávy z ekonomiky

V Británii krachují stovky stavebních firem. Poptávka po bydlení přitom stoupá (dnes 00:00)
Postupný růst cen stavebních materiálů plus nedostatek kvalifikovaných pracovníků zapříčiněný brexitem způsobily, že každý měsíc ve Velké Británii zaniknou stovky stavebních firem, především těch menších. Podle statistiky britských insolvencí mezi srpnem a říjnem loňského roku přestalo existovat dokonce 266 společností, to je proti předchozímu období bezmála 30procentní nárůst.

Šizené včelí výrobky téměř zmizely z regálů. Med podléhá přísným kontrolám (dnes 00:00)
Podíl nevyhovujících medů prodávaných v obchodech za poslední roky rapidně klesl. Data Státní zemědělské a potravinářské inspekce ukazují, že ve srovnání s rokem 2015, kdy odhalila 66,3 procenta nevyhovujícího produktu, v roce 2020 to bylo už jen 18,6 procenta ze zkontrolovaných šarží v českých obchodech. To je nejnižší číslo od roku 2010. Rostoucí kvalita medů na pultech je jedním z důvodů, proč jim Češi stále více důvěřují.

Šéf, který přes Zoom vyhodil 900 lidí, se vrací do práce. Na dovolené se kál (včera 20:10)
Na začátku loňského prosince uspořádal zakladatel a generální ředitel společnosti Better.com Vishal Garg videohovor s 900 zaměstnanci a všechny je vyhodil. Kvůli vlně kritiky si následně vzal dovolenou, na níž měl zpytovat svědomí. Teď se vrací do práce. Jeho firma navíc najímá nové manažery a ředitele lidských zdrojů, aby lépe zvládala firemní kulturu.

Zakažme těžbu kryptoměn, navrhuje ruská centrální banka. Vzor vidí v Číně (včera 14:40)
Ruská centrální banka ve čtvrtek navrhla zákaz používání a těžby kryptoměn na ruském území. Kryptoměny podle ní přinášejí hrozby pro suverenitu její měnové politiky, finanční stabilitu a blahobyt obyvatel. Ve své zprávě uvedla, že za rychlým růstem zájmu o kryptoměny stojí především spekulativní poptávka a že tyto měny nesou prvky finanční pyramidy.

Nepokoje v Kazachstánu utichly. Firmy by mohly z konfliktu těžit, říká agentura (včera 13:36)
V Kazachstánu by po utichnutí nedávných nepokojů mohly mít české firmy větší šance na úspěch než dříve, říká česká státní agentura CzechTrade. Objem možností se sice nezměnil, ale některé západoevropské společnosti by se mohly ze země na čas stáhnout.

Coca-Cola bojuje o přízeň zákazníků magentou. Uvedla nové obaly i příchuť (včera 12:02)
Společnost Coca-Cola představila inovovaný design obalů některých svých nealkoholických nápojů. Novou vizuální strategií se snaží přilákat pozornost zákazníků zpět ke svým kmenovým produktům, stejně jako jim usnadnit rychlou orientaci mezi jednotlivými verzemi nápojů. Barvou, která se jejích na produktech objevuje výrazněji, je magenta.

Zlevňování pohonných hmot skončilo. Analytici čekají prudký nárůst cen (včera 10:06)
Pohonné hmoty v Česku v minulém týdnu poprvé od konce listopadu zdražily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 vzrostla o čtyři haléře na 36,02 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 34,98 Kč, což je o šest haléřů více než před týdnem ve středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Analytici očekávají v následujících týdnech prudké zdražování.

Currywurst zaměstnancům nechybí, bezmasá jídla si oblíbili, tvrdí Volkswagen (včera 07:46)
Zaměstnanci hlavní budovy německé centrály automobilky Volkswagen ve Wolfsburgu se po necelém půlroce sžili s podnikovou kantýnou bez oblíbeného currywurstu, tvrdí firma. Když oznámila, že začne vařit pouze vegetariánská jídla, která občas proloží rybou, vyvolalo to mnoho negativních reakcí. Bezmasá jídla však podle ní nyní bývají před koncem otevírací doby vyprodaná.

Airbus a Boeing čelí nové konkurenci. Své dopravní letouny má Čína i Rusko (včera 00:00)
Duopol západních výrobců letadel Airbus a Boeing se ocitl pod tlakem. Ruské letadlo právě získalo potřebnou certifikaci, se svým výrobkem hodlají vstoupit na mezinárodní trh i Číňané. Ruské i čínské letouny mohou zavedeným strojům do budoucna konkurovat.

Home office v právním vakuu. Ministr Jurečka vrátil zákon o práci z domu na stůl (včera 00:00)
Práce z domova se stala za poslední dva roky v řadě oborů běžnou záležitostí. Přitom stále nemá výraznější oporu v zákoně. To by se již brzy mohlo změnit. Ministr Marian Jurečka za KDU-ČSL pro MF DNES potvrdil, že zákon, který dává jasnější pravidla home office, bude opět ve hře.

Austrálii trápí nedostatek pracovní síly. Studentům poskytne slevu na víza (19. ledna 2022 20:10)
Australská vláda zoufale hledá mezinárodní pracovníky či studenty, kteří by v zemi obsadili volná pracovní místa. Přilákat do země je chce prostřednictvím slevy z poplatků za víza. Významná část pracovních sil totiž v zemi kvůli karanténě či izolaci v důležitých odvětvích chybí. Týká se to především gastra a zemědělství.

Djokovič koupil většinový podíl v dánské firmě, která vyvíjí lék na covid (19. ledna 2022 19:22)
Srbský tenista Novak Djokovič koupil většinový podíl v dánské biotechnologické společnosti QuantBioRes, která vyvíjí lék na covid-19. Djokovič se řadí mezi odpůrce očkování, což mu i znemožnilo startovat na letošním Australian Open. Tenista byl z Austrálie minulý týden vyhoštěn a v neděli se vrátil do své vlasti.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
52      12
1 3456789
2 10111213141516
3 17181920212223
4 24252627282930
5 31      

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]