Aktuální přehled zpráv z ekonomiky - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Úsměvy ženou firmy k úspěchu. Mají smysl i za rouškou, říká psycholog (dnes 00:00)
Když je úsměv nefalešný, může firmě přinést zisky, říká psycholog Martin Dolejš, který se nedávno snažil experimentem zjistit, nakolik úsměv pomáhá podnikům v komunikaci se zákazníky.

Hypoteční mejdan končí, úvěry podraží a klesne zájem o refinancování (dnes 00:00)
Objem poskytnutých hypoték za letošní rok míří k rekordu. Mohou za to levné úvěry i vysoký podíl refinancování. Obojí však pomalu končí. Úroková sazba půjde nahoru kvůli snaze České národní banky brzdit inflaci. Cena hypoték se podle všeho přehoupne přes tři procenta.

Po pandemii zákazníci více dbají o své zdraví. Maloobchod se musí přizpůsobit (včera 20:12)
Chování českého spotřebitele se během pandemie výrazně změnilo. Česká domácnost si velmi rychle zvykla na nové nákupní služby. Více dbá o své zdraví a žádá nejen zdravé, ale také kvalitní či luxusní zboží. To si díky naspořeným penězům během covidu může dovolit. Potvrdili to experti a zástupci obchodních řetězců na středečním Retailu Summitu v Praze.

Británie má málo oxidu uhličitého. Nedostatek pocítí i další země v Evropě (včera 17:59)
Problémy s nedostatkem oxidu uhličitého, které zasáhly Británii, se šíří také do dalších částí Evropy. Uvedla to podle listu Financial Times společnost Nippon Gases, která patří mezi největší distributory tohoto plynu na světě. Nedostatek oxidu uhličitého v Británii ohrožuje různá odvětví od potravinářského po ocelářský průmysl.

Zlotý je vůči koruně rekordně slabý. Češi využívají levné nákupy v Polsku (včera 15:31)
Hodnota polské měny vůči české koruně se ve středu propadla na nejnižší úroveň v novodobé historii. Kurz klesl na 5,48 koruny za jeden zlotý, vyplývá z údajů serveru Patria Online. Překonal tak dosavadní minimum 5,49 ze září 2011.

Ženy v ČR mohou zvýšit HDP o půl bilionu, stačí je víc zapojit do práce (včera 14:53)
Jen čtyři procenta tuzemských generálních ředitelů jsou ženy a i na jiných vedoucích pozicích je zastoupení žen titěrné. Jejich větší zapojení i na dalších postech a v profesích by přitom mohlo nakopnout tuzemský ekonomický růst a zvýšit hrubý domácí produkt do roku 2030 až o 500 miliard korun, respektive o 7,8 procent ročně oproti očekávanému vývoji.

Poslancům mají stoupnout platy na více než 96 tisíc. Pokud neprojde zmrazení (včera 13:16)
Plat řadového poslance a senátora by za současného zákonného stavu mohl příští rok vzrůst o 5500 korun na 96 300 korun měsíčně, vyplývá z výpočtu na základě dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Jejich odměny by se proti letošku zvýšily zhruba o šest procent.

Rohlík zavádí zálohované vratné tašky. Jedna má vydržet až 25 nákupů (včera 12:41)
Online supermarket Rohlík od středy nabídne zákazníkům možnost volby tašky při nakupování. Kromě stávajících papírových je možné vybrat si i tzv. vratnou tašku z plastu. Tu firma poskytne proti vratné záloze. Společnost reaguje na přání zákazníků, kteří jednorázové tašky odmítají.

Úroky 777 milionů zaplatíme, říká čínský Evergrande. Dluží ale 6,6 bilionu (včera 11:51)
Hlavní divize zadlužené čínské realitní společnosti Evergrande oznámila, že včas uhradí úroky z domácích dluhopisů splatné ve čtvrtek, jejichž výše činí 232 milionů jüanů (777 milionů Kč). Zmírnila tak obavy finančních trhů z kolapsu firmy Evergrande, který by mohl mít negativní dopady na globální finanční systém.

Cesta k levné elektřině? Nové soláry a větrníky začnou nahrazovat uhlí (včera 00:00)
Dveře ke vzniku nových větrných a solárních elektráren se pootevřely. Poslanci před týdnem schválili zákon umožňující vládě vypisovat aukce na podporu pro nové obnovitelné zdroje. Pro mnoho podniků i domácností budou zdroje vlastní energie jednou z možností, jak uniknout před vysokými cenami energie.

Kratší pracovní týden i omezení směn. Nedostatek čipů zasáhl i dodavatele (21. září 2021 20:26)
Nedostatek čipů kromě automobilek začal postihovat i firmy, které do automobilového průmyslu dodávají. Dodavatelské firmy tak kvůli chybějícím čipům a polovodičům ruší zaměstnancům směny, zavádí kratší týden či dávají svým zaměstnancům volno.

USA uvalí sankce na kryptoburzu registrovanou v Česku. Měla prát špinavé peníze (21. září 2021 18:31)
Americká vláda v úterý oznámila, že uvalí sankce na kryptoburzu SUEX OTC. Firma je sice registrovaná v České republice, fyzicky však působí v Rusku. Podle amerického ministerstva financí kryptoburza umožňovala nezákonné platby při kybernetických útocích.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<          
 T PoÚtStČtSoNe
35   12345
36 6789101112
37 13141516171819
38 20212223242526
39 27282930   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

W3C XHTML 1.0
W3C CSS
Made By Petr [Osobní stránka]