Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 42 zpráv
Následující

Real vyhrál nad Osasunou. Po prohře Girony vede ligu už o deset bodů (16. března 2024 23:26)
Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid zvítězil na hřišti Pamplony 4:2 a dál míří za titulem. Girona navíc prohrála 0:1 na hřišti Getafe a ztrácí už deset bodů. Na druhém místě ji může vystřídat Barcelona, pokud v neděli porazí Atlético Madrid, jež se propadlo na páté místo po vítězství Bilbaa 2:0 nad Alavésem.

Tvrdý zákrok a msta v tunelu. Prasárna, Flynn u mě skončil, řekl sparťan Kempný (16. března 2024 23:09)
Běžela 34. minuta. Sparta získávala proti Liberci převahu, když najednou útočník Severočechů Oscar Flynn poslal zezadu proti hrazení obránce Michala Moravčíka. Tvrdý zákrok se výrazně promítl do dalšího sledu událostí v druhém čtvrtfinále hokejové extraligy. A asi nejen do něj. „Byla to totální prasárna,“ prohlásil naštvaný domácí bek Michal Kempný.

Marek Beneš řídil sedmi góly a devíti body výhru Střešovic v České Lípě (16. března 2024 22:40)
Florbalisty Střešovic, Mladé Boleslavi a Chodova dělí jediná výhra od postupu do semifinále při vedení v sériích 3:0. Tatran vyhrál v České Lípě 13:6 a sedmi brankami a devíti body z tomu přispěl útočník Marek Beneš. Mladá Boleslav zvítězila v Liberci 5:4 a Chodov uspěl v derby na Spartě po obratu v závěru 9:6. Vítkovice vyhrály v Praze nad Bohemians 6:5 a ujaly se vedení 2:1 na utkání.

Pardubice uspěly i u mistra. Vyhrály pošesté v řadě a tlačí se do čtyřky (16. března 2024 22:36)
Aktuální výbornou formu Pardubic v basketbalové lize odnesla i mistrovská Opava. Východočeši v 10. kole nadstavby na hřišti Slezanů po obratu ve čtvrté čtvrtině vyhráli 83:77 a připsali si šesté vítězství za sebou.

Pardubice rozhodly šest vteřin před koncem, Sparta vyhrála v prodloužení (16. března 2024 22:29)
Také druhé zápasy čtvrtfinále hokejové extraligy nabídly dramatickou a velmi vyrovnanou podívanou. Pardubice zvládly i podruhé na domácím ledě porazit Hradec Králové, o vítězství 3:2 rozhodl pouhých šest vteřin před koncem Robert Kousal. Spartě s Libercem ani tentokrát nestačilo šedesát minut hry, nakonec v prodloužení zařídil druhý bod Pražanům za výhru 3:2 Michal Řepík. Série pokračují v úterý 19. března v Hradci a Liberci.

Krachující Slavia se připomněla. Přímý souboj o play off pro Trutnov (16. března 2024 22:24)
Poslední volné místo v play off ligy basketbalistek zaplnil Trutnov. V závěrečném 5. kole nadstavby vyhrál v přímém souboji o třetí pozici v tabulce skupiny A2 v Brandýse nad Labem 85:60 a zahraje si proti suverénovi USK Praha.

Heč! Heča zachránil Slovácko, Fila si penaltu vyčítal: Měl jsem ji přenechat (16. března 2024 22:18)
Chytil jsem ti penaltu, heč! Milan Heča spasil Slovácko, zato teplický kanonýr Daniel Fila nedbal na nepsané pravidlo, že faulovaný fotbalista pokutový kop nekope, byť mu hlavou probliklo. „Napadlo mě to, ale věřil jsem si,“ hlesl útočník. Devět minut před koncem mohl sobotní ligový zápas zlomit, ale nezlomil a body se po remíze 1:1 dělily.

Tottenham vysoko prohrál na Fulhamu, výhru slaví i nováček z Burnley (16. března 2024 21:01)
Překvapivě velkým rozdílem zvítězili fotbalisté Fulhamu nad Tottenhamem. Ve 29. kole je porazili 3:0 a uspěli proti nim poprvé od roku 2011. Předposlední Burnley díky dlouhé přesilovce doma porazilo Brentford 2:1, výhry se dočkalo po deseti zápasech. Luton v záchranářském duelu remizoval s Nottinghamem 1:1 a z osmnáctého místa ztrácí na dnešního soupeře tři body.

Teplice - Slovácko 1:1, dva rychlé góly, v závěru Heča chytil Filovu penaltu (16. března 2024 21:00)
Utkání mohli klidně vyhrát, Daniel Fila ale v 81. minutě neproměnil pokutový kop a tepličtí fotbalisté nakonec ve 25. kole se Slováckem remizovali 1:1. Po deseti minutách sice prohrávali po gólu Jurošky, vzápětí nicméně Fila srovnal.

Kane pomohl Bayernu k obratu, sám překonal nováčkovský rekord (16. března 2024 20:55)
Harry Kane pomohl 31. gólem v sezoně německé fotbalové ligy Bayernu Mnichov k výhře 5:2 na hřišti posledního Darmstadtu a překonal nováčkovský rekord Uweho Seelera. Anglický reprezentační kapitán zároveň překonal osobní ligový rekord. Bayern ztrácí na lídra tabulky Leverkusen sedm bodů, Bayer bude hrát v neděli ve Freiburgu.

Prostějovanky ve volejbalovém čtvrtfinále znovu udolaly Olomouc v tie breaku (16. března 2024 20:50)
I druhá čtvrtfinálová série mezi volejbalistkami Prostějova a Olomouce se změnila v pětisetové drama a opět byly úspěšnější svěřenkyně Miroslava Čady. Jedenáctinásobné české mistryně znovu vedly 2:0 na sety, ve čtvrtém pak promarnily pět mečbolů, ale tiebreak ovládly jasně 15:5.

Písecké házenkářky remizovaly v Mostě a dotvořily čtveřici účastníků play off (16. března 2024 20:23)
Písecké házenkářky zkompletovaly čtveřici účastnic českého play off interligy. V předposledním 21. kole remizovaly 31:31 v Mostě a pátá Olomouc už je po své porážce s Dunajskou Stredou nemůže dostihnout.

Vittozziová sahá po velkém glóbu, ve stíhačce se Davidová polepšila o 17 míst (16. března 2024 20:12)
Jedna netrefená rána na poslední položce ji nejdřív mrzela, ani nesklopený terč ji však o výhru neobral. Italská biatlonistka Lisa Vittozziová si po vítězství ve sprintu dojela v kanadském Canmore i pro první místo ve stíhacím závodě. Druhá skončila Francouzka Lou Jeanmonnotová, třetí její krajanka Justine Braisazová-Bouchetová. Nejlepší Češka Markéta Davidová obsadila osmou příčku.

Litoměřice si poprvé zahrají semifinále první hokejové ligy, vyřadily Třebíč (16. března 2024 20:03)
Hokejové Litoměřice zdolaly v rozhodujícím pátém utkání čtvrtfinále play off doma Třebíč 4:1 a poprvé v historii postoupily v první lize mezi nejlepší čtyři. V semifinále se Stadion utká s obhájcem triumfu Zlínem. O souboji Vsetína s Jihlavou bylo jasno už ve čtvrtek.

Zrušme VAR, zlobil se kouč Bohemky po další ztrátě. Bod ze Zlína je hořkosladký (16. března 2024 19:32)
Zklamaný z výsledku, naštvaný na rozhodčí. Asistent českého áčka Jaroslav Veselý se na první reprezentační sraz nového realizačního štábu nenaladil pozitivně. Přestože jeho Bohemians ve Zlíně ještě v 63. minutě vedli 2:0, natáhli sérii bez ligového vítězství po 25. kole na deset zápasů.

Karviná - Č. Budějovice 2:1, důležitou výhru trefil v závěru z penalty Iván (16. března 2024 19:07)
Karvinští fotbalisté ve 25. kole Fortuna ligy porazili České Budějovice 2:1 a posunuli se před ně na patnáctou příčku v tabulce. V utkání sice prohrávali, ale po trefě Memiče vyrovnali a v nastavení pak rozhodl z penalty Iván.

Neskutečná euforie. Snad to Hradec srazí, přeje si pardubický Kousal (16. března 2024 19:05)
Papírové předpoklady jsou naplněny, hokejisté Pardubic vedou v extraligovém čtvrtfinále nad Hradcem po domácím dvojutkání 2:0, ale klidně to mohlo být úplně naopak. Ve prospěch Dynama převážily jen detaily.

Boleslav - Olomouc 2:1, penalta i červená na obou stranách, o výhře rozhodl John (16. března 2024 19:03)
V utkání byli lepší, krátce po přestávce šli do přesilovky po vyloučení Vodháněla, přesto se fotbalisté Mladé Boleslavi na výhru ve 25. kole nadřeli. Do vedení je poslal Ladra, hosté ale v oslabení srovnali z penalty zásluhou Juliše. Ladra pak nedal penaltu, ale domácí nakonec mohli slavit po zásahu Johna. V závěru ještě dostal červenou kartu Žitný.

Zlín - Bohemians 2:2, hosté vedli o dva góly, přesto na výhru nadále čekají (16. března 2024 18:31)
Ani dvoubrankové vedení jim nestačilo. Fotbalisté Bohemians ve 25. kole ztratili dobře rozehraný zápas ve Zlíně a nakonec si odváží pouze remízu 2:2. Tu domácím zařídili Fantiš se Simerským, za hosty se trefili Prekop a Petrák. Bohemians čekají na výhru už deset soutěžních utkání.

Parádní koncovka San Rema. Pogačar útočil, ale triumf nemá. Slaví Philipsen (16. března 2024 17:17)
Jeho jméno se před startem tolik neskloňovalo. Větším favoritem byl jeho týmový kolega z Alpecinu Mathieu van der Poel či Tadej Pogačar. Na konci 288kilometrového klání však nejrychlejší nohy ukázal právě on on. Jasper Philipsen uspěl ve spurtu skupiny favoritů a vybojoval své první vítězství na cyklistickém monumentu.