Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 54 zpráv
Následující

Krsek slavil postup, ale také si vyčítal: Semifinále jsem moc nezvládl takticky (1. března 2024 23:46)
Prožívá skvělou sezonu. V polovině února na halovém mistrovství republiky oslavil čtvrtkařský titul, navíc ve skvělém čase 45,86. Pavel Maslák pak o něm prohlásil, že ho vidí i ve finále halového světového šampionátu v Glasgow. A tato slova Matěj Krsek plní.

Veselý se Satoranským neodvrátili domácí porážku Barcelony s Monakem (1. března 2024 23:22)
Jan Veselý a Tomáš Satoranský prohráli s basketbalisty Barcelony domácí euroligový zápas s Monakem 67:77. Pivot Veselý byl s 19 body nejlepším střelcem zápasu, navíc přidal deset doskoků, rozehrávač Satoranský po reprezentačních zápasech evropské kvalifikace vstřelil osm bodů a měl čtyři asistence.

Fotbalisté AC Milán vyhráli v lize nad Laziem, které dohrávalo v osmi (1. března 2024 23:14)
Fotbalisté AC Milán vyhráli v italské lize předehrávku 27. kola 1:0 nad Laziem, které dohrávalo po třech červených kartách v osmi. Soupeř pražské Slavie pro osmifinále Evropské ligy rozhodl o vítězství nad oslabeným soupeřem až díky brance střídajícího Noaha Okafora z 88. minuty.

Bayern remizoval ve Freiburgu. Za Leverkusenem zaostává o sedm bodů (1. března 2024 22:51)
Fotbalisté Bayernu Mnichov uhráli v předehrávce 24. kola ve Freiburgu jen remízu 2:2 a při jubilejním 2000. zápase v bundeslize opět ztratili. Úřadující šampioni nedokázali naplno bodovat potřetí z posledních čtyř zápasů a v neúplné tabulce ztrácejí na druhém místě na vedoucí Leverkusen sedm bodů.

Odermatt vyhrál i osmý obří slalom v sezoně a ovládl hodnocení disciplíny (1. března 2024 22:26)
Už jistý vítěz celkového hodnocení Světového poháru Marco Odermatt vyhrál v Aspenu i osmý obří slalom v sezoně a s předstihem si zajistil potřetí za sebou i malý křišťálový glóbus za prvenství v disciplíně. Švýcarský suverén vedl už po prvním kole a v součtu dvou jízd porazil krajana Loica Meillarda o 14 setin sekundy.

Zaťovič dosáhl mety 250 gólů, je v Klubu hokejových střelců. Obrovské číslo, říká (1. března 2024 22:07)
V sedmé minutě strhující bitvy v Liberci otevřel skóre, a odstartoval tak desetigólovou přestřelku. Tu nakonec Kometa ovládla 6:4 a udržela čtvrté místo v tabulce. Kapitán Brňanů Martin Zaťovič zároveň dosáhl mety 250 gólů vstřelených v extralize a reprezentaci a vstoupil do Klubu hokejových střelců. „Je to obrovské číslo, ale v hokeji jde o týmové úspěchy. Jdeme dál, čtvrté místo máme ve svých rukou,“ řekl devětatřicetiletý útočník.

Kometa drží 4. místo, ale ne definitivně. Vary uhrály předkolo, lídr srovnal rekord (1. března 2024 22:03)
Hokejová extraliga už po 51. kole zná všechny účastníky vyřazovacích bojů, klání o čtvrté místo ale zůstává nadále otevřené. Kometa z něj díky výhře 6:4 vyřadila Liberec a drží nejvýhodnější pozici. Uspěly však i Budějovice, které zdolaly Kladno (5:3) a Litvínov, jenž přemohl Vítkovice (5:4). Karlovy Vary přehrály Spartu 5:1 a postupují do předkola. Pardubice si v Třinci vynutily nájezdy a i přes porážku poměrem 3:4 vyrovnaly bodový rekord soutěže.

Třinec přišel o Jeřábka, operovali mu otevřenou zlomeninu nohy. Pánik trpěl nadávky (1. března 2024 21:49)
Třinecké hokejisty v souboji s Pardubicemi nemrzí ztráta tříbrankového vedení a jednoho bodu, jako to, že do konce sezony přišli o těžce zraněného obránce Jakuba Jeřábka. Pouhých 62 vteřin chybělo do konce prodloužení, když zůstal po souboji s pardubickým Pánikem nehybně ležet na ledě.

Hokejisté Slavie a Pardubic B vybojovali předkolo play off první ligy (1. března 2024 21:15)
Hokejisté Slavie a Pardubic B si zajistili v závěrečném 52. kole první ligy účast v předkole play off. Pražané vyhráli přímý souboj o postup v Kolíně 5:2 a Pardubice uspěly v Sokolově 3:1. Slavii čeká od pondělí série na dva vítězné zápasy s Jihlavou, záložní tým Dynama se utká o postup mezi nejlepších osm s Přerovem. Přímý postup do čtvrtfinále si zajistily po Porubě, Vsetínu a Prostějovu také Litoměřice, Třebíč a obhájce triumfu v první lize Zlín.

Volejbalové Šelmy vyhrály i třetí derby bez ztráty a ovládly základní část (1. března 2024 21:10)
Brněnské Šelmy si po vítězství v derby pojistily prvenství po základní části extraligy. I potřetí v sezoně zdolaly v repríze posledního finále úřadující mistryně z Králova Pole, navíc i potřetí bez ztráty setu. Vydařenou dlouhodobou část zakončí Šelmy ve čtvrtek v Přerově.

Opava po postupu v poháru zahájila druholigové jaro výhrou nad Příbramí (1. března 2024 20:34)
Fotbalisté Opavy po nedělním postupu do semifinále poháru vykročili vítězně i do jarní části druhé ligy. V předehrávce 17. kola porazili Příbram 1:0 zásluhou trefy Filipa Blechy v 37. minutě a vystřídali Středočechy na šesté místě tabulky.

Dal si cider a dostal dres. Princ William při cestě Walesem podlehl Wrexhamu (1. března 2024 20:07)
Britský následník trůnu William, princ z Walesu, u příležitosti svátku velšského patrona svatého Davida navštívil fotbalový klub Wrexham. Hřiště mu ukázal spolumajitel týmu, jímž je americký herec Rob McElhenney. Princ dostal dres se jménem a číslem a s hollywoodskou hvězdou si vypil cider v místní populární hospodě The Turf.

ONLINE: Staněk zabojuje o medaili, Krska a Vondrovou čeká semifinále (1. března 2024 20:00)
Ve skotském Glasgow odstartovalo halové mistrovství světa, první vrcholná atletická akce sezony. V úvodu pátečního programu si vedl nejlépe Matěj Krsek, který se kvalifikoval do semifinále čtvrtky z prvního místa. Ve stejné disciplíně postoupila také Lada Vondrová, jejich boje v semifinále startují ve 21:50. O medaili zabojuje koulař Tomáš Staněk, veškeré dění sledujeme v podrobné reportáži.

Pistoláři Schejbalová a Dubový skončili na mistrovství Evropy v mixu čtvrtí (1. března 2024 19:56)
Pistoláři Veronika Schejbalová a Jindřich Dubový obsadili na mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní v Györu čtvrté místo v soutěži smíšených dvojic. V duelu o třetí místo podlehli německému páru Doreen Vennekampová, Michael Schwald 6:16. Další česká dvojice Anna Miřejovská, Pavel Schejbal skončila pátá.

Šťastná Voborníková: Nachlazení, kolečkové lyže a pak životní výsledek (1. března 2024 19:42)
V Novém Městě na Moravě byla při světovém šampionátu tak moc smutná, že jí unikl postup do závěrečného hromadného závodu. V pátečním odpoledni se naopak Tereza Voborníková v Oslu smála. Na slavném Holmenkollenu si ujížděla pro své nejlepší umístění kariéry ve Světovém poháru v podobě pátého místa. Přesto, že po šampionátu kurýrovala nachlazení.

Odvolací komise FAČR opět vrátila etické komisi případ bývalého kancléře Mynáře (1. března 2024 19:37)
Odvolací komise FAČR již podruhé vrátila etické komisi případ bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře, který dostal dvouletý zákaz činnosti ve fotbale a pokutu 50 tisíc korun za narušení regulérnosti první ligy. Znovu tak učinila z procesních důvodů. Komise o tom informovala v komuniké po dnešním zasedání.

Koudelka byl v Lahti kvůli kombinéze ve druhém kole diskvalifikován (1. března 2024 19:36)
Pro skokana na lyžích Romana Koudelku skončil Světový pohár v Lahti ve druhém kole diskvalifikací kvůli nevyhovující kombinéze. Český reprezentant figuroval po nevydařeném finálovém skoku na předposledním místě, nakonec získal do hodnocení SP jediný bod za poslední 30. příčku. V proměnlivých větrných podmínkách vyhrál Slovinec Lovro Kos.

Kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu F1 ovládl Verstappen před Leclercem (1. března 2024 19:09)
Kvalifikaci na úvodní závod mistrovství světa vozů formule 1 Velkou cenu Bahrajnu vyhrál podle očekávání obhájce titulu Max Verstappen z Red Bullu. Šestadvacetiletý Nizozemec porazil na trati v Sáchiru o 228 tisícin sekundy druhého Charlese Leclerca z Ferrari. Třetí skončil George Russell z Mercedesu.

Johannes Bö má malý glóbus. Krčmář ve vytrvalostním závodě patnáctý (1. března 2024 17:46)
Ačkoliv doběhl Johannes Bö až pátý, zajistil si během Světového poháru na Holmenkollenu s přehledem malý křišťálový glóbus za vytrvalostní závody. Nezklamali ani ostatní norští biatlonisté: vítězného Sturlu Holma Lägreida doplnili na pódiu druhý Tarjei Bö a třetí Vetle Sjåstad Christiansen. Michal Krčmář doběhl s jednou chybou na 15. místě.

Když potrápí cestování. Zpoždění a bez kufrů. Tak začalo pro Čechy Glasgow (1. března 2024 17:39)
Život sportovců není jen o samotném závodění. Pochopitelně obnáší i spoustu cestování, létání, přesouvání se mezi různými dějišti mítinků a šampionátů. Ne vždy však všechno vyjde hladce. Na halovém mistrovství světa v Glasgow se o tom přesvědčili i Češi.