Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 38 zpráv
Následující

Semifinále extraligy volejbalistek rozehrály lépe Šelmy a Prostějov (30. března 2024 23:42)
Semifinálové série play off extraligy volejbalistek začaly výhrami domácích favoritů. Vítězky základní části Šelmy Brno porazily 3:1 pražský Olymp, stejným výsledkem druhý tým tabulky Prostějov zvítězil nad Libercem. Druhé zápasy sérií hraných na tři vítězství jsou na programu v úterý v Praze a Liberci.

United dali gól v 7. minutě nastavení, ale stejně nevyhráli. West Ham ztratil vedení 3:1 (30. března 2024 23:02)
Fotbalisté West Hamu sice třemi góly otočili průběh utkání v Newcastlu, ještě třináct minut před koncem vedli 3:1, ale prohráli 3:4. Nedařilo se českým reprezentantům: Coufal zavinil penaltu a v druhé půli jeho hráč Barnes dal dvě branky, Souček dostal žlutou kartu a v závěru mohl srovnat na 4:4, ale po centru nedokázal míč usměrnit do brány. Chelsea doma dvakrát vedla, ale s Burnley remizovala. Tottenham otočil proti Lutonu.

Collinsová ozdobila rozlučkovou sezonu dosud nejcennějším titulem v Miami (30. března 2024 22:50)
Tenistka Danielle Collinsová nečekaně získala titul na prestižním turnaji v Miami. Američanka hrající poslední sezonu kariéry ve finále porazila čtvrtou nasazenou Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu 7:5, 6:3. Světová čtyřka na Floridě neuspěla ani na druhý pokus, vloni v duelu o titul nestačila na Petru Kvitovou.

Českobudějovičtí volejbalisté na úvod semifinále neztratili v Kladně ani set (30. března 2024 22:42)
Volejbalisté Českých Budějovic se po prvním utkání ujali vedení v semifinálové sérii s Kladnem, v hale Středočechů dnes zvítězili 3:0. V úterním druhém duelu bude mít čtvrtý tým základní části extraligy výhodu domácího prostředí, hraje se na tři vítězství.

Házenkáři Lovosic přešli přes Zubří a jsou třetími semifinalisty extraligy (30. března 2024 21:39)
Házenkáři Lovosic si jako třetí tým zajistili postup do semifinále extraligy. Ve čtvrtém utkání čtvrtfinále zdolali Zubří 25:24 a vybojovali rozhodující třetí výhru v sérii. Až v pátém duelu se rozhodne o posledním účastníkovi, souboj pražské Dukly s Kopřivnicí je nerozhodný 2:2.

Jurečka zase odstřelil svoje Slovácko. Hraje se mi dobře, pískot jsem nevnímal (30. března 2024 21:39)
Čtyři zápasy, sedm branek! Václav Jurečka má na Slovácko, odkud přestoupil do Edenu, spadeno. V Uherském Hradišti, kde nastoupil poprvé od svého předloňského odchodu, se vousatý útočník prosadil dvakrát, poprvé se trefil z dálky, podruhé z penalty.

Zlín je díky finským gólům ve finále, opět si to rozdá s rivalem Vsetínem (30. března 2024 21:25)
Valašské derby ve finále první hokejové ligy. Znovu po roce. Už jistého účastníka Vsetín v sobotu doplnil rival ze Zlína, který v rozhodujícím, sedmém zápase semifinále dominoval v Litoměřicích 4:0 díky třem gólům finských hráčů a nule brankáře Daniela Hufa. Napínavou sérii otočil na 4:3 a bude obhajovat loňský triumf. Vítěz play off v baráži vyzve Jágrovo Kladno, odpadlíka z extraligy.

Nymburk prohrál v Děčíně, Opava v souboji o druhé místo udolala Ústí (30. března 2024 21:18)
Jistý vítěz dlouhodobé části basketbalové ligy Nymburk podruhé v sezoně prohrál v Děčíně. Severočeši ve 13. kole nadstavby zvítězili 88:83 a do play off půjdou ze čtvrtého místa. V přímém souboji o druhou příčku Opava udolala Ústí nad Labem po prodloužení 88:85 a po třetím vítězství za sebou se posunula před Slunetu v tabulce.

Házenkářky Slavie se na semifinálovou sérii s Kynžvartem naladily výhrou (30. března 2024 21:11)
Házenkářky mistrovské Slavie Praha uzavřely základní část interligy vítězstvím 32:23 nad posledním Hodonínem. Vítězky Českého poháru z Mostu, které jsou na třetím místě nejlepším českým týmem v soutěži, naopak uzavřely dlouhodobou část porážkou 24:28 na hřišti druhé Dunajské Stredy.

Schick hrdinou Leverkusenu, který je blízko titulu. Bayern doma padl s Dortmundem (30. března 2024 20:41)
Fotbalisté Leverkusenu udělali razantní krok k vysněnému titulu, bez ohledu na výsledky Bayernu mu k němu chybí tři výhry ze sedmi zápasů. V 27. kole bundesligy s Hoffenheimem do 88. minuty prohrávali, ale v samém závěru jako už poněkolikáté v letošní sezoně výsledek otočili. V nastavení rozhodl český útočník Patrik Schick svým pátým ligovým gólem sezony. Za poražené odehráli celé utkání Pavel Kadeřábek s Davidem Juráskem. Leverkusen vede tabulku o třináct bodů, Bayern nezvládl Der Klassiker a podlehl doma Dortmundu 0:2.

Slovácko - Slavia 1:3, dva góly dal Jurečka, rozhodl ten z dálky po chybě Heči (30. března 2024 20:00)
První gól z nádherné střely, druhý z velké dálky po chybě brankáře, třetí z penalty. Slávističtí fotbalisté si smlsli na svém oblíbeném soupeři, v 26. kole vyhráli na Slovácku 3:1 a minimálně do nedělního večera jsou v čele tabulky.

Hokejová reprezentace začne přípravu na MS s Červenkou a třemi nováčky (30. března 2024 19:52)
Česká hokejová reprezentace zahájí přípravu na květnové mistrovství světa v Praze zatím s patnácti hráči. Jsou mezi nimi i tři nováčci - brankáři Lukáš Klimeš z Vítkovic s Danielem Králem z Liberce a obránce Jakub Sirota z Olomouce. Hned od začátku se bude hlásit také osmatřicetiletý kapitán z posledních dvou mistrovství světa i olympijských her v Pekingu Roman Červenka ze švýcarského Rapperswilu.

Hnus fialovej! Jsme dole. Jako klub, jako tým, uznal olomoucký kouč Saňák (30. března 2024 19:23)
Zatímco trenér olomouckých fotbalistů Jiří Saňák vysvětloval na tiskové konferenci důvody porážky 0:2 s Pardubicemi, před Androvým stadionem desítky nespokojených fanoušků Sigmy žádaly odvolání sportovního manažera. Ostatně skandování kotle „Minář ven!“, nebo „Prasata!“ znělo už během zpackaného utkání stále častěji a hlasitěji.

Hráli jsme poctivý fotbal, ale chyběla kvalita. Koubek o porážce Plzně (30. března 2024 18:44)
Bez Hranáče, Dweha, Červa a Chorého musel trenér plzeňských fotbalistů Miroslav Koubek skládat základní jedenáctku pro sobotní domácí duel se Slovanem Liberec. Tým prohrál 1:3. „Nezvládli jsme klíčové situace, to je příčina porážky,“ řekl Koubek utkání s tím, že někteří hráči se z reprezentačních srazů vrátili v „nepoužitelném stavu“.

Florbalistky FBC Ostrava a Střešovic vyrovnaly semifinálové série extraligy (30. března 2024 18:25)
Florbalistky FBC Ostrava a Tatranu Střešovice uspěly doma ve čtvrtých zápasech semifinále play off a vyrovnaly v sériích stav na 2:2. FBC vyhrál nad městským rivalem a úřadujícím mistrem Vítkovicemi 3:2 a Tatran zdolal v pražském derby Chodov 4:2. Pátá utkání se uskuteční v pondělí na hřištích Vítkovic a Chodova, hraje se na čtyři vítězství.

Čeští curleři potrápili na MS favority z Kanady, prohráli až po dodatečném endu (30. března 2024 17:42)
Čeští reprezentanti v curlingu zahájili mistrovství světa porážkou, v úvodním zápase na turnaji s vysoce favorizovanou Kanadou ale sahali po senzaci. Tým skipa Lukáše Klímy podlehl obhájcům stříbrných medailí z posledních dvou let 8:9 až v dodatečném endu.

Rovanperä vede po druhé etapě Safari rallye s dvouminutovým náskokem (30. března 2024 17:11)
Dvojnásobný světový šampion Kalle Rovanperä vede s více než dvouminutovým náskokem keňskou Safari rallye. Třiadvacetiletý Fin sice nebyl v druhé etapě tak dominantní jako v pátek, kdy ovládl všech šest testů, a připsal si tentokrát jediný dílčí triumf, přesto před závěrečným dnem více než zdvojnásobil náskok před nejbližším pronásledovatelem.

Plzeň - Liberec 1:3, domácí bez opor nestíhali, dva góly dal Kulenovič (30. března 2024 17:03)
Do 64. minuty nic, pak tři góly během chvíle, vzápětí ještě čtvrtý. Bláznivou přestřelkou v poslední půlhodině plzeňští fotbalisté přišli o parádní sérii, v 26. kole Fortuna ligy podlehli Liberci 1:3. Nedokázali nahradit opory nemocného Hranáče, vykartované Chorého a Červa. Za vítěze dal dva góly Kulenovič.

Bohemians - Jablonec 2:0, rozhodla první půle, výhra po deseti zápasech (30. března 2024 16:56)
Fotbalisté Bohemians po deseti zápasech konečně vyhráli. Zabrali v utkání 26. kola proti Jablonci, o vítězství 2:0 rozhodli už během prvního poločasu. Po dvaceti minutách skóroval nádhernou střelou Beran, těsně před pauzou se hlavou po centru z rohu prosadil Hůlka.

Olomouc - Pardubice 0:2, domácí potopil kuriózní gól a podruhé za sebou prohráli (30. března 2024 16:56)
Olomoucký stoper Beneš dával lehkou malou domů, brankář Macík si ji metr od brankové čáry chtěl zpracovat, ale míč mu podjel pod nohou. Kuriózní gól přinesl senzační výsledek, Pardubice bez potrestaného trenéra Kováče pak v samém závěru výhru 2:0 stvrdily druhou brankou, kterou dal Zlatohlávek.