Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 21 až 40 z celkem 55 zpráv
Předchozí  Následující

Olomouc - Bohemians 2:2, další ztráta pro oba celky. Hosté sahali i po výhře (2. března 2024 18:17)
Góly padaly jen v první půli. Domácí sice bleskově otočili, nakonec znovu, už počtvrté na jaře, ztrácejí body. Stejně jako fotbalisté Bohemians, kteří poosmé v řadě nezvítězili. Ve 23. kole Fortuna ligy remizovali v Olomouci 2:2.

Laegreid zvládl vrtochy počasí a vyhrál hromadný závod, Krčmář se trápil na trati (2. března 2024 17:58)
Světový pohár biatlonistů má za sebou třetí hromadný závod mužů v této sezoně. Na Holmenkollenu před domácím publikem zvítězil Nor Sturla Holm Laegreid, který se velmi dobře popasoval s těžkými podmínkami na střelnici. Jediný český zástupce Michal Krčmář doběhl na 23. místě.

Karviná - Slovácko 1:3, víc než poločas v deseti. Domácí vedení neudrželi (2. března 2024 17:49)
Po půl hodině prohrávali, nakonec však fotbalisté Slovácka dokázali v poslední Karviné otočit a zvítězit 3:1. Domácí ve 23. kole Fortuna ligy čelili přesile už od konce prvního poločasu, kdy dostal druhou žlutou kartu záložník Ayaosi. Hosté udrželi náskok na čtvrtém místě.

Jablonec - Hr. Králové 1:1, hosté nevyužili přesilu a remizovali počtvrté v řadě (2. března 2024 17:48)
Začali dobře, vždyť už po pěti minutách královéhradečtí fotbalisté slavili. Nakonec ale ve 23. kole Fortuna ligy remizovali s Jabloncem 1:1 a se soupeři dělili body počtvrté v řadě. Nepomohl ani nový trenér David Horejš, jenž nahradil Václava Kotala.

Úvod sezony patří Red Bullu. V Bahrajnu vyhrál Verstappen před Pérezem (2. března 2024 17:44)
Úvodní Velkou cenu Bahrajnu formule 1 ovládli piloti Red Bullu. Vyhrál obhájce titulu Max Verstappen před Sergiem Pérezem, třetí byl Carlos Sainz z Ferrari. Trojnásobný šampion porazil týmového kolegu Péreze o více než 22 sekund a spolu s ním zopakoval na okruhu v Sáchiru loňský double.

Fotbalisté Vyškova v druhé lize prohráli, Dukla v přestřelce remizovala s Brnem (2. března 2024 17:37)
Fotbalisté Vyškova na úvod jarní části druhé ligy překvapivě prohráli na stadionu nováčka Kroměříže 0:1. Moravský celek vyšel teprve potřetí v sezoně naprázdno a jeho náskok v čele tabulky před druhou Duklou se snížil na tři body. Pražané ve šlágru 17. kola v souboji dvou adeptů na postup remizovali v přestřelce 3:3 s Brnem. Zaváhalo i třetí Táborsko, které doma hrálo s Chrudimí bez branek.

Ml. Boleslav - Č. Budějovice 3:1, bleskový obrat díky domácímu Júsufovi (2. března 2024 17:29)
Rozhodující branky padly v úvodní čtvrthodině domácí fotbalisté navíc bleskově zareagovali a během chvíle otočili nepříznivý stav. Mladá Boleslav tak ve 23. kole Fortuna ligy porazila České Budějovice 3:1 i díky dvěma pohotovým zásahům útočníka Júsufa. Za hosty se premiérově v nejvyšší soutěži trefil sedmnáctiletý záložník Zíka, pojišťovací gól si do vlastní sítě uklidil Nikl.

Suverén Pogačar. Strade Bianche ovládl po osmdesátikilometrovém úniku (2. března 2024 17:20)
Tadej Pogačar vstoupil do sezony vítězstvím na Strade Bianche. Hvězdný slovinský cyklista vyhrál závod kategorie WorldTour v Toskánsku suverénně po osmdesátikilometrovém sólovém úniku.

Šílená mlha i finále díky cílové fotografii. Adamczyková slavila obležení dvojek (2. března 2024 17:12)
Druhá v páteční kvalifikaci, druhá ve čtvrtfinále, druhá v semifinále. A ve finále? Ano, zase druhá. Snowboardcrossařka Eva Adamczyková v sobotním závodě Světového poháru v Sierra Nevadě zapsala další pódiové umístění. „Na to, jak byly těžké podmínky, jde o super výsledek,“ hodnotila klání, které provázely hustá mlha a silný vítr.

Modré karty dostaly červenou. Fotbalová pravidlová komise novinku zamítla (2. března 2024 16:16)
Nápad vzbudil rozporuplné reakce, nakonec ale dopadl podle očekávání. Zástupci Mezinárodní pravidlové komise IFAB na zasedání ve Skotsku prozatím zamítli použití modrých karet v profesionálním fotbale. Novinka měla podle některých návrhů tvořit mezistupeň mezi žlutou a červenou kartou a hříšníky vyloučit ze hřiště na několik minut jako v ragby či hokeji.

Trenér dal hlavičku soupeři svého svěřence. Velká ostuda a doživotní tresty (2. března 2024 16:13)
Provokoval od prvního okamžiku. Britský MMA zápasník Akonne Wanliss svého soupeře Sahila Siraje po příletu do Česka před sobotním turnajem Oktagonu urážel a při staredownu ho i plácnul „světelným mečem“, hračkou z Hvězdných válek. V pátek večer mu to druhá strana ostudně oplatila. Sirajovi trenéři Wanlisse večer po tiskové konferenci v Ostravě napadli - dali mu hlavičku a několik ran pěstmi.

Staněk na úvod F2 v Bahrajnu nebodoval, sprint nedokončil, v závodě byl 13 (2. března 2024 15:55)
První závodní víkend v sezoně formule 2 českému jezdci Romanu Staňkovi body nepřinesl. V Bahrajnu obsadil v dnešním hlavním závodě třinácté místo, páteční sprint nedokončil. V obou dnech zvítězil barbadoský pilot Zane Maloney.

Českou chvilku na čele zkazila stojka. Hromadný závod ovládla Häckiová-Grossová (2. března 2024 15:33)
Ještě v polovině hromadného závodu biatlonistek na Holmenkollenu jela na čele česká kombinéza. Markéta Davidová však po chybách vestoje z boje o vítězství vypadla. Svůj druhý triumf v sezoně a kariéře získala Švýcarka Lena Häckiová-Grossová. Nejlepší z Češek byla nakonec Tereza Voborníková, jež dojela s jediným omylem na střelnici osmá.

Juška po dvou přešlapech čtrnáctý, Svoboda kvůli chybě rozběh nedokončil (2. března 2024 15:20)
První medaile z vrcholu halové sezony jsou rozdány, v sobotu atleti ve skotském Glasgow zabojují o dalších devět sad. Dopoledne skončila cesta šampionátem pro dálkaře Radka Jušku i překážkáře Petra Svobodu a Štěpána Schuberta. Postup do semifinále se dlouho jevil jako reálný pro sprinterku Karolínu Maňasovou, nakonec ale také ona končí už v rozbězích. Večer jde do akce tyčkařka Amálie Švábíková a finále čeká čtvrtkaře Matěje Krska. Podrobná reportáž z večerního dění začne ve 20:05.

Premiéra na trati a hned čtvrtá příčka. Ledecká: Snižuji ztráty na nejlepší (2. března 2024 15:15)
Ve finiši se usmívala, chvíli dokonce držela první místo, se svým výkonem byla více než spokojená. Ester Ledecká se v norském Kvitfjellu vypořádala s mlhou, předvedla skvěle připravené lyže a díky povedenému vystoupení slavila nejlepší výsledek na lyžích v aktuální sezoně. V superobřím slalomu totiž byla čtvrtá nejrychlejší.

Zpět na pódiu. Adamczyková byla druhá ve snowboardcrossu v Sierra Nevadě (2. března 2024 14:53)
Eva Adamczyková obsadila druhé místo v závodě Světového poháru ve snowboardcrossu v Sierra Nevadě a ve čtvrtém startu v sezoně se dostala potřetí na stupně vítězů. Svá životní maxima zajeli ve Španělsku Jan Kubičík a Radek Houser, kteří se seřadili na šestém a sedmém místě. V neděli se v Andalusii pojede znovu.

Klasické závody na 20 km v Lahti vyhráli Klaebo a po letech Pärmäkoskiová (2. března 2024 14:02)
Norský běžec na lyžích Johannes Hösflot Klaebo si na 20 km klasicky v Lahti připsal 78. vítězství ve Světovém poháru. Ženský závod s intervalovým startem vyhrála po letech čekání domácí Finka Krista Pärmäkoskiová. Nejlepší z českých mužů Adam Fellner skončil na 35. místě, Barbora Havlíčková při návratu do seriálu po čtyřech letech obsadila 36. pozici.

Místo vzletu pád. Znojmo končí trudnou sezonu, budoucnost je nejistá (2. března 2024 13:55)
Loni v lednu kosila orlí letka jednoho druholigového soupeře za druhým a majitel hokejového Znojma Pavel Ohera snil o návratu mezi extraligovou smetánku. „Letos chceme postoupit do první ligy. Pak bych chtěl jít krok za krokem co možná nejrychleji,“ netajil se smělými ambicemi, jejichž první cíl se povedlo naplnit.

Bude ještě závodit? Svoboda po výpadku v Glasgow: Končí mi smlouva. Finito (2. března 2024 13:49)
Když dorazil do mixzóny, byl obrovsky zklamaný. „Tak a je finito,“ smutně prohlásil překážkář Petr Svoboda. Na halovém mistrovství světa v Glasgow chtěl postoupit z rozběhu. Jenže to se mu nepovedlo. A jeho atletické plány na další měsíce se rázem ocitly v nejistotě.

Nejlepší výsledek Ledecké v sezoně, v super-G v Kvitfjellu slaví čtvrté místo (2. března 2024 12:48)
Na sobotní změněný závod se připravila fantasticky. Ester Ledecká vyjížděla s trojkou, trať v norském Kvitfjellu projela famózně a držela první místo. V superobřím slalomu nakonec obsadila dělenou čtvrtou příčku, čímž si zajistila nejlepší výsledek v aktuální sezoně Světového poháru. Závod opanovala švýcarská lyžařka Lara Gutová-Behramiová.