Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 318 zpráv
Následující

Opavští basketbalisté titul neobhájí, ve čtvrtfinále je přehrála Ostrava (28. dubna 2024 23:55)
Opavští basketbalisté ligový titul neobhájí. Ve čtvrtfinále play off je vyřadila Ostrava, která vyhrála doma strhující šesté utkání 86:85 a sérii ovládla 4:2 na zápasy. V semifinále se Nová huť představí po 11 letech, jejím soupeřem bude osmnáctinásobný český šampion Nymburk.

Nadvláda pokračuje. Třinec slaví pátý titul v řadě, vyrovnal historický rekord (28. dubna 2024 23:27)
Na českém hokejovém trůnu zůstává všechno při starém. Třinec v napínavém sedmém finále porazil Pardubice 2:1 v prodloužení a získal pátý extraligový titul v řadě. Rozhodující branka padla v čase 83:51, o dalším mistrovském úspěchu Ocelářů rozhodl David Cienciala.

Slovenská letka, tradiční zeď i zástupce zraněných. Kdo zařídil Třinci titul? (28. dubna 2024 22:54)
Po třech sedmizápasových sériích mohou zase slavit. Už popáté v řadě, čímž vyrovnali historický počin Vsetína z druhé poloviny devadesátých let. Oceláři i v letošním play off hokejové extraligy ukázali, že jsou opravdovými šampiony. Redakce iDNES.cz vybrala pět nejvýraznějších postav třinecké cesty za titulem.

Saballyovou v Praze nahradí osvědčená Jonesová. Trenérka Hejková váhá (28. dubna 2024 22:09)
Basketbalistky ZVVZ USK Praha čeká po zisku 18. titulu v české lize jen několik změn. V další sezoně nebude pokračovat německá pivotka Nyara Saballyová, která má potíže s kolenem. Do týmu se naopak vrátí po roční zdravotní pauze Američanka Brionna Jonesová. Novinářům to řekla trenérka Natália Hejková, která zatím nemá o budoucnosti jasno.

Fotbalisté Paris Saint Germain jsou podvanácté francouzskými mistry (28. dubna 2024 22:00)
Fotbalisté Paris Saint Germain jsou potřetí za sebou a celkově podvanácté mistry francouzské ligy, čímž opět vylepšili vlastní rekord. Druhé Monako dnes prohrálo v Lyonu 2:3 a tři kola před koncem na čelo ztrácí nedostižných 12 bodů.

Jeden zázrak stačil. USK Praha už znovu nad Brnem vládne, má 14. titul v řadě (28. dubna 2024 20:36)
Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly 18. titul v české lize. Ve čtvrtém finálovém utkání zvítězily na palubovce Žabin Brno 85:48 a sérii ovládly 3:1 na zápasy. Nejvyšší soutěž vyhrály počtrnácté za sebou, čímž překonaly sérii svých současných soupeřek z let 1996 až 2008.

Olomouc - Sparta 1:4, k jasné výhře zavelel slepenými góly kapitán Krejčí (28. dubna 2024 20:10)
Sparťanští fotbalisté vyhráli v Olomouci s přehledem 4:1 a v posledním kole před nadstavbovou částí Fortuna ligy uhájili čtyřbodový náskok na čele tabulky. Dvakrát se trefil kapitán Krejčí, jednou pálili Birmančevič s Kuchtou, za domácí v závěru pouze korigoval Šíp.

Č. Budějovice - Slovácko 2:2, domácí neudrželi vedení a jsou poslední (28. dubna 2024 19:48)
Prohrávali, během deseti minut utkání otočili, ale nakonec brali pouze bod. Fotbalisté Českých Budějovic remizovali ve 30. kole Fortuna ligy se Slováckem 2:2 a klesli na dno tabulky. Naopak Slovácku bod zachránil před nadstavbovou částí umístění v nejlepší šestce.

Jablonec - Ml. Boleslav 1:1, alespoň remízu zajistil hostům v závěru Júsuf (28. dubna 2024 19:44)
Dlouho prohrávali, nakonec ale berou alespoň bod. Mladoboleslavští fotbalisté ve 30. kole Fortuna ligy v nastavení druhé půle srovnali duel s Jabloncem na konečných 1:1, na trefu Polidara z úvodu utkání odpověděl útočník Jusúf.

Plzeň - Teplice 3:0, góly až po přestávce, dvakrát se trefil Chorý (28. dubna 2024 19:39)
Až do druhého poločasu si diváci v Plzni počkali na branky, po poločase ale viděli rovnou tři. Domácí fotbalisté porazili ve 30. kole Teplice 3:0, o dva góly se postaral Tomáš Chorý, jednou se prosadil další útočník Matěj Vydra.

Bohemians - Pardubice 2:1, výhru na konec základní části zařídil Matoušek (28. dubna 2024 19:37)
Na jejich postavení v tabulce to vliv nemá, psychicky ale fotbalistům Bohemians výhra ve 30. kole pomůže. Pardubice porazili 2:1 a odpoutali se od nich na sedm bodů. Skóre otevřel Kovařík, po přestávce sice srovnal Sychra, ale patnáct minut před koncem rozhodl střídající Matoušek.

Arsenal v boji o titul v derby nezaváhal, City vyhrálo v Nottinghamu (28. dubna 2024 19:33)
Po sobotním zaváhání Liverpoolu se boj o titul ve fotbalové Premier League zúžil na dva týmy. Arsenal v derby na Tottenhamu vyhrál 3:2 a na Liverpool získal pětibodový náskok. Manchester City zdolal domácí Nottingham 2:0, chybí mu bod na Arsenal, ale má utkání k dobru.

Slávistky otočily první semifinále s Kynžvartem a vyhrály o dvě branky (28. dubna 2024 19:19)
Házenkářky mistrovské Slavie po velkém obratu vyhrály první ligové semifinále nad Kynžvartem a do odvety půjdou s dvoubrankovým náskokem. I když prohrávaly doma v Edenu až o šest branek a gólově zaostávaly až do 52. minuty, v závěru vybojovaly vítězství 28:26. Odvetu bude Kynžvart hostit v sobotu.

Měli jsme obrovskou motivaci. Věříme, že se o titul ještě porveme, říká Provod (28. dubna 2024 19:15)
Minulý týden naskočil z lavičky a hru oživil. Tentokrát se jeho vliv ukázal už od začátku. Slávistický záložník Lukáš Provod dával důležitý úvodní gól, sám pak několik dalších šancí připravil. „Měli jsme obrovskou motivaci něco změnit, přistoupit k zápasu jinak,“ líčil na tiskové konferenci po ligovém vítězství 2:1 nad fotbalisty Hradce Králové.

Bylo to málo, někteří hráči nejdou přes hranu, láteřil zlínský kouč (28. dubna 2024 19:11)
Všechno jim hrálo do karet. České Budějovice doma ztratily, Pardubice vyšly naprázdno. Stačilo před vlastními fanoušky porazit poslední Karvinou a fotbalisté Zlína mohli vstoupit do nadstavbové skupiny o záchranu ze třináctého místa a s výhodou tří domácích utkání z pěti. Jenže svůj part zmastili.

Pořád tomu nevěřím, zlobil se kouč Látal na chybujícího gólmana Hanuše (28. dubna 2024 18:51)
Je neotřesitelnou jedničkou fotbalistů Jablonce, v sezoně odchytal všechny minuty, často mužstvo výrazně podržel. V důležité chvíli však zkušený brankář Jan Hanuš předvedl kolosální kiks, kterým už v nastaveném čase připravil svůj tým o cenné body do prvoligového boje o záchranu. „Pořád tomu nevěřím, to mi ani snad nemůže proběhnout hlavou,“ glosoval Hanušovu minelu rozzlobený jablonecký trenér Radoslav Látal.

Zlín - Karviná 0:1, záchranářský souboj rozhodl hned v úvodu Regáli (28. dubna 2024 18:50)
Karvinští fotbalisté zvládli důležitý zápas ve Zlíně a po výhře 1:0 ve 30. kole Fortuna ligy poskočili ze dna tabulky až na čtrnáctou příčku právě před svého soupeře. Jediný gól vstřelil už ve 12. minutě Martin Regáli.

Baník - Liberec 2:2, domácí ztratili náskok, přesto udrželi čtvrté místo (28. dubna 2024 18:48)
Ačkoliv vedli o dva góly, ztráta je nakonec mrzet nemusí. Fotbalisté Baníku Ostrava uhráli ve 30. kole Fortuna ligy remízu 2:2 s Libercem a udrželi čtvrté místo v tabulce. Na trefy Ewertona a Kpoza odpověděli Tupta a Prebsl.

Hr. Králové - Slavia 1:2, hosté rozhodli v závěru první půle. Snížení přišlo pozdě (28. dubna 2024 18:46)
Do ligového finiše vstoupí se čtyřbodovou ztrátou. Slávističtí fotbalisté zvítězili ve 30. kole v Hradci Králové 2:1. Rozhodl závěr první půle, v němž se hosté prosadili dvakrát v rychlém sledu. Skóre otevřel záložník Provod, o dvě minuty později skóroval obránce Zmrzlý.

Priske: Fanoušci oceňují, co jsme vybudovali. Získali jsme spoustu bodů (28. dubna 2024 18:38)
Už před zápasem si užil bouřlivý aplaus sparťanských fanoušků, kterých dorazilo do Olomouce na pět tisíc. Rekordní výjezd vytvořil fantastickou kulisu. A po jasném vítězství 4:1 se trenér Brian Priske usmíval: „Neuvěřitelné, nedokážu to ocenit slovy.“ Obhájce titulu završil základní části ligy dominantně. Před Slavií uhájil čtyřbodový náskok.