Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 52 zpráv
Následující

Brutální K.O. za 43 vteřin. Kalašnik v Birminghamu bavil, Škvor i Dohnal padli (20. dubna 2024 23:38)
Potřetí v Anglii, poprvé v Birminghamu. Na turnaji Oktagon 56, který se konal v Resort World Areně pro 15 tisíc diváků, se předvedla i trojice českých zápasníků. Andrej Kalašnik se blýskl drtivým knokautem za necelou minutu a zaskočil domácího Liama Etebara. Naopak Daniel Škvor i Jakub Dohnal prohráli shodně ve 2. kole. A vrchol večera? V titulovém souboji muší váhy slavil Angličan Sam Creasey.

Trenér Rulík vyřadil z přípravy na MS čtyři hokejisty, sedm jiných pozval (20. dubna 2024 23:36)
V přípravě českých hokejistů na květnové mistrovství světa v Praze a Ostravě nebudou pokračovat obránci Daniel Gazda s Jakubem Sirotou a útočníci Jiří Černoch a Adam Kubík. Tým naopak doplní beci Michal Kempný s Jakubem Krejčíkem z pražské Sparty a David Špaček z týmu Iowa Wild v zámořské AHL či útočníci Ondřej Kaše z Litvínova, Filip Chlapík s Pavlem Kousalem ze Sparty a Matyáš Kantner z finské KalPy.

Kouč Rulík: První třetina nebyla podle našich představ, pak jsme se zlepšili (20. dubna 2024 23:31)
Čeští hokejisté zvládli v závěrečné přípravě na domácí mistrovství světa i čtvrtý zápas. Poprvé se představili venku, poprvé také museli bojovat o výhru až do posledních sekund. Rakušany ale nakonec v Linci zdolali 3:2. Jak uvedl kouč Radim Rulík během hodnocení utkání s novináři, nepozdávala se mu především hra v první třetině, v níž šel domácí tým dokonce do vedení.

Chorvatská rallye: Neuville získal v druhé etapě na Evanse 4,9 sekundy (20. dubna 2024 22:29)
I po druhé etapě Chorvatské rallye je v čele lídr mistrovství světa Thierry Neuville. Belgičan, který měl po pátku shodný čas jako Brit Elfyn Evans, má nyní na loňského vítěze náskok 4,9 sekundy.

Arsenal opět vede anglickou ligu, proti Wolves se trefili Trossard a Ödegaard (20. dubna 2024 22:26)
Fotbalisté Arsenalu se po sobotním utkání 34. kola anglické Premier League vrátili na první místo tabulky. Ve Wolverhamptonu vyhráli 2:0, druhý Manchester City i třetí Liverpool však mají zápas k dobru.

Oslabený Děčín vyhrál i v Brně a je krok od semifinále ligy basketbalistů (20. dubna 2024 22:18)
Děčínští basketbalisté i potřetí ve čtvrtfinále ligového play off porazili Brno a jsou krok od postupu. I bez potrestaných A.J. Waltona a Filipa Kroutila dnes úřadující vicemistři zvítězili na jihu Moravy 91:78. Další sérii se povedlo zdramatizovat Pardubicím, které doma zdolaly Ústí nad Labem 78:72 a snížily na 1:2 na zápasy.

Pětibojařka Hlaváčková skončila na SP v Ankaře čtvrtá, Vlach byl pátý (20. dubna 2024 21:51)
Moderní pětibojařka Lucie Hlaváčková zahájila olympijskou sezonu čtvrtým místem na Světovém poháru v Ankaře. Osmnáctiletá rodačka z Prahy, jež loni vybojovala účastnické místo pro hry v Paříži, se poprvé probojovala v seriálu mezi 18 nejlepších do finále a za bronzovou medailí zaostala o pouhé tři body. Mezi muži byl Martin Vlach pátý, Marek Grycz devátý a Jan Kuf dvanáctý.

Poměr střel? Ani mi to neříkejte, smutnil Kaut po druhé finálové prohře (20. dubna 2024 21:24)
Největším tématem před třetí finálovou bitvou ze strany pardubického týmu byl Richard Pánik. Trenér Dynama Marek Zadina avizoval, že podobně zbytečné fauly nebude tolerovat a slovenského forvarda skutečně do Třince nevzal. Do první lajny se vrátil Martin Kaut, prohře 3:4 ale nezabránil.

Teplický Chaloupek: Střední skupinu jsme si odpracovali těžkým fotbalem (20. dubna 2024 21:04)
Chtěl se s Teplicemi loučit úspěšnou sezonou bez záchranářských nervů, v sobotu si fotbalista Štěpán Chaloupek mohl odškrtnout: mise splněna! Jasno o účasti sklářů ve střední ligové skupině, do níž se protlačili po pěti letech, bylo už před zápasem s Českými Budějovicemi. „Odpracovali jsme si to těžkým fotbalem,“ řekl obránce, který se po sezoně přesune do Slavie. S Dynamem jeho tým remizoval 2:2, ač po šíleném úvodu prohrával.

Z Čechů hrál celý zápas jen Kadeřábek. Jurásek má minutu, Čvančara žlutou (20. dubna 2024 20:59)
Zatímco jedenatřicetiletý Pavel Kadeřábek zvládl v zápase Hoffenheimu s Mönchengladbachem (4:3) celých devadesát minut, ostatní Češi pouze střídali: domácí David Jurásek na poslední sekundy, hostující Tomáš Čvančara zhruba na pětadvacet minut, během nichž dostal žlutou kartu za nesportovní chování.

Rallye Šumava ukončila tragická nehoda, zemřela při ní spolujezdkyně (20. dubna 2024 20:59)
Tragédie se odehrála při Rallye Šumava. Při sobotní rychlostní zkoušce havarovala nedaleko Strážova posádka číslo 55 (Jaroslav Krejčík, Alena Krejčíková). Jednačtyřicetiletá spolujezdkyně utrpěla mnohačetná poranění, v nemocnici svým zraněním podlehla. Pořadatelé nejprve zrušili závěrečné dvě sobotní rychlostní zkoušky a večer po debatě s účastníky i nedělní zbytek závodu.

Dokázali jsme, že každý je v podstatě nahraditelný, těšilo střelce Hudáčka (20. dubna 2024 20:53)
Slovenský útočník Libor Hudáček potvrdil, že je v letošním play off neproduktivnějším hokejistou třineckých Ocelářů. Nyní se navíc může pyšnit i titulem nejpilněji bodujícího hráče aktuálních vyřazovacích bojů. Ve třetím finálovém utkání extraligy dvěma góly a jednou asistencí přispěl k výhře Ocelářů nad Pardubicemi 4:3.

Chelsea trápila City, ale do finále poháru neprošla. V závěru rozhodl Silva (20. dubna 2024 20:46)
Prvním finalistou anglického FA Cupu je obhájce trofeje Manchester City. Favorit v sobotním semifinále v londýnském Wembley porazil Chelsea 1:0 gólem Bernarda Silvy z 84. minuty.

Házenkáři Karviné deklasovali Lovosice a jedna výhra je dělí od finále (20. dubna 2024 20:39)
Házenkáři Karviné si ve třetím extraligovém semifinále poradili doma s Lovosicemi jasně 35:21 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. O postupu do finále mohou rozhodnout za týden na severu Čech.

Karviná - Bohemians 1:1, domácí v přesile vedli, Prekop srovnal z penalty (20. dubna 2024 20:31)
Karvinští fotbalisté nad oslabenými Bohemians, kteří v závěru první půle přišli o vyloučeného Petráka, vedli po trefě střídajícího Budínského. Na konečných 1:1 však v zápase 29. ligového kola srovnal z pokutového kopu Prekop.

Čtvrtý zápas, čtvrtá výhra. Hokejisté uspěli proti Rakousku i v odvetě (20. dubna 2024 20:31)
Čeští hokejisté uspěli i ve čtvrtém přípravném zápase před domácím MS. V Linci vyhráli odvetný duel s Rakouskem 3:2, na čemž se dvěma góly podílel Jakub Rychlovský, jeden přidal Daniel Gazda.

Teplice - Č. Budějovice 2:2, hosté dostali góly po chybách, pomohla jim penalta (20. dubna 2024 20:29)
Vedli, po dvou individuálních chybách do přestávky dvakrát inkasovali, ale po ní z pokutového kopu alespoň vyrovnali. Fotbalisté Českých Budějovic po remíze 2:2 v Teplicích nejsou kolo před koncem základní části poslední.

Volejbalisté Budějovic jsou krok od titulu. Se Lvy si poradili i podruhé (20. dubna 2024 20:29)
Volejbalisté Českých Budějovic sahají po titulu. Obhájce trofeje Lvy Praha doma porazili hladce 3:0 po setech 25:20, 25:18 a 25:16 a sérii na tři výhry vedou 2:0 na zápasy. O jedenáctém titulu v klubové historii mohou rozhodnout už v úterý v pražské UNYP Aréně. Nejlepším hráčem dnešního zápasu byl se 23 body domácí univerzál Stijn van Schie, který nahrazuje zraněného Alejandra Gonzáleze.

Třinec - Pardubice 4:3. Obhájci získali druhý bod, zářili slovenští střelci (20. dubna 2024 19:53)
Obhájci extraligového titulu si berou zpět vedení ve finálové sérii. Hokejisté Třince zvládli úvodní duel na domácím ledě, vybojovali vítězství 4:3 a oslavují zisk cenného druhého bodu. Hlavním receptem na Pardubice byla znovu trpělivá hra Ocelářů, kteří těžili i z branek slovenských útočníků Marka Daňa a Libora Hudáčka.

Vyškov ve šlágru remizoval s Brnem, Dukla zůstává ve vedení druhé ligy (20. dubna 2024 19:47)
Fotbalisté Vyškova remizovali ve šlágru 24. kola druhé ligy s Brnem 1:1 a nevyužili šanci minimálně do neděle poskočit do čela neúplné tabulky. Na druhém místě ztrácejí bod na vedoucí Duklu Praha, která má k dobru jedno utkání. Zbrojovka bodovala i ve druhém duelu po trenérské změně a patří jí devátá pozice. Třetí Táborsko remizovalo v Příbrami 1:1 a dotáhla se na něj olomoucká rezerva, která v přesilovce po obratu zvítězila na stadionu Líšně 2:1.