Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 42 zpráv
Následující

Arsenal jde do čela, Foden hattrickem zařídil výhru City nad Aston Villou (3. dubna 2024 23:20)
Fotbalisté Arsenalu v 31. kole anglické ligy porazili doma 2:0 Luton a posunuli se do čela tabulky o bod před Liverpool, který má k dobru čtvrteční zápas proti poslednímu Sheffieldu. „Reds“ bodově dotáhl třetí Manchester City, jemuž zařídil výhru 4:1 nad čtvrtou Aston Villou hattrickem Phil Foden. Souboj týmů ze středu tabulky mezi Brentfordem a Brightonem skončil bez branek.

Zotavený hrdina. Moravčíka těší trpělivá Sparta, střet s Flynnem už neřeší (3. dubna 2024 23:16)
Když ve druhém čtvrtfinále bezvládně ležel na ledě po tvrdém nárazu Oscara Flynna, fanoušci Sparty asi nečekali, že ho v letošním extraligovém play off ještě uvidí. V sérii s Libercem se Michal Moravčík neobjevil, ale proti Třinci už vyrazil do akce. A druhé střetnutí s obhájci titulu rozhodl dvěma góly. „I takové příběhy hokej přináší,“ poznamenal po výhře 3:2 v prodloužení.

Leverkusen s Kovářem a Schickem přehrál Düsseldorf a slaví finále poháru (3. dubna 2024 22:50)
Fotbalisté Leverkusenu s českými reprezentanty Matějem Kovářem a Patrikem Schickem v sestavě porazili doma 4:0 Düsseldorf a popáté v historii postoupili do finále Německého poháru. Lídr bundesligy se o trofej utká s dalším druholigovým soupeřem Kaiserslauternem. Finále se odehraje 25. května na Olympijském stadionu v Berlíně.

Sparta - Třinec 3:2P. Pražané jdou do trháku, rozhodl dvougólový Moravčík (3. dubna 2024 22:46)
Hokejisté Sparty zvítězili ve druhém semifinále extraligového play off nad Třincem 3:2 v prodloužení a v sérii vedou 2:0 na zápasy. Duel rozhodl obránce Michal Moravčík, který otevřel skóre a připsal si i vítěznou trefu. Série pokračuje třetím zápasem v sobotu na ledě Ocelářů od 17 hodin.

Útok na 18. titul. Florbalisté Střešovic jsou v superfinále, Vítkovice mají mečbol (3. dubna 2024 22:40)
Florbalisté úřadujícího šampiona Tatranu Střešovice zdolali v pátém semifinále play off superligy doma Chodov 8:5, ovládli sérii 4:1 na zápasy a budou v neděli 14. dubna od 17:30 útočit v pražské O2 areně na svůj 18. triumf. V superfinále jsou svěřenci trenéra Milana Fridricha potřetí za sebou a celkově ve 12. ročníku pošesté. Vicemistr Vítkovice vyhrály v Mladé Boleslavi 6:4 a ujaly se vedení 3:2 na zápasy. Rozhodnout mohou v pátek doma.

Curleři podlehli na mistrovství světa favorizovaným Skotům a Švýcarům (3. dubna 2024 22:06)
Čeští curleři dnes na mistrovství světa zaznamenali dvě porážky a po devíti zápasech na turnaji v Schaffhausenu mají bilanci tří výher a šesti proher. Tým skipa Lukáše Klímy nejprve podlehl obhájcům titulu Skotům 3:6 a poté ho zdolal 7:4 tým pořadatelského Švýcarska.

Gól před poločasem byl nejdůležitější, hodnotil Sadílek. Priske v Opavě chválil (3. dubna 2024 21:53)
Splnili povinnost postoupit přes druholigového soupeře do finále domácího poháru. Fotbalisté Sparty v semifinále vyhráli v Opavě 2:0. „Náš soupeř si zaslouží velký respekt za to, jak došel daleko. A stejné ocenění patří i místním fanouškům, kteří vytvořili výbornou atmosféru,“ řekl sparťanský trenér Brian Priske.

Zlín ve finále první ligy vyhrál prodloužení ve Vsetíně a vyrovnal sérii (3. dubna 2024 21:27)
Hokejisté Zlína zvítězili ve druhém finále play off první ligy na ledě Vsetína 3:2 v prodloužení a vyrovnali sérii na 1:1. Berani ve snaze odčinit úvodní debakl 1:8 promarnili dvoubrankový náskok, který měli po první třetině, ale v čase 70:18 rozhodl obránce Vojtěch Riedl. Gólem a nahrávkou se pod výhru podepsal útočník Martin Lang.

Florbalistky mistrovských Vítkovic postoupily do superfinále, už podeváté (3. dubna 2024 20:48)
Obhájkyně titulu florbalistky Vítkovic vyhrály šesté semifinále na hřišti městského rivala FBC Ostrava 10:1, ovládly sérii 4:2 na zápasy a opět postoupily do superfinále, které se uskuteční v pražské O2 areně v neděli 14. dubna od 14:00. Vítěz základní části Chodov porazil v pražském derby domácí Tatran Střešovice 8:2 a vynutil si sobotní rozhodující sedmý zápas.

Čeští fotbalisté do 17 let se na ME utkají s domácím Kyprem, Ukrajinou a Srbskem (3. dubna 2024 20:19)
Čeští fotbalisté do 17 let se na mistrovství Evropy utkají ve skupině A s domácím Kyprem, Ukrajinou a Srbskem. Rozhodl o tom dnešní los v dějišti závěrečného turnaje ve městě Ayia Napa. Šampionát se uskuteční od 20. května do 5. června.

Opava - Sparta 0:2, favorit jde do finále. Domácí své ojedinělé šance nevyužili (3. dubna 2024 20:11)
Měli převahu, soupeře k míči moc nepouštěli. Přesto sparťanští fotbalisté ještě před osmdesátou minutou semifinálového zápasu domácího poháru v Opavě vedli jen o gól. Favorit ale nakonec pohodlně postoupil do finále po výsledku 2:0, pojistku po Kuchtově hlavičce z první půle přidal deset minut před koncem Olatunji.

Pobodáme ti dceru, psali mu. Vaclík přiznal peklo po střetu s Ronaldem (3. dubna 2024 19:45)
Titul slavil v české lize, švýcarské i Evropské, v národním dresu odchytal třeba čtvrtfinále Eura 2021. Brankář Tomáš Vaclík ale zažil také chvíle, kdy mu kvůli fotbalu bylo ouvej. Měl strach o rodinu. Kyberšikana, nechutné zprávy, výhrůžky.

ATP bude testovat nová pravidla, která mají zatraktivnit čtyřhru (3. dubna 2024 19:25)
Mužská tenisová ATP plánuje v testovacím režimu úpravu pravidel ve čtyřhře ve snaze zatraktivnit tento formát pro hráče, fanoušky a organizátory turnajů. Nová pravidla, podle nichž se bude poprvé hrát na přelomu dubna a května na antukovém turnaji Masters v Madridu, by měla hru především zrychlit.

Kritizoval rozhodčí při změně času, dostal pokutu: V Praze má den 23 hodin? (3. dubna 2024 18:19)
Na začátku sporu se řešila kritika rozhodčích, na jeho konci jsou osobní invektivy a přestřelka na sociálních sítích. Basketbalem teď cloumá aférka, za níž může i přechod na letní čas. Embargo na negativní vyjádření k arbitrům je stejně jako v hokeji 24 hodin, jenže generální manažer ústeckého basketbalu Tomáš Hrubý se do nich opřel v neděli, která byla o hodinu kratší. A schytal osmitisícovou pokutu.

Roglič v Baskicku navzdory pádu udržel žlutý trikot lídra, spurt ovládl Hermans (3. dubna 2024 18:14)
Slovinský cyklista Primož Roglič navzdory těžkému pádu necelých 40 kilometrů před cílem udržel po třetí etapě žlutý trikot lídra závodu Kolem Baskicka. V hromadném spurtu po 190,9 km v Altsasu vyhrál Belgičan Quinten Hermans.

Trpišovský jako hráč: dal gól a přispěl k výhře 15:0. Rozdával jsem přihrávky, líčil (3. dubna 2024 17:56)
„Zasprintoval“ do pokutového území a po přesném centru skóroval. „Krásný gól. Dostal jsem ideální přihrávku do kapsy mezi obránce a brankáře. Skvělá spolupráce mančaftu, já byl jen ve správný čas na správném místě,“ řekl Jindřich Trpišovský. Trenér slávistických fotbalistů a dočasný středopolař béčka Dynama Nelahozeves.

Chceme víc hráčů v nominaci na Euro, přejí si trenéři. Podporují to i Češi (3. dubna 2024 16:55)
Trenérům fotbalových reprezentací na mistrovství Evropy se nelíbí, že by na vrcholný turnaj do Německa měli nominovat jen třiadvacet hráčů včetně tří brankářů. „Chceme jich mít šestadvacet,“ křičí. Návrh nizozemského kouče Ronalda Koemana podporuje také český trenér Ivan Hašek. Debatovat se o tom bude příští týden na setkání zástupců účastníků Eura v Düsseldorfu.

Světová chodecká esa v Poděbradech. Představí se i Hlaváč a Martínková (3. dubna 2024 16:43)
Už tuto sobotu se v Poděbradech uskuteční tradiční chodecký mítink, během 92. ročníku se na středočeské kolonádě představí historicky největší počet účastníků v závodech na 20 kilometrů. Chybět nebudou ani čeští zástupci Eliška Martínková či Vít Hlaváč, dorazí i světová esa.

Dlouholetý šéf cyklistického týmu Visma skončí. Přijal fotbalovou výzvu (3. dubna 2024 16:36)
Jeden z nejlepších světových cyklistických týmů Visma-Lease a Bike přijde po sezoně o dlouholetého šéfa. Sportovní ředitel Merijn Zeeman uvedl, že na konci roku ve funkci skončí a od prosince bude generálním manažerem nizozemského fotbalového klubu AZ Alkmaar.

Vrchol turecké fotbalové krize. Slavné Fenerbahce vážně řeší: Opustíme ligu? (3. dubna 2024 15:55)
S chladnou hlavou a zpovzdálí není zrovna jednoduché pochopit, co přesně se v tureckém fotbale v posledních týdnech a měsících odehrává. Korunu chaosu, který kolem tamní ligy nadále bublá, zkraje týdne málem dali na stadionu Fenerbahce, kde členové klubu zcela vážně hlasovali o možném stažení týmu z nejvyšší soutěže.