Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 279 zpráv
Následující

Hokejistky utrpěly na MS druhou porážku, neskórovaly ani proti Kanadě (7. dubna 2024 23:24)
České hokejistky prohrály na mistrovství světa v Utice s Kanadou 0:5 a připsaly si druhý nezdar za sebou bez vstřelené branky. Poté, co v sobotu neuspěly proti úřadujícím šampionkám z USA, nestačily ani na obhájkyně stříbrných medailí. Kanaďanky si rozhodující tříbrankový náskok vypracovaly v první třetině, ve které měly drtivou převahu. Dvěma góly a asistencí se pod jejich výhru podepsala Kristin O’Neillová.

Minuta a dost. Fenerbahce nasadilo do Superpoháru juniory, ti protestně odešli (7. dubna 2024 22:57)
Nedělní utkání tureckého Superpoháru trvalo jenom minutu. Fenerbahce do zápasu proti istanbulskému rivalovi Galatasaray nasadilo tým do 19 let a jakmile inkasovalo od argentinského útočníka Maura Icardiho, mladí hráči trávník opustili. Šlo o protest klubu proti údajně nespravedlivému zacházení od vedení tureckého fotbalu.

Barcelona s Veselým a Satoranským sesadila Real Madrid z čela ligy (7. dubna 2024 22:48)
Basketbalisté FC Barcelona podruhé v sezoně vyhráli prestižní souboj s Realem Madrid. Ve španělské lize zvítězili 85:79 i díky příspěvku českých reprezentantů. Jan Veselý nasbíral 11 bodů a osm doskoků, Tomáš Satoranský zaznamenal tři body, pět doskoků i asistencí.

Voženílek: Řepík zákeřně sekne hráče a schová se na střídačku. Je to srabárna (7. dubna 2024 22:34)
Po jednozápasovém trestu se zase vrátil do třinecké sestavy. A hokejový útočník Daniel Voženílek byl opět plný elánu. Ocelářům ve čtvrtém semifinálovém utkání extraligy výrazně pomohl k výhře 4:1 nad Spartou. „Na euforii ale není čas,“ prohlásil odhodlaně.

Třinec - Sparta 4:1. Mistr odvrátil rychlý konec, Pražané v play off poprvé padli (7. dubna 2024 21:51)
Poprvé v sezoně se dočkal. Mistrovský Třinec na osmý pokus konečně porazil pražskou Spartu, s níž sváděl vesměs vyrovnané boje. Vítězstvím v poměru 4:1 Oceláři odvrátili nejrychlejší možné vyřazení ze semifinále hokejové extraligy, dvěma góly zazářil útočník Marko Daňo. Série bude pokračovat úterním pátým utkáním v Praze.

Priske: Budíček? Spíš tlačítko reset. Remíza nám ztěžuje boj o titul (7. dubna 2024 21:40)
Vážil slova. Chvíli odpovídal krátce, pak zase vysvětloval dopodrobna. Bylo znát, jak mu záleží na tom, aby přesně popsal, co se s jeho týmem děje. Brian Priske, kouč fotbalové Sparty, dobře ví, že to obhájcům titulu v posledních týdnech vůbec neladí. A domácí ligová remíza 1:1 s Mladou Boleslaví to jen podtrhla.

Arsenal zůstává v čele, Liverpool remizoval. Tottenham jde na čtvrté místo (7. dubna 2024 21:31)
Mohli se vrátit do čela, fotbalisté Liverpoolu ale ztratili remízou 2:2 proti Manchesteru United, a tak po 32. kole anglické nejvyšší soutěže zůstane na prvním místě o skóre Arsenal. United nezvítězili potřetí za sebou a jsou šestí se ztrátou jedenácti bodů na pátou Aston Villu, kterou na čtvrtém místě vystřídal Tottenham po výhře 3:1 nad Nottinghamem.

Bouzková druhý titul nezískala, v Bogotě podlehla domácí Osoriové (7. dubna 2024 21:24)
Z pozice turnajové jedničky se vcelku pohodlně probojovala do finále, v němž ale na druhou kariérní trofej nedosáhla. Česká tenistka Marie Bouzková v kolumbijské Bogotě prohrála s domácí Camilou Osoriovou 3:6 a 6:7, padla po dvou hodinách a třetím mečbolu. Turnaj v Marrákeši si podmanil Ital Matteo Berrettini, v Estorilu dominoval Hubert Hurkacz z Polska. Houstonský turnaj patří domácímu Benu Sheltonovi. V Charlestonu kralovala Danielle Collinsová.

Vsetín vyhrál ve Zlíně i podruhé, ve finále první ligy už vede 3:1 na zápasy (7. dubna 2024 20:55)
Vsetínští hokejisté vyhráli ve finále play off první ligy i druhý zápas na ledě Zlína. Po výsledku 4:3 vedou v sérii hrané na čtyři vítězná utkání 3:1 a jsou krok od postupu do baráže, v níž nejlepší tým druhé nejvyšší domácí soutěže vyzve Kladno, nejhorší celek extraligy po základní části.

Liga má po půl roce nového lídra. Sparta zaváhala a ztrácí bod na vedoucí Slavii (7. dubna 2024 20:39)
Neúplnou ligovou tabulku vedli už od soboty, kdy porazili 2:1 Bohemians. V neděli pak slávističtí fotbalisté mohli slavit znovu, Sparta totiž doma ztratila za remízu 1:1 s Mladou Boleslaví a po kompletním 27. kole za nimi zaostává na druhém místě o jeden bod. Nezvítězila ani Plzeň, která v Karviné hrála bez gólů 0:0.

Mladá Boleslav zdolala v rozhodujícím sedmém semifinále Vítkovice (7. dubna 2024 20:08)
Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v rozhodujícím sedmém semifinále play off superligy nad Vítkovicemi 4:3 v prodloužení a postoupili posedmé do superfinále. V čase 62:19 o tom rozhodl svým druhým gólem v utkání Filip Zakonov. Mladá Boleslav bude útočit na čtvrtý titul za týden v neděli v pražské O2 areně proti obhájci triumfu a sedmnáctinásobnému šampionovi Tatranu Střešovice.

Sparta - Ml. Boleslav 1:1, ztráta bodů i první příčky. Preciado znovu vyloučen (7. dubna 2024 20:06)
Sparťanští fotbalisté ztratili body i první příčku v tabulce. V 27. kole kole Fortuna ligy nedokázali doma porazit Mladou Boleslav i proto, že devátý zápas v letošním ligovém ročníku dohrávali v deseti. Dali si vlastní gól, těsně před poločasem vyrovnal Birmančevič. Navzdory několika možnostem už domácí druhý gól nedali. V 59. minutě dostal červenou kartu Preciado, protože se ohnal po protihráči.

Karvinští házenkáři porazili v úvodním semifinále plném gólů Lovosice (7. dubna 2024 19:58)
Házenkáři Karviné porazili v úvodním semifinále play off extraligy 36:34 Lovosice, které loni ve stejné fázi vyřadili 3:1 na zápasy. Jedenácti góly přispěl k výhře Dominik Solák. V dresu hostů se prosadil devíti brankami Marek Hniďák.

Pardubický Surzyn po další domácí ztrátě: Asi potřebujeme hrát pořád venku (7. dubna 2024 19:53)
Na tiskovku po ligové remíze s Českými Budějovicemi 1:1 dorazil pardubický fotbalový obránce Michal Surzyn s ještě rozpálenými tvářemi. A taky očividně zklamaný.

Kadeřábek pomohl dvěma asistencemi k výhře Hoffenheimu, přihrával i Čvančara (7. dubna 2024 19:50)
Český krajní bek Pavel Kadeřábek pomohl dvěma asistencemi v německé fotbalové lize Hoffenheimu k domácí výhře 3:1 nad Augsburgem. David Jurásek za vítěze odehrál 75 minut. Mönchengladbach otočil utkání na hřišti Wolfsburgu a zvítězil 3:1. Tomáš Čvančara za hosty naskočil v 82. minutě a podílel se na třetí brance. Václav Černý za domácí nastoupil o devět minut dříve.

České házenkářky doma udolaly Portugalsko a postoupily na Euro (7. dubna 2024 19:49)
České házenkářky na závěr kvalifikace mistrovství Evropy porazily po obratu Portugalsko 25:22 a postoupily na závěrečný turnaj, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince. Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla se v Plzni proti outsiderovi dlouho trápily, v prvním poločase prohrávaly o sedm branek, ale po přestávce skóre otočily. Sedmkrát skórovala Markéta Jeřábková.

Další šílený kiks brankáře. Vymýšlel jsem blbosti, štvalo teplického Grigara (7. dubna 2024 19:33)
Prekérní období brankářů ve fotbalové lize pokračuje. Další z kiksů, při nichž režisér silvestrovských sestřihů zajásá a gólman by se nejradši zavrtal do země, spáchal teplický mazák Tomáš Grigar. Odkopem trefil dotírajícího hradeckého obra Daniela Vašulína, který pak už snadno skóroval. A pohříchu jediná střela votroků mezi tři tyče rozhodla o jejich nedělním vítězství 1:0.

Další skokan do party. Brno získalo na play off reprezentanta Svobodu (7. dubna 2024 19:10)
Brněnským basketbalistům pomůže v ligovém play off člen širšího reprezentačního kádru Martin Svoboda z Písku, který do vyřazovacích bojů nepostoupil. Po konci nejvyšší soutěže se dvaadvacetiletý hráč do jihočeského týmu, který byl v tomto ročníku nováčkem, vrátí. Brněnský klub informoval o nové posile na svém webu.

Baník vyhrál v Jablonci po 18 letech. V obou případech ho vedl trenér Hapal (7. dubna 2024 19:03)
Fotbalisté Ostravy zvítězili v lize na jabloneckém stadionu Střelnice pod vedením tehdy začínajícího kouče Pavla Hapala na konci dubna roku 2006. Od té doby si Baník vozil ze severu Čech jen porážky a remízy. Téměř po osmnácti letech tuto černou sérii Ostravští zlomili, paradoxně opět s trenérem Hapalem na lavičce.

Pardubice - Č. Budějovice 1:1, domácí dlouho vedli. Remízu vystřelil Ondrášek (7. dubna 2024 18:01)
Skoro celý zápas vedli, nakonec pardubickým fotbalistům sebral dva body v závěru hostující Zdeněk Ondrášek. S Českými Budějovicemi tak v záchranářském souboji ve 27. ligovém kole remizovali 1:1, jejich gól vsítil v páté minutě Michal Surzyn.