Aktuální přehled zpráv ze sportu - Portál divoch.net

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Basketbalistky USK zvládly třetí finále bez problémů, titul mají na dosah (dnes 19:53)
Basketbalistky USK Praha porazily doma ve třetím ligovém finále Žabiny Brno 83:61. V sérii vedou 2:1 a jedno vítězství je dělí od obhajoby titulu.

Třinec - Pardubice 4:1. Oceláři odvrátili konec, finále rozhodne až sedmý zápas (dnes 19:49)
Drama pokračuje, hokejová extraliga ani po šesti finálových zápasech nezná letošního mistra. Třinec na domácím ledě porazil Pardubice 4:1 a srovnal stav série na 3:3. Oceláři si k vítězství pomohli hlavně povedenou první polovinou utkání, kdy odskočili soupeři na rozdíl tří branek. Rozuzlení finále i celé letošní sezony tak nastane v neděli sedmým zápasem na východě Čech.

Hokejisty Kanady povede na MS za obhajobou titulu opět kouč Tourigny (dnes 19:35)
Dva týdny před startem hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě jmenoval kanadský svaz trenéra reprezentace. Na šampionátu v Česku povede mužstvo za obhajobou titulu André Tourigny, který s ním triumfoval před rokem v Tampere.

Medaile po 20 letech. Judistka Zachová se stala první českou mistryní Evropy (dnes 19:25)
Renata Zachová je mistryní Evropy v judu. Ve finále kategorie do 63 kilogramů porazila na ipon Nizozemku Joanne van Lieshoutovou a postarala se o první ženský titul na judistickém kontinentálním šampionátu pro Česko. Mezi muži získal naposledy zlato v roce 2018 Lukáš Krpálek, jenž tehdy slavil svůj třetí triumf na evropském šampionátu. Zachová navíc ukončila 20 let trvající čekání na ženskou medaili z ME.

Kousková neprošla v Kapském Městě poprvé v sezoně cutem, tři Češky pokračují (dnes 19:13)
Golfistka Sára Kousková na turnaji v Kapském Městě poprvé v této sezoně Ladies European Tour neprošla cutem. Na South African Women’s Open naopak budou o víkendu pokračovat zbývající tři Češky Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a těsně i Tereza Melecká.

Řečtí a francouzští sportovci si v Aténách předali olympijskou pochodeň (dnes 19:11)
Slavnostní předání olympijské pochodně pro hry v Paříži dnes večer začalo na zaplněném stadionu v Aténách tanečním představením desítek gymnastek v červených úborech. Na okraji sportovní plochy vlála řecká, francouzská a olympijská vlajka. Na 192 metrů dlouhém oválu se vystřídalo několik řeckých a francouzských sportovců, kteří vedle pochodně nesli i olivovou ratolest. Ceremoniál živě přenášela stanice France Info.

Nový lídrem Kolem Romandie je Ayuso, časovku ovládl McNulty (dnes 19:08)
Časovku v třetí etapě cyklistického závodu Kolem Romandie vyhrál americký šampion Brandon McNulty. Do čela průběžného pořadí se dostal jeho kolega z týmu UAE Emirates Španěl Juan Ayuso, který dnes skončil čtvrtý se ztrátou 21 sekund. Trojnásobný český mistr v časovce Josef Černý obsadil na trati dlouhé 15,5 kilometru 45. místo s mankem 1:12 minuty.

Hokejisté uspěli v přípravě i popáté. Na Slovensku vyhráli 4:2, trefil se i Vrána (dnes 19:06)
Čeští hokejisté vyhráli i pátý přípravný duel před domácím MS. V Trenčíně zdolali domácí Slovensko 4:2, když tři góly dali už v první třetině. O ten první se postaral Jakub Vrána, další přidali Jakub Flek a Matěj Stránský.

Bejlek a Vondroušová postoupily, Nosková a Krejčíková v Madridu vypadly (dnes 19:01)
Osmnáctiletá česká tenistka Sára Bejlek přidala na antukovém turnaji v Madridu druhou výhru na tenisové WTA Tour, Rusku Annu Kalinskou zdolala ve 2. kole 6:1, 6:4. Uspěla i Markéta Vondroušová, která přehrála Američanku Shelby Rogersovou 6:1, 6:2. Naopak Linda Nosková prohrála s o tři roky mladší Mirrou Andrejevovou 6:4, 3:6, 3:6. A vypadla i Barbora Krejčíková, která podlehla 6:2, 0:6, 2:6 Rumunce Cristianové.

Amstel, Valonský šíp, Ironman. To vše za osm dní! Nezdolný Wurf zase ohromil (dnes 18:26)
Většina cyklistů vám poví, že po konci klasikářského jara si chce hlavně pořádně odpočinout. Pár dní třeba vůbec nesednout na kolo, jen ležet na pohovce, jít se maximálně projít a léčit si rány z urputných bojů o místo v pelotonu či jízdě po kostkách. A pak je tu Cameron Wurf.

Berbr zaútočil na šéfy fotbalu. Mohli by vyvádět peníze z asociace, řekl u soudu (dnes 17:35)
Bývalý místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr při své závěrečné řeči u plzeňskou okresního soudu, kde se zpovídá z podplácení, ze zpronevěry a účasti v organizované zločinecké skupině, obvinil současné vedení českého fotbalu z finančních machinací. Předseda Petr Fousek i místopředseda Jiří Šidliák nařknutí odmítli.

Cyklista Kopecký kvůli nemoci odstoupil ze závodu Kolem Turecka (dnes 16:48)
Dobře rozjetý závod závod Kolem Turecka pokazila cyklistovi Matyáši Kopeckému nemoc. Jednadvacetiletý český jezdec kvůli zdravotním problémům nenastoupil do dnešní šesté etapy. Po druhé etapě byl celkově devátý, pak se držel dva dny na průběžném jedenáctém místě, než ve čtvrtek nabral velkou ztrátu a dnes už se v pelotonu neobjevil.