Zobrazeno 5 zpráv
Cabotová promluvila o videu z koncertu Coldplay a jak dopadl vztah s Byronem (19. prosince 2025 07:57)
Bývalá personální ředitelka technologické firmy Astronomer Kristin Cabotová poprvé veřejně promluvila o virálním videu z koncertu Colplay, které ji po několika vteřinách připravilo o práci a výrazně zasáhlo do jejího života.
Střelce z univerzity našli mrtvého, byl jím bývalý student. Trump ihned reagoval (19. prosince 2025 07:13)
Podezřelého ze střelby na Brownově univerzitě z 13. prosince, po kterém pátraly americké úřady, dnes policisté nalezli mrtvého. Podle policejního šéfa města Providence je jím 48letý bývalý student Brownovy univerzity a portugalský občan Claudio Neves Valente. Podle vyšetřovatelů jednal sám.
Půjčka Ukrajině prošla, 24 států ručí. Česko po boku Orbána a Fica ne (19. prosince 2025 06:36)
Zástupci členských zemí EU se po dlouhém vyjednávání dohodli na společné půjčce na finančních trzích, která zajistí financování Ukrajiny na následující dva roky. Protože tento plán vyžaduje jednomyslnost, kterou Maďarsko a Slovensko odmítalo garantovat, zvolil lídři netradiční řešení. Z finální dohody jsou tyto dva státy – společně s Českou republikou – vyjmuty.
Ruská státní železnice musí kvůli dluhům prodat v Moskvě mrakodrap (19. prosince 2025 06:24)
Ruská vláda nařídila státní železniční společnosti Rossijskije železnyje dorogi (RŽD), aby prodala mrakodrap v centru Moskvy a peníze použila na splacení části svého dluhu, který činí zhruba 50 miliard dolarů (více než bilion Kč). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.
Nadšení je pryč. Odpor vůči pokračující imigraci je nejvýraznější v Německu (19. prosince 2025 00:00)
Za posledních 10 let, které uběhly od počátku velké imigrační krize, se zřetelně vyčerpala kdysi tak výrazná ochota Němců vítat další a další nově příchozí. Nyní už 81 procent dotazovaných považuje imigraci za velmi vysokou.