Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 52 zpráv
Následující

Real podruhé v sezoně pouze remizoval s Vallecanem, utkání dohrával v deseti (18. února 2024 23:12)
Vedoucí Real Madrid ve španělské fotbalové lize remizoval na hřišti patnáctého Vallecana 1:1 a dal druhé Gironě šanci přiblížit se mu na tři body. Domácí obrali giganta po listopadovém bezbrankovém utkání o body i ve druhém vzájemném zápase v ligovém ročníku, což se jim podařilo teprve podruhé v historii. Poprvé to dokázali v sezoně 1992/93.

My první! The Travelling Jagrs předběhli Pittsburgh, dres vytáhli i s parukou (18. února 2024 22:43)
The Travelling Jagrs, svérázná partička obdivovatelů hokejové legendy Jaromíra Jágra, předběhli klub Pittsburgh Penguins a v předstihu vyvěsili dres s ikonickým číslem 68. V hotelu, kde jsou ubytovaní, a s humorem, který je vlastní jim i Jágrovi.

Bronzové žně pro Sáblíkovou. Další světovou medaili bere z pěti kilometrů (18. února 2024 22:14)
Ve znamení obhajoby bronzových medailí se nese světový šampionát rychlobruslařů pro Martinu Sáblíkovou. Šestatřicetiletá Češka předvedla na pětikilometrové trati v Calgary třetí nejrychlejší výkon a obhájila tak bronz z loňského mistrovství světa. Stejný kousek se nestárnoucí závodnici povedl už ve čtvrtek na třech kilometrech. Světovou šampionkou je Nizozemka Joy Beuneová.

Trochu jsem se trápil, přiznal dvougólový Říčka. Pomohly rozmluvy se Sýkorou (18. února 2024 21:41)
Pardubický útočník Robert Říčka o sobě dal zase po čase vědět. Dvěma góly pomohl k drtivé výhře Východočechů nad Libercem 7:1. V extralize se trefil po osmi hluchých zápasech.

Schumacher vyhrál desítku v Minneapolis, Sundlingová přidala druhý triumf (18. února 2024 21:29)
Americký běžec na lyžích Gus Schumacher vyhrál v Minneapolis závod na 10 km volně a poprvé se ve Světovém poháru prosadil na stupně vítězů. Třiadvacetiletý domácí reprezentant k radosti fanoušků zvítězil před trojicí norských lyžařů.

Osm změn? Všem hráčům věřím, řekl Priske. Potěšil ho přezutý Olatunji (18. února 2024 21:27)
Zariskoval, když před pohárovou odvetou s Galatasaray Istanbul výrazně promíchal sestavu. Osm změn? To chtělo odvahu. Brian Priske, kouč fotbalové Sparty, po utkání s Libercem nemusel litovat. Hráči mu důvěru splatili vítězstvím 2:1, které se ovšem nerodilo lehce.

Lídr rozdrtil Liberec, Kometa zdolala Spartu a je čtvrtá. Třinec slaví čtvrtfinále (18. února 2024 21:25)
Hokejová extraliga v neděli nabídla další porci zápasů v rámci kompletního 46. kola. Program odstartoval duelem druhé Sparty s Kometou, který Brňané vyhráli 5:4 po samostatných nájezdech a v tabulce se posunuli na klíčové čtvrté místo. Jisté čtvrtfinále už má Třinec, a to díky vítězství 5:2 nad Litvínovem. Liberec v dalším atraktivním střetnutí schytal výprask 1:7 od vedoucích Pardubic.

Sjöströmová má čtrnáctý titul na MS, před ní jsou jen Ledecká a Phelps (18. února 2024 21:10)
Švédská plavkyně Sarah Sjöströmová získala čtrnáctý titul na mistrovství světa v dlouhém bazénu. V Dauhá dnes vyhrála závod na 50 metrů volným způsobem a v počtu individuálních zlatých medailí na světových šampionátu se dostala na třetí místo historických tabulek hned za americké hvězdy Katie Ledeckou (16) a Michaela Phelpse (15).

Florbalisté Střešovic prohráli na hřišti Vítkovic a zůstávají druzí (18. února 2024 20:50)
Florbalisté mistrovských Střešovic podlehli ve šlágru 24. kola superligy na hřišti třetích Vítkovic 6:11 a ztrácejí bod na vedoucí Mladou Boleslav, která prohrála v Praze s Bohemians 5:6 v prodloužení. Tatran má ale možnost se posunout ze druhého místa do čela v úterý, kdy jej čeká v dohrávce 22. kola pražské derby s domácím Chodovem.

Siniaková ztratila skvěle rozehraný zápas, v Dubaji konči po prvním kole (18. února 2024 20:16)
Tenistka Kateřina Siniaková vypadla na turnaji v Dubaji hned v prvním kole. Sedmadvacetiletá česká hráčka nedotáhla nadějně rozehraný duel s Emmou Navarrovou a s Američankou prohrála 6:4, 5:7, 4:6.

Sparta - Liberec 2:1, domácí udeřili po půli, hosté až do konce bojovali o remízu (18. února 2024 20:04)
Sparťanští fotbalisté se hodně nadřeli, ale vyhráli. V 21. kole Fortuna ligy porazili s obměněnou sestavou Liberec 2:1. Obě branky dali v úvodu druhého poločasu, hosté pak snížili a až do konce sedmiminutového nastavení bojovali o remízu. Sparta před druhou Slavií uhájila čtyřbodový náskok.

Bayern potřetí v řadě prohrál. Nestačil na Bochum a ztrácí už osm bodů (18. února 2024 20:02)
Po dvou ligových porážkách v řadě, celkově třech napříč všemi soutěžemi, se jim vidina obhajoby titulu hodně vzdálila. Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 22. kole nenapravili nepovedené utkání s Leverkusenem (0:3), v Bochumi padli 2:3 a na vedoucí Bayer ztrácí už osm bodů.

Höjlund vystřelil United výhru v Lutonu, Brighton nedal šanci Sheffieldu (18. února 2024 19:46)
Fotbalisté Manchesteru United v 25. kole anglické ligy zvítězili 2:1 na hřišti Lutonu. Zápas rozhodl dvěma brzkými góly dánský útočník Rasmus Höjlund. Za domácí snížil po čtvrthodině kapitán Carlton Morris. Ve druhém nedělním zápase Brighton deklasoval nováčka ze Sheffieldu 5:0.

Daníček o červené: Podobných soubojů je v zápase mraky, nemusel se tak válet (18. února 2024 19:35)
Mluvil tiše, smutně. I dvě hodiny po vyloučení s ním ale cloumaly emoce. I proto, že byl kapitán Slovácka Vlastimil Daníček přesvědčený, že červená karta, kterou dostal ve Zlíně, byla přísná. „Nechci říct něco, čeho bych pak litoval. Vezmu to ze široka. Takových soubojů je na hřišti mraky,“ mínil Daníček, pro něhož skončilo krajské derby už v 35. minutě a pro jeho tým porážkou 1:2.

Se dvěma chybami se těžko něco dohání. Krčmář a Mikyska o posledním závodě (18. února 2024 19:32)
Oba si závěr světového šampionátu představovali maličko jinak. Jenže oba se nepřesnou střelbou odsoudili k umístění až ve třetí desítce závodu s hromadným startem. Michal Krčmář zakončil působení v Novém Městě na Moravě 24. příčkou, Tomáš Mikyska jako 26. „Po první ležce už to bohužel bylo rozdané,“ mrzelo zkušenějšího Čecha.

Zlín - Slovácko 2:1, oslabení hosté vedení neudrželi, rozhodl Vukadinovič (18. února 2024 18:58)
Začali skvěle, už po čtyřech minutách a trefě Pavla Jurošky vedli fotbalisté Slovácka ve 21. kole ve Zlíně. Jenže deset minut před přestávkou sudí vyloučil Vlastimila Daníčka a Zlín ve druhém poločase přesilovku zužitkoval. Nejprve se trefil Tom Slončík, pár minut po něm vystřelil důležité tři body Vukadin Vukadinovič.

Jeli jsme sem pro tři body a máme je, těšilo Chytila. Pomohly nám rychlé góly (18. února 2024 18:51)
Patřil k nejaktivnějším slávistům a právě on přidal pojišťující druhý gól. Mojmír Chytil využil zaváhání karvinské obrany a po samostatném úniku překonal brankáře Dominika Holce. Slavia i díky němu nakonec ve 21. kole zvítězila 3:0.

Závod Kolem Algarve ovládl potřetí belgický cyklista Evenepoel (18. února 2024 18:19)
Belgický cyklista Remco Evenepoel vyhrál potřetí závod Kolem Algarve. Úřadující mistr světa se dostal do čela díky sobotnímu vítězství v jízdě proti chronometru a v závěrečné páté etapě první místo udržel navzdory útoku krajana Wouta van Aerta. Poslední etapu vyhrál Kolumbijec Daniel Martínez těsně před Evenepoelem, v konečné klasifikaci je pořadí opačné.

Rozhodly hloupé fauly, mrzelo Hrabíka. Na dotáhnutí Pardubic sparťané nemyslí (18. února 2024 18:09)
Čtvrté sparťanské řadě se v nedělním utkání proti Kometě dařilo, ani její dvě vstřelené branky však Pražanům k vítězství nestačily. Hokejisté Brna zvítězili 5:4 po nájezdech. „Rozhodly hloupé fauly, musíme se jich vyvarovat. I proto se štěstí nakonec přiklonilo na soupeřovu stranu,“ řekl po zápase domácí útočník Kryštof Hrabík.

Bö vyrovnal Björndalena, Češi uzavřeli domácí šampionát ve třetí desítce (18. února 2024 18:07)
Poslední závod v Novém Městě si podmanil suverén celého šampionátu. Nor Johannes Bö chybující konkurenci unikl po třetí položce a dvacátým vítězstvím na mistrovství světa vyrovnal rekord legendárního krajana Oleho Einara Björndalena. Na druhém místě skončil senzačně Lotyš Andrejs Rastorgujevs. Michal Krčmář se loučí s Vysočina Arenou 24. pozicí, Tomáš Mikyska byl ještě o dvě místa za ním.