Zobrazeny 4 zprávy
Dva roky bez využití. Skončila poslední telefonní budka v Česku (17. června 2021 13:23)
Poslední telefonní budka stála v obci Hlubyně na Příbramsku. Při její slavnostní demontáži se uzavřela éra veřejných telefonních automatů v Česku, která odstartovala už v roce 1911.
Kvůli chybě v šifrování mohli útočníci přes 20 let špehovat datový provoz (17. června 2021 11:27)
Šifrovací algoritmus mobilních telefonů v sítích 2G a v novější GPRS obsahuje chybu, která umožňovala útočníkům provádět více než 20 let odposlechy mobilního datového provozu. Podle agentury AP to ukazují závěry vědeckého článku zveřejněného výzkumníky z Německa, Francie a Norska.
Podvodná SMS působí, že ji zaslala banka. Útočníci jdou po údajích k účtu (17. června 2021 11:15)
Českem se šíří podvodná SMS, která příjemce informuje o zablokování identifikačního čísla. Tváří se, jako by ji odeslala ČSOB, a to bez ohledu, zdali je příjemce opravdu jejím klientem. Jde o klasický phishingový útok, odkaz v SMS příjemce přesměruje na falešnou přihlašovací stránku k internetovému bankovnictví.
Apple drtí konkurenci, v tabletech je světovou jedničkou (17. června 2021 01:08)
Podle výzkumné agentury Counterpoint je jasnou světovou jedničkou na trhu tabletů Apple. Meziročně si výrazně polepšil. Dařilo se i Samsungu nebo Lenovu. Naopak Huawei a menší výrobci zažívají propad prodejů.