Přehled zpráv z ekonomiky od 28.října do 31.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 34 zpráv  
Následující  

Nová emisní norma je za dveřmi, lodím vezme palivo s vysokým obsahem síry (31. října 2019 20:07)
Už za dva měsíce vstoupí v platnost emisní norma, která má významně omezit znečištění způsobené loděmi. Mezinárodní námořní organizace bude od přepravců požadovat, aby používali palivo s obsahem síry nižším než půl procenta. Nové pravidlo zvýší náklady na přepravu a může tak mít zásadní dopad na světovou ekonomiku.

Zadlužený e-shop Zoot dokončil reorganizační plán, klíčový je nový investor (31. října 2019 18:40)
Zadlužený internetový obchod s módou Zoot dokončil reorganizační plán. Měl ho podle rozhodnutí Městského soudu v Praze předložit do konce října. Stěžejním bodem plánu zůstává vstup nového investora Company New, která je součástí investiční skupiny Natland. Ta je největším věřitelem s pohledávkami za zhruba 230 milionů korun.

Stát od ledna stanoví maximální slevy na jízdné pro studenty a důchodce (31. října 2019 17:27)
Stát od počátku příštího roku zavede maximální slevy na jízdné pro žáky, studenty a důchodce. Sleva zůstane 75 procent, její výše ale bude mít u každé trasy nastavený limit v korunách. Omezení vydá ministerstvo financí v aktualizovaném cenovém výměru. Ve společné tiskové zprávě to sdělila ministerstva financí a dopravy.

Vítězem sedmimiliardového tendru státních Lesů ČR je hodonínská PETRA (31. října 2019 15:16)
Vítězem sedmimiliardového tendru státního podniku Lesy České republiky na lesnické práce a prodej dřeva pro léta 2020 až 2024 je předběžně těžařská skupina PETRA z Hodonína. Firma v tendru podala nejlepší cenovou nabídku na deseti z 54 soutěžených jednotek, a má tak šanci získat až deset kontraktů.

Schválená novela má pomoci proti kůrovci, zavede příspěvky vlastníkům lesů (31. října 2019 14:34)
K rychlejšímu a snazšímu boji s kůrovcovou kalamitou má pomoci lesní novela, kterou schválil Senát. Zavede mimo jiné pravidla pro příspěvky soukromým vlastníkům lesů na jejich obnovu.

Ministerstvo prověří rozkrývání chobotnice šmejdů na Mělnicku (31. října 2019 14:16)
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová vyjádřila pochybnosti o práci mělnického státního zastupitelství, které se už několik let zabývá žalobou soukromého detektiva Zbyňka Prouska na mafiánské praktiky pořadatelů předváděcích akcí. „Existuje tam určité zanedbání této agendy ze strany státního zástupce,“ řekla ministryně.

Hongkong je po deseti letech v recesi, ekonomiku brzdí hlavně protesty (31. října 2019 12:35)
Ekonomika Hongkongu se ve třetím čtvrtletí poprvé za deset let propadla do recese. Přispěly k tomu násilné protivládní protesty a přetrvávající obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou.

Za nezákonné smlouvy s dodavateli čeká řetězec Makro pokuta 46,5 milionu (31. října 2019 10:38)
Velkoobchodní řetězec Makro dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pokutu 46,5 milionu korun. Bude tak pykat za zneužití významné tržní síly. Jelikož společnost využila takzvané procedury narovnání, rozhodnutí je pravomocné.

Vznikne nový gigant. Plán fúze automobilek Fiat Chrysler a PSA má zelenou (31. října 2019 08:50)
Správní a dozorčí rady automobilek Fiat Chrysler a PSA schválily plán fúze obou společností. Může tak vzniknout čtvrtý největší výrobce aut na světě. Součástí společnosti PSA je například automobilka Peugeot, Citroën nebo Opel.

V kauze Viktoriagruppe má exšéf hmotných rezerv zaplatit škodu 49,5 milionu (31. října 2019 08:39)
Městský soud v Praze vynesl rozsudek v kauze dvou bývalých šéfů Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Tomáše Perutky a Ondreje Páleníka. Soud uložil někdejšímu šéfovi SSHR Perutkovi v kauze Viktoriagruppe tříletou podmínku a povinnost uhradit státu škodu ve výši 49,5 milionu Kč. Páleníka zprostil soudní senát obžaloby.

Na Ruzyň privátní tratí? Tajemná firma chce vydělat na železnici na letiště (31. října 2019 05:00)
Průtahy u výstavby dopravní infrastruktury mohou představovat příležitost pro privátní sektor. Příkladem je soukromník, který předběhl státní úředníky při projektování železničního spojení na pražské letiště. Nyní chce své plány státu prodat.

Fond nahradí dotace. Bude efektivnější, říká ředitel banky Jirásek (31. října 2019 01:00)
Národní rozvojový fond (NRF) bude spravovat desítky a možná stovky miliard korun soukromých investorů, z nichž bude Česko financovat část svých investičních výdajů. „Nebude ani tak problém sehnat peníze jako připravit projekty, aby se infrastruktura u nás mohla rozvíjet,“ domnívá se Jiří Jirásek, ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky, která fond nyní zakládá.

Unikátní dílo Mistra vyšebrodského oltáře jde do dražby za desítky milionů (30. října 2019 18:41)
Středověký deskový obraz s námětem Zvěstování Panně Marii, který odborníci připisují Mistru vyšebrodského oltáře, půjde do aukce. Měla by se konat ještě letos, kdo dílo bude dražit, zatím není jasné. Podle informací iDNES.cz by to mohla být aukční síň Sotheby’s a licitace by mohla proběhnout v Praze. Potenciálním zájemcem je český stát a cena díla se bude pohybovat v desítkách milionů.

Vláda chce ročně přilákat 1500 Ukrajinců, schválila mimořádná pracovní víza (30. října 2019 17:30)
Vláda dnes schválila možnost udělit 1500 mimořádných pracovních víz ročně pro Ukrajince, kteří by mohli pracovat v zemědělství nebo potravinářství. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Ukrajinští pracovníci by mohli také pracovat v lesnictví, kde kůrovcová kalamita bude i v příštích letech.

Rating pražského letiště stoupá, Moody’s jej hodnotí jako velmi kvalitní (30. října 2019 16:09)
Agentura Moody’s zvýšila rating Letiště Václava Havla Praha o jeden stupeň. Z dosavadního hodnocení A1 s pozitivním výhledem si letiště polepšilo na Aa3 s výhledem stabilním. Stupeň Aa3 je už v rámci investičního pásma hodnocen jako velmi kvalitní. Stejný rating byl letos udělen České republice.

Do miliardového tendru Lesů ČR se přihlásilo 32 firem, o šest víc než loni (30. října 2019 14:24)
Do sedmimiliardového tendru státního podniku Lesy České republiky na lesnické práce, těžbu a prodej dřeva v letech 2020 až 2024 podalo nabídky 32 firem. Sdělila to mluvčí podniku Eva Jouklová. V tendru 2020+ jde o těžbu 8,56 milionu metrů krychlových dříví, práce za 6,99 miliardy korun a roční zalesnění 2879 hektarů.

V novém mýtu je zatím přihlášeno 122 tisíc aut, tedy ani ne třetina (30. října 2019 13:01)
Do nového mýtného systému, který má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 122 tisíc aut. Je to zhruba 27 procent z celkového počtu vozů, které bude potřeba registrovat. I přes zvýšení informační kampaně však stále pomalu postupuje registrace malých dopravců. Většinu z přihlášených tvoří velké firmy.

Protesty v Hongkongu si vybírají svou daň. Ekonomice hrozí propad do recese (30. října 2019 11:42)
Dlouhodobé protesty v Hongkongu mají negativní dopad na tamní ekonomiku. Podle správkyně Carrie Lamové je hlavní příčinou rapidní úbytek turistů. Hongkong má ve čtvrtek vykázat předběžné údaje o hrubém domácím produktu. Předpokládá se, že se bývalá britská kolonie dostane do recese.

Uber rozšiřuje portfolio. Nově sází na digitální peněženky a kreditní karty (30. října 2019 10:14)
Společnost Uber, která provozuje alternativní taxislužbu, se pouští do dalšího podnikání. V pondělí oznámila vznik nové divize s názvem Uber Money, prostřednictvím které bude nabízet digitální peněženky a debetní a kreditní karty. V první etapě chce Uber službu nabídnout svým řidičům a zákazníkům.

Pobouřené odbory, shovívavá Finanční správa. Končí první certifikáty EET (30. října 2019 05:00)
V listopadu si budou muset živnostníci nechat obnovit zhruba 38 tisíc certifikátů EET. Pokud tak neučiní, hrozí jim až půlmilionová pokuta. Podle Podnikatelských odborů si jejich platnost někteří podnikatelé nepohlídali a vinu za to nese stát. Finanční správa však tvrdí, že živnostníky pravidelně upozorňuje, i když nemusí.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]