Přehled zpráv z ekonomiky pro 25.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama Reklama



Zprávy z ekonomiky

Zobrazeno 8 zpráv  

Včelaři ve sporu o dotace. Dominantní svaz chce zajistit jen své členy (25. října 2019 20:01)
Včelařství může přijít o dotace, varuje Pracovní společnost nástavkových včelařů, která zastupuje zlomek včelařů v tuzemsku. Dominantní Český svaz včelařů, který dlouhodobě administruje všechny včelařské dotace, totiž uvedl, že zajistí jen své členy. Ministerstvo zemědělství s tím nesouhlasí.

Elektronické viněty bude dodávat několik firem, stát část vybere tajně (25. října 2019 17:31)
Stát rozdělil přípravu systému elektronických dálničních známek do čtyř sekcí, v nichž postupně vyhlásí tendry. Provozovatele některých částí však vybere v utajeném režimu bez veřejné soutěže. O zakázky mají zájem firmy CzechToll i Kapsch, tedy budoucí i současný provozovatel mýta v ČR.

Největší pivovar zchudl o stovky miliard. AB InBev srazily špatné výsledky (25. října 2019 15:36)
Zisk největšího světového pivovaru Anheuser-Busch InBev (AB InBev) ve třetím čtvrtletí zaostal za odhady. Analytici očekávali tříprocentní meziroční nárůst, firma však vydělala zhruba tolik, co loni. Akcie pivovaru reagovaly propadem o více než 10 procent, AB InBev tak v pátek odepsal až 20 miliard dolarů své tržní hodnoty (460 miliard Kč).

Česká zbrojovka hlásí za loňský rok rekordní tržby, přesáhly 4,6 miliardy (25. října 2019 14:15)
Česká zbrojovka z Uherského Brodu zaznamenala loni rekordní tržby přesahující 4,66 miliardy korun. Šlo o meziroční nárůst o více než 564 milionů. Čistý zisk společnosti činil zhruba 710,8 milionu korun, o rok dříve přesáhl 625 milionů. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou firma zveřejnila na svých webových stránkách.

Boháči mají nového krále. Bezos už není nejbohatší, předběhl ho Gates (25. října 2019 12:07)
Trůn nejbohatšího muže světa se začíná otřásat. Současný vladař, Jeff Bezos, totiž ztrácí – jeho Amazon vykázal v třetím čtvrtletí rapidní propad zisků. Jeho jmění se tak snížilo o několik miliard a podle časopisu Forbes ho na postu nejbohatšího člověka předběhl Bill Gates. Bloomberg s verdiktem prozatím čeká.

Tesla na trůnu. Díky nečekanému zisku je největší automobilkou v USA (25. října 2019 09:58)
Výrobce elektromobilů Tesla díky překvapivě příznivým hospodářským výsledkům vystřídal firmu General Motors (GM) na postu největší americké automobilky z hlediska tržní hodnoty. Akcie Tesly uzavřely čtvrteční obchodování s nárůstem o téměř 18 procent.

Více než polovina světových bank nemusí přežít příští recesi, varují analytici (25. října 2019 01:00)
Jedenáct let poté, co naplno udeřila finanční krize, globální ekonomika opět zpomaluje. Odborníci varují, že kvůli rizikům jako obchodní války či neřízený brexit by se svět mohl opět přehoupnout přes hranu recese. Ta by se však mohla stát osudnou pro více než polovinu světových bank, vyplývá ze studie prestižní konzultační firmy McKinsey.

Hazard se přesunuje na internet a přitvrdil. Jeho obětí přibývá (25. října 2019 00:00)
Herní automaty, rulety, ale i stírací losy postupně míří na internet. Pro hráče to znamená především vyšší dostupnost těchto služeb, k sázkám jim stačí chytrý telefon. Objem online hazardu každoročně roste, platí pro něj mírnější pravidla než pro kamenné herny. Odborníci varují, že z hraní online bude stále větší společenský problém.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]