Přehled zpráv z ekonomiky pro 24.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 10 zpráv  

Láhev skotské za 44 milionů. Aukční síň Sotheby’s pokořila další rekord (24. října 2019 21:36)
Aukce jedné z nejvyhledávanějších whisky dnes přinesla nový rekord. Láhev šedesátileté skotské jednosladové whisky The Macallan 1926 se prodala v aukční síni Sotheby’s za rekordních 1,5 milionu liber (44,3 milionu korun), informovala agentura DPA.

Místo zplodin voda. Evropské investice do vodíkové energie dosáhly rekordu (24. října 2019 18:14)
Do technologií využívajících vodík a do těch, které ho vyrábí, investují společnosti po celém světě každý rok ohromné množství peněz. V Evropě dosáhly minulý rok investice dokonce rekordu – téměř 22 miliard korun. Jejich hlavním cílem je snížit cenu suroviny tak, aby se dala běžně využívat například jako palivo.

Bulharský antimonopolní úřad zablokoval převzetí tamních aktiv firmy ČEZ (24. října 2019 17:07)
Bulharský antimonopolní úřad zablokoval plánované převzetí bulharských aktiv české energetické firmy ČEZ společností Eurohold. Podle úřadu by dohoda za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) vedla k významnému zvýšení podílu nové skupiny na trhu a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy, napsala agentura Reuters.

Velká deprese začala před devadesáti lety, miliony lidí připravila o úspory (24. října 2019 16:00)
Čtvrtek 24. října 1929 se do dějin zapsal jako „černý“. V New Yorku začal největší burzovní krach v dějinách, který spustil nejhorší ekonomickou krizi 20. století. Během tzv. velké deprese přišly miliony Američanů o své úspory, ve velkém krachovaly banky a strmě stoupala nezaměstnanost. Krize postupně zasáhla celý svět.

Tesla šokovala analytiky, má stamilionové zisky. Akcie vyletěly o čtvrtinu (24. října 2019 12:48)
Výrobce elektromobilů Tesla ve třetím čtvrtletí vykázal překvapivý zisk. Vydělal 342 milionů dolarů, zhruba 7,8 miliardy korun. O více než půl miliardy dolarů tak předčil očekávání analytiků, kteří mu předvídali hlubokou ztrátu. Akcie firmy reagovaly nárůstem o více než dvacet procent.

Zuckerberg uklidňoval Kongres. Kryptoměna Facebooku prý bude přínosem (24. října 2019 11:47)
Šéf Facebooku Mark Zuckerberg se snažil přesvědčit skeptické americké zákonodárce o přínosu, který by přinesla firmou plánovaná digitální měna Libra. Podle Zuckerberga by měla snížit náklady a pomohla by lidem více se zapojit do globálního finančního systému. Zároveň také kongresmany ujistil, že nepodpoří její spuštění, dokud neopadnou obavy amerických regulátorů.

Dopravci kvůli svátku přidávají tisíce míst, některé spoje jsou už vyprodané (24. října 2019 11:04)
Kvůli pondělnímu státnímu svátku přidají České dráhy do provozu desítky vozů navíc. Od pátku by měly své kapacity posílit o 15 tisíc míst. Nejvíce jich nabídnou na linkách mezi Prahou a Moravou a na Slovensko, informoval ve čtvrtek státní dopravce. Posílení dopravy k prodlouženému víkendu plánují i RegioJet nebo FlixBus.

Zájem o osobní bankroty klesá. Dlužníky stojí mnohdy víc, než exekuce (24. října 2019 10:06)
Po červencovém rekordu počet uchazečů o oddlužení v posledních měsících klesá. Novela insolvenčního zákona, která od června zmírnila podmínky pro vstup do osobního bankrotu, tak zaostává za očekáváním. Jedním z důvodů, proč se lidé do bankrotu nehrnou, je vysoká insolvenční srážka.

Milionové náhrady? Cestovky otevírají téma kompenzací za uzemněné Boeingy (24. října 2019 01:00)
Cestovné pro klienty odlétající na dovolenou z jiného letiště, nebo návrat části ceny za zkrácení dovolené. Tuzemské cestovní kanceláře začínají opatrně mluvit o tom, že budou chtít zaplatit mimořádné náklady, které jim vznikly v souvislosti s uzemněním Boeingů 737 MAX. Kvůli tomu totiž musely desetitisícům lidí měnit termíny odletů nebo letiště.

Pivní giganti srůstají s lokálními minipivovary. Řemeslníci jim zlepšují image (24. října 2019 00:00)
Minipivovarů je v Česku už bezmála pět set, ale stále mají jen 2,5 procenta trhu. Nadnárodní obři by na ně mohli pohlížet pěkně svrchu, ale místo toho jejich byznys už několik let vzájemně prorůstá. Spolupráce se neomezuje jen na hranice České republika. Ostravar začal v září vařit nejprodávanější americké řemeslné pivo značky Blue Moon.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]