Přehled zpráv z ekonomiky pro 15.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 10 zpráv  

Téměř každý sedmý pracující v Česku je cizinec, je jich tu téměř 700 tisíc (15. října 2019 19:33)
Množství cizinců pracujících v ČR se rok od roku zvyšuje. Na živobytí si jich v tuzemsku vydělává téměř 700 tisíc. Nejvíc z nich pracuje na zaměstnaneckých pozicích, zhruba 92 tisíc jich pak podniká. Nejvíce v Česku pracuje Slováků a Ukrajinců, přibývá však i například Bulharů či Rumunů.

Zákaz prodejů o některých svátcích se rušit nebude, rozhodla Sněmovna (15. října 2019 17:44)
Zákon zakazující prodej v obchodech o stanovených svátcích bude i nadále platit. V úterý tak rozhodla Sněmovna, když odmítla návrh Senátu na zrušení zákona o prodejní době. Stvrdila však původní návrh ANO a ODS, který ze zákazu vyjímá velkoobchod. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.

Singapur brojí proti cukru. Jako první země zakáže reklamu na sladké pití (15. října 2019 17:06)
Singapur se stal první zemí, která zakázala reklamu na nápoje s vysokým obsahem cukru. Podle tamního ministerstva zdravotnictví jde o jeden z kroků, které je nezbytné podniknout v boji proti cukrovce.

Světová ekonomika letos poroste nejméně od krize, tvrdí MMF (15. října 2019 15:53)
Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí na tři procenta, což bude nejslabší tempo od globální finanční krize. Ve svém podzimním výhledu to v úterý uvedl Mezinárodní měnový fond. Ještě v červenci přitom počítal s růstem o 3,2 procenta. Loni světová ekonomika vzrostla o 3,6 procenta.

Na jatka, kde se týrala zvířata, míří žaloba. Nejde o běžnou praxi, brání se (15. října 2019 14:29)
Po zveřejnění šokujícího videa z prostředí jatek ve Všeticích na Benešovsku podávají veterináři na zařízení trestní oznámení. Otřesné podmínky, zachycené u společnosti Jokoma, natočili a publikovali aktivisté ze skupiny Zvířata nejíme. Majitel jatek se brání a tvrdí, že to je individuální selhání.

Volkswagen váhá ohledně stavby továrny v Turecku, bojí se ztráty pověsti (15. října 2019 13:28)
Automobilový koncern Volkswagen zatím odkládá konečné rozhodnutí o výstavbě továrny v Turecku. Důvodem je mezinárodní kritika vojenských operací, které Ankara provádí v Sýrii, a také obavy z případného dopadu na pověst firmy. V továrně se mají vyrábět i vozy Škoda.

RegioJet si půjčí půl miliardy na nové vlaky, podruhé vydá dluhopisy (15. října 2019 11:50)
RegioJet si půjčí dalších pět set milionů korun na nákup nových vagonů pro posílení páteřní linky z Prahy do Ostravy, nebo pro plánované vlaky do Budapešti. Firma patřící brněnskému podnikateli Radimu Jančurovi plánuje rozšířit vozový park o dalších pět desítek vozů.

Sklizeň byla lepší než loni. Obilí je o desetinu víc, brambor o 4 procenta (15. října 2019 11:11)
Po krizovém roce si zemědělci letos spraví náladu. Úroda bude v dlouhodobém horizontu průměrná. Obilí bude o desetinu víc než loni, brambor o 3,5 procenta víc a farmáři se mohou těšit i z větší úrody máku. Naopak úroda řepky klesne o 17,4 procenta.

Návrat Vindobony a více vlaků kvůli slevám. Železnici čekají od prosince změny (15. října 2019 05:00)
Více expresů do Plzně a Chebu nebo návrat přímého spojení z Berlína přes Prahu a Brno do Vídně a Štýrského Hradce. To jsou hlavní novinky, které od poloviny prosince čekají cestující v dálkové železniční dopravě. Nový jízdní řád slibuje také volnější kupé.

Jak je to s diskutovanou slevou na manželku? Její reálná hodnota klesá (15. října 2019 00:00)
Daňová sleva na manželku nebo manžela patří v Česku mezi významné daňové slevy podporující rodiny formou nižšího zdanění. Je nárokovatelná, pokud jeden z manželů má vlastní roční rozhodné příjmy do 68 tisíc korun. Ministryně práce Jana Maláčová chce ale tuto slevu omezit, měla být jen na ty, kteří pečují o děti, starší příbuzné či postižené.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]