Přehled zpráv z ekonomiky pro 7.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 10 zpráv  

Planý poplach. Veterináři nepotvrdili nadlimitní přítomnost fipronilu ve věnečcích od Mondelez (7. září 2017 17:40)
Rozbor Zlatých věnečků Opavia, které vyrábí a prodává společnost Mondelez, nepotvrdil nadlimitní přítomnost insekticidu fipronil. Ve čtvrtek o tom informoval tiskový mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), která rozbor úředně odebraných potravin provedla.

Čínská CEFC odešla ze společnosti Empresa Media, pod níž spadá TV Barrandov (7. září 2017 15:58)
Čínská společnost CEFC dokončila odchod z majetkové struktury společností Empresa Media a Médea. Ve středu uplatnila své právo na vrácení akcionářského podílu původnímu majiteli Jaromírovi Soukupovi, řekl ve čtvrtek mluvčí CEFC Pavel Bednář.

Britské větrné elektrárny odcházejí rychleji, než se čekalo. Zdraží čistou energii (7. září 2017 15:58)
Britské větrné turbíny se opotřebovávají rychleji, než se původně předpokládalo. Tím pádem jsou i dražší, vyplynulo ze studie, o níž informoval britský deník The Telegraph. Turbíny budou schopny vyrábět elektřinu 12 až 15 let, zatímco britská vláda počítá s životností 20 až 25 let.

Billboardy s vlajkami jsou ještě rizikovější, tvrdí sdružení. Podalo trestní oznámení (7. září 2017 15:24)
Sdružení Kverulant podalo k Nejvyššímu státnímu zastupitelství v Brně trestní oznámení na provozovatele billboardů, kteří odmítají odstranit reklamní poutače v ochranném pásmu silnic a dálnic a na své inzertní plochy nechali nalepit plakáty s motivem státní vlajky. Podle něj se tím dopouštějí obecného ohrožení. Sdružení to ve čtvrtek uvedlo v tiskové zprávě.

Na Slovensko se z ČR dostalo 350 kilogramů vajec s fipronilem, upřesnili veterináři (7. září 2017 14:16)
Na Slovensko bylo z Česka dovezeno celkem asi 350 kilogramů vařených loupaných vajec s nadměrným obsahem jedovatého pesticidu fipronil. Ve čtvrtek to řekl ředitel Státní veterinární a potravinové správy Slovenské republiky Jozef Bíreš. O nálezu kontaminovaných vajec informovala už ve středu, nyní sdělila detaily.

Francie chce do roku 2040 ukončit těžbu ropy a zemního plynu (7. září 2017 13:42)
Francie chce v rámci boje proti změně klimatu učinit další rázný krok. Do roku 2040 chce ukončit těžbu ropy a zemního plynu na celém svém území, uvedl server listu Frankfurter Allgemeine Zeitung. Další ofenzívu v boji proti klimatu oznámil ve středu ministr životního prostředí Nicolas Hulot.

Česká ekonomika rostla mezi čtvrtletími nejrychleji v EU (7. září 2017 13:42)
Česko s růstem HDP o 2,5 procenta si ve druhém čtvrtletí vedlo nejlépe ze zemí EU před Švédskem a Rumunskem. Celá evropská osmadvacítka rostla mezičtvrtletně v průměru tempem 0,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil Eurostat.

Lidé na Floridě kvůli hurikánu vykupují obchody. Vodu vozí Walmart přes celé státy (7. září 2017 11:17)
Obyvatelé Floridy před příchodem hurikánu Irma vykupují supermarkety. Fotky na sociálních sítích ukazují prázdné regály. Řetězec Walmart posílil distribuci balené vody, na Floridu míří kamióny až z Nevady, uvedl server CNN Money.

Zeelandia: Vyšetření na fipronil ve vejcích požadujeme od 10. srpna (7. září 2017 11:17)
Firma Zeelandia, v jejíchž produktech byl zjištěn jedovatý insekticid fipronil, požadovala od svého německého dodavatele vajec po dohodě s krajskými veterináři potvrzení o vyšetření na tuto látku od 10. srpna. Ve čtvrtek to firma uvedla na svém webu. Kontaminovaná zásilka však dorazila už na začátku měsíce, pochybení proto firma odmítá.

Ceny pohonných hmot stoupají. Benzín za týden zdražil o třicetník (7. září 2017 09:32)
Pohonné hmoty od minulého týdne zdražily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzínu Natural 95 stoupla proti minulé středě o 30 haléřů na 29,94 koruny za litr. Nafta zdražila v průměru o 17 haléřů na 28,65 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35     123
36 45678910
37 11121314151617
38 18192021222324
39 252627282930 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]