Přehled zpráv z ekonomiky pro 27.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 12 zpráv  

Trump navrhl snížit daně firmám o 15 procent. Prospěch z toho mít nebudu, tvrdí (27. září 2017 22:02)
Americký prezident Donald Trump ve středu navrhl patnáctiprocentní snížení zdanění firem, uvedla agentura AP. Současně chce snížit počet daňových sazeb pro jednotlivce. Jedná se o největší daňovou reformu za 30 let. Ještě ale není jasné, zda v navrhované podobě projde Kongresem. Ani Trumpovi republikánští spolustraníci na ni nemají jednotný názor.

Trump navrhl snížit daně firmám o 15 procent. Prospěch z toho mít nebudu, řekl (27. září 2017 21:03)
Americký prezident Donald Trump ve středu navrhl patnáctiprocentní snížení zdanění firem, uvedla agentura AP. Současně chce snížit počet daňových sazeb pro jednotlivce. Jedná se o největší daňovou reformu za 30 let. Ještě ale není jasné, zda v navrhované podobě projde Kongresem. Ani Trumpovi republikánští spolustraníci na ni nemají jednotný názor.

Státní lesy kvůli kůrovcové kalamitě nabídnou těžařským firmám ukončení smluv bez sankcí (27. září 2017 21:03)
Stát společně se státními lesy hodlá obnovit rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou na trhu surového dřeva, a tak vytvořit prostor pro zpracování dříví z kůrovcových či živelných kalamit. Ve středu to v Hradci Králové oznámil ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Státní podnik Lesy České republiky (LČR) proto těžařským firmám nabídne předčasné ukončení kontraktů dohodou.

Ryanair ruší část letů až do konce března. Prahy se to netýká (27. září 2017 18:03)
Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair prodlouží rušení některých letů o dalších pět měsíců. Společnost ve středu informovala, že od listopadu do března zruší 18 tisíc letů, což ovlivní zhruba 400 tisíc cestujících. Tento měsíc aerolinky oznámily, že do konce října zruší až 50 letů denně.

Petici za Uber v Londýně podepsalo přes 750 tisíc lidí. Starosta si stěžuje na tlak (27. září 2017 17:03)
Více než 750 tisíc lidí podepsalo petici požadující po londýnském starostovi Sadiqu Khanovi (Labour Party), aby zvrátil rozhodnutí úřadu Transport for London (TfL), který neprodloužil licenci platformě Uber, která tvoří alternativu k taxislužbě. Khan si postěžoval, že společnost na město vytváří nefér nátlak.

Silničáři napočítali kolem silnic a dálnic 6891 billboardů, nevyhovuje skoro polovina (27. září 2017 17:03)
Silničáři napočítali kolem dálnic a silnic prvních tříd celkem 6891 reklamních poutačů, požadavky zákona nesplňují 3000 z nich. Těch by se mělo týkat připravované odstraňování, uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Zbytek poutačů je buď mimo ochranné pásmo silnic a dálnic, inzeruje blízké provozovny, nebo se nachází na zastavěném území.

U Plzně finišuje ražba nejdelšího železničního tunelu v Česku. Chybí už jen metry (27. září 2017 15:14)
Ražba nejdelšího železničního tunelu v Česku se chýlí ke konci. Razícímu štítu Viktorie chybí už jen metry k tomu, aby se prokousal masivem u Plzně. Modernizace železniční trati na trase Plzeň-Praha má být hotova do konce příštího roku.

ČNB ponechala úrokové sazby beze změny. Zvýší je v listopadu, shodují se analytici (27. září 2017 14:33)
Bankovní rada České národní banky ve středu ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 0,25 procenta. Podle analytiků je téměř jisté, že k dalšímu zvýšení sazeb banka přikročí na listopadovém zasedání. A nemusí jít zdaleka o poslední zvýšení.

Na jihočeské dálnici D3 se otevírá nový úsek (27. září 2017 11:33)
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve středu zprovozní na jihočeské dálnici D3 nový úsek Borek - Úsilné dlouhý 3,1 kilometru. Řidiči tam budou moci vjet v odpoledních hodinách, uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Správce prodal výrobní části firmy Vítkovice Power Engineering (27. září 2017 11:33)
Výrobní části ostravského podniku Vítkovice Power Engineering (VPE), který je od loňska v úpadku a od srpna v konkurzu, získala společnost Taxton Property ze skupiny Franco De Poisd ´Eau. Ve středu to uvedl insolvenční správce podniku David Vandrovec, cenu nesdělil. Prodej schválil věřitelský výbor firmy i soud. Výroba by v podniku měla pokračovat.

Washington uvalil astronomické clo na letadla Bombardier (27. září 2017 10:33)
Washington uvalil 219procentní clo na letadla C-series kanadského výrobce Bombardier, uvedl server listu Financial Times. Reagovalo tak na stížnost amerického konkurenta Boeing, kterému se nelíbí, že Kanada a Británie podle něj výrobu těchto letadel nespravedlivě dotují. Rozhodnutí musí potvrdit americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC).

Svatý Václav zavře větší obchody (27. září 2017 04:32)
Obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních budou muset mít ve čtvrtek 28. září, tedy na svatého Václava, kdy je státní svátek české státnosti, zavřeno. Lidem tedy nezbude než se předzásobit či s většími nákupy počkat na víkend.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35     123
36 45678910
37 11121314151617
38 18192021222324
39 252627282930 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]