Přehled zpráv z ekonomiky pro 20.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 12 zpráv  

Sociální správa mění počítače. S výplatou důchodů může být problém, obávají se poslanci (20. září 2017 16:44)
České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ), která vyplácí důchody, nemocenské či mateřské, skončí na konci roku smlouva na fungování informačního systému. Do té doby musí pořídit a zprovoznit nové vybavení. Poslanci se obávají toho, že by systém výplat mohl zkolabovat.

S akciemi výrobce mobilů HTC se nebude obchodovat. Spekuluje se o převzetí Googlem (20. září 2017 16:09)
Tchajwanská burza ve čtvrtek pozastaví obchodování s akciemi výrobce mobilů HTC. Firma slibuje oznámit zásadní informaci, uvedl server BBC. Média spekulují o převzetí HTC mateřskou firmou Googlu Alphabet.

Řidičům se otevřela D8 přes České středohoří bez omezení (20. září 2017 15:35)
Zhruba dvoukilometrové omezení provozu na dálnici D8 v úseku přes České středohoří ve středu odpoledne skončilo. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pustilo vozidla na oba mosty prackovické estakády.

Tuzemáku hrozí úplný zákaz, může obsahovat karcinogen, zjistil evropský úřad (20. září 2017 15:35)
Evropský úřad pro bezpečnost potravin dospěl k závěru, že český tuzemák, dříve známý jako tuzemský „rum“, obsahuje karcinogenní látku. Konkrétně má jít o ethylester kyseliny mravenčí (mravenčan ethylnatý). Ve středu o tom informovaly Hospodářské noviny. Reakci ministerstva zemědělství Novinky zjišťují.

Kyrgyzstán nám zadržuje peníze protiprávně, další stovky miliónů nepošleme, říká Liglass (20. září 2017 15:35)
Česká společnost Liglass Trading CZ zatím nehodlá platit dohodnutých 37 miliónů dolarů (zhruba 807 miliónů korun) v souvislosti s plánovanou výstavbou kaskády vodních elektráren v Kyrgyzstánu. Podle šéfa Liglassu Michaela Smelíka kyrgyzská strana porušila smlouvu. Za firmu se přimluvil hradní kancléř Vratislav Mynář. Svému protějšku Almazbeku Atambajevovi firmu podle svých slov osobně doporučoval i český prezident Miloš Zeman.

Tuzemák může obsahovat karcinogenní látku, zjistil evropský úřad (20. září 2017 14:26)
Evropský úřad pro bezpečnost potravin dospěl k závěru, že český tuzemák, dříve známý jako tuzemský „rum“, obsahuje karcinogenní látku. Konkrétně má jít o ethylester kyseliny mravenčí (mravenčan ethylnatý). Ve středu o tom informovaly Hospodářské noviny. Reakci ministerstva zemědělství Novinky zjišťují.

Stát zvítězil ve sporu o 2,5 miliardy za letadla Václava Fischera (20. září 2017 13:53)
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v soudním sporu s německou společností Aircraftleasing Meier und Fischer (AMF), ve které má většinový podíl podnikatel a někdejší senátor Václav Fischer. V tiskové zprávě o tom dnes informoval ÚZSVM.

Omezení dopravy na D8 přes České středohoří končí (20. září 2017 13:18)
Zhruba dvoukilometrové omezení provozu na dálnici D8 v úseku přes České středohoří ve středu odpoledne skončí, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pustí odpoledne vozidla na oba mosty prackovické estakády.

Antimonopolní úřad zrušil železniční tendr za 3,5 miliardy (20. září 2017 12:12)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výsledek tendru na modernizaci železničního uzlu v Praze za 3,5 miliardy korun. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) podle úřadu porušila zákon o veřejných zakázkách. Rozhodnutí je pravomocné.

Zahraniční dluh Česka stoupl na rekordních 4,5 biliónu. Spekulanti nakupovali koruny (20. září 2017 11:37)
Zahraniční zadluženost Česka ke konci června vzrostla na historické maximum téměř 4,5 biliónu korun, což odpovídá 92 procentům HDP země. K mimořádně rychlému nárůstu došlo letos kvůli spekulacím zahraničních investorů na posílení koruny po skončení intervencí ČNB.

Litva volá po celoevropských jednotných standardech potravin (20. září 2017 10:29)
Litevský ministr zemědělství Bronius Markauskas požaduje zavedení jednotných standardů pro značkové potraviny v Evropské unii. Ministr to uvedl při úterním zveřejnění studie, která se zabývá rozdíly ve složení potravin v Litvě a Německu. Informovala o tom agentura DPA.

Německý ocelářský koncern ThyssenKrupp domluvil fúzi s evropskou divizí indické Tata Steel (20. září 2017 09:55)
Německá ocelárna ThyssenKrupp se domluvila na spojení svých evropských aktivit s evropskou divizí indické Tata Steel. Ve středu o tom informovala německá agentura DPA. Po roce a půl jednání společnosti podepsaly memorandum o porozumění, v němž se shodují, že chtějí založit společný podnik, takzvaný joint venture.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35     123
36 45678910
37 11121314151617
38 18192021222324
39 252627282930 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]