Přehled zpráv z ekonomiky pro 18.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 10 zpráv  

Stavět se musí rychleji a bez „salámové metody”, shodli se v debatě politici (18. září 2017 22:05)
Česko by mělo více investovat do dopravních staveb a například dálnice začít stavět rychleji. Opustit by rovněž mělo „salámovou metodu” rozšiřování dopravní infrastruktury a vytvořit její ucelenou koncepci. V předvolební debatě České televize se na tom v pondělí shodli zástupci politických stran. Kritizovali i mýtný tendr či stav českých železnic.

Kyrgyzstán vypoví smlouvu s firmou Liglass, za níž se přimluvil kancléř Mynář (18. září 2017 20:23)
Kyrgyzstán vypoví smlouvu s českou firmou Liglass Trading, která měla v zemi vybudovat kaskádu vodních elektráren. Na schůzi kyrgyzské vlády to v pondělí oznámil premiér Sapar Isakov. Za firmu se přimluvil hradní kancléř Vratislav Mynář. Svému protějšku Almazbeku Atambajevovi firmu podle svých slov osobně doporučoval i český prezident Miloš Zeman.

Máslo je o polovinu dražší než před rokem, prodává se i za 60 korun (18. září 2017 19:15)
Průměrná cena 250 gramů másla minulý týden v Česku dosáhla 57,43 koruny. Vyplynulo to z výpočtu Novinek na základě dat z otevřené databáze Českého statistického úřadu (ČSÚ). V Plzeňském kraji dokonce průměrná cena kostky másla přesahuje šedesátikorunovou hranici. Oproti stejnému období loňského roku zdražila o 54,42 procenta, tedy víc než 20 Kč.

Kyrgyzstán vypoví smlouvu s firmou Liglass, za níž se přimluvil kancléř Mlynář (18. září 2017 17:33)
Kyrgyzstán vypoví smlouvu s českou firmou Liglass Trading, která měla v zemi vybudovat kaskádu vodních elektráren. Na schůzi kyrgyzské vlády to v pondělí oznámil premiér Sapar Isakov. Za firmu se přimluvil hradní kancléř Vratislav Mynář. Svému protějšku Almazbeku Atambajevovi firmu podle svých slov osobně doporučoval i český prezident Miloš Zeman.

Jančuru jsme zničit nepřišli, tvrdí šéf FlixBusu (18. září 2017 15:18)
FlixBus do Česka nepřišel zničit RegioJet Radima Jančury, řekl v rozhovoru pro Novinky šéf německého dopravce pro Česko Pavel Prouza. Z prvotních problémů při spuštění linek se podle něj společnost poučila. Prouza do firmy přišel z BlaBlaCaru, platformy pro meziměstské spolujízdy, se kterou prý FlixBus sdílí snahu zkrotit automobilovou dopravu.

Smlouvy uzavřené po telefonu už nemají platit bez podpisu (18. září 2017 12:58)
Smlouvy uzavírané po telefonu by mohly být závazné až od okamžiku, kdy zákazník nabídku podepíše. Jedná se o jedno z opatření v rámci novely zákona o ochraně spotřebitele, jehož věcný záměr v pondělí podpořila vláda.

Kdo zakryje billboardy s vlajkami? ŘSD vypsalo tendr za téměř čtyři milióny (18. září 2017 11:16)
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo výběrové řízení na firmy, které budou zakrývat nelegální billboardy v ochranném pásmu dálnice D1. Soutěž je rozdělená na tři části, celkem silničáři za zakrytí poutačů nabízejí zhruba 3,7 miliónu korun. Po zakrytí budou silničáři zařízení odstraňovat a náklady vymáhat po jejich majitelích.

Rosněfť postaví plynovod v iráckém Kurdistánu (18. září 2017 10:09)
Největší ruská ropná společnost Rosněfť bude investovat miliardu dolarů (21,8 miliardy korun) do výstavby plynovodu v iráckém Kurdistánu s cílem podpořit region před referendem o nezávislosti 24. září a upevnit si postavení ve slibném regionu. Informovala o tom agentura Reuters.

Kvóty na cukr v Evropské unii končí (18. září 2017 04:04)
Evropská unie už nebude regulovat produkci cukru. Ke 30. září 2017 přestane platit systém produkčních kvót, minimální ceny cukrové řepy a výrobní dávky. Pro české cukrovary je to příležitost dalšího rozvoje, v loňské sezóně vyrobily nejvíce cukru za posledních třicet let.

Lichváři půjčují jako diví. Ještě půl roku mohou (18. září 2017 03:31)
Od května příštího roku bude moci zákonně poskytovat půjčky jen zlomek dosavadních společností. Stát se tak pokusí z trhu vymýtit lichváře a eliminovat dosud prosperující byznys s chudobou.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35     123
36 45678910
37 11121314151617
38 18192021222324
39 252627282930 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]