Přehled zpráv z ekonomiky pro 2.srpna - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 9 zpráv  

Televize Nova loni zvýšila zisk o polovinu na 297 miliónů korun (2. srpna 2017 17:09)
Společnost TV Nova, která provozuje stejnojmenné televizní kanály, loni zvýšila zisk o zhruba polovinu (o 100 miliónů korun) na 297 miliónů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Německé automobilky upraví dieselové motory u pěti miliónů aut, aby snížily emise (2. srpna 2017 16:01)
Německé automobilky na své náklady upraví software u pěti miliónů dieselových vozů, uvedl Handelsblatt. Jde o jeden ze závěrů středečního summitu o dieselových motorech, kterého se účastní zástupci automobilek, spolkové vlády a jednotlivých spolkových zemí. Úpravy mají snížit množství škodlivých emisí, které dieselové automobily produkují.

Brněnská strojírenská společnost Královopolská RIA je v úpadku (2. srpna 2017 14:18)
Brněnská strojírenská společnost Královopolská RIA je v úpadku. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně. Firma s dvěma sty zaměstnanci žádá o reorganizaci, soud o ní bude rozhodovat začátkem listopadu, kdy se sejde první schůze věřitelů. Soud také ustanovil insolvenčního správce, vyplývá z insolvenčního rejstříku. Firma zaměstnává více než 200 lidí.

Kabaně na místě šéfdesignéra Škody nahradí Stefani z VW (2. srpna 2017 12:35)
Novým šéfdesignérem automobilky Škoda bude od září dosavadní vedoucí designu exteriéru značky VW Oliver Stefani. Nahradí Jozefa Kabaně, který letos v únoru oznámil přechod k BMW, uvedla ve středu automobilka v tiskové zprávě.

VZP vydá ročně desítky miliónů na následky pokousání či bodnutí hmyzem (2. srpna 2017 12:35)
Téměř 21,5 miliónu korun loni vynaložila Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) na léčbu pacientů pobodaných od včel, vos nebo pokousaných od jiného hmyzu. Počet takových případů loni překročil 26 tisíc, a rok od roku pomalu roste. Spolu s tím se zvyšují i náklady na ošetření. Informoval o tom ve středu mluvčí VZP Vlastimil Sršeň.

Nové diesely se emisní normě ani nepřibližují. Audi A8 ji překračuje 18krát, ukázal test (2. srpna 2017 10:55)
Většina nových dieselových aut v Německu ve skutečném provozu nesplňuje emisní normy. Ze 75 vozů, které nechala testovat nevládní organizace Deutsche Umwelthilfe, je dodržely jen čtyři. O výsledcích testů informoval deník Bild ve středu, kdy o budoucnosti dieselových aut a cestách ke snížení jejich emisí budou jednají zástupci německé vlády a automobilového průmyslu.

Komerční bance vzrostl v pololetí zisk na 7,7 miliardy (2. srpna 2017 09:12)
Komerční bance vzrostl v pololetí čistý zisk meziročně o 15 procent na 7,7 miliardy korun. Bance stoupl meziročně objem vkladů i poskytnutých úvěrů, uvedl ve středu v tiskové zprávě mluvčí banky Michal Teubner.

Zisk Applu ve čtvrtletí stoupl o 11,9 procenta (2. srpna 2017 06:25)
Americké technologické společnosti Apple vzrostl ve třetím fiskálním čtvrtletí zisk o 11,9 procenta na 8,72 miliardy USD (193,2 miliardy Kč). Firma prodala více iPhonů, iPadů a počítačů Mac. Příjmy a prodej iPhonů pak překonaly očekávání analytiků. Apple je optimistický i ve výhledu na fiskální čtvrté čtvrtletí. Vyplývá to z údajů, které společnost zveřejnila v pondělí.

Hranolky i chleba čeká brzy „teplotní norma“ z Bruselu (2. srpna 2017 03:07)
Výroba hranolků, brambůrků, sušenek, ale i chleba a kávy se může už v dohledné době výrazně změnit. Zástupci členských států EU včetně Česka totiž odsouhlasili návrh unijního nařízení, jehož cílem je snížit v těchto potravinách množství látky zvané akrylamid. Výrazně to ovlivní technologii přípravy potravin, zejména ve velkých firmách.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
31  123456
32 78910111213
33 14151617181920
34 21222324252627
35 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]