Přehled zpráv z ekonomiky pro 14.srpna - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 8 zpráv  

Propíchané pneumatiky, zákaz hotelů. Španělsko řeší, kolik turistů už je příliš (14. srpna 2017 16:53)
Kvóty na počty turistů, které zavedli na Baleárských ostrovech, rozpoutaly ve Španělsku debatu, kolik turistů může země zvládnout. Cestovní ruch tvoří 11 procent HDP Španělska. V nejnavštěvovanějších regionech se ale v poslední době množí protesty proti turismu, napsal server El País. Útoky nejsou jen verbální, došlo i na ničení turistických autokarů.

Letiště Vodochody je blíž rozšíření (14. srpna 2017 16:19)
Letiště Vodochody nedaleko Prahy se přiblížilo kýženému rozšíření. Dostalo od ministerstva životního prostředí (MŽP) platný posudek vlivu na životní prostředí, díky němuž může žádat o územní rozhodnutí. V ideálním případě by by rozšíření mohlo být hotové za sedm let, uvedl Ivo Mravinac, mluvčí skupiny Penta, která je investorem projektu. Rozhodnutí v pondělí potvrdilo i ministerstvo.

Přerušené stavební práce na pražském hlavním nádraží začnou na konci příštího roku (14. srpna 2017 15:45)
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vybrala projektanta na rekonstrukci fasády a zastřešení historické budovy pražského hlavního nádraží. Stavební práce na historické Fantově budově přerušené ukončením spolupráce s italskou firmou Grandi Stazioni, by měly znovu začít na konci roku 2018, uvedl mluvčí SŽDC Pavel Tesař.

Čína zavedla proti KLDR tvrdé obchodní sankce, které schválila OSN (14. srpna 2017 14:38)
Čínské ministerstvo obchodu vydalo v pondělí zákaz dovozu uhlí, železné rudy, olova, ryb a mořských plodů z KLDR. Úředně tak zavádí nové sankce schválené Radou bezpečnosti OSN na začátku srpna. Informovala o tom agentura Reuters.

Statistiky potvrzují soumrak dieselů (14. srpna 2017 14:05)
Přes 57 procent nových aut prodaných v Česku v letošním prvním pololetí bylo s pohonem na benzín. Zatímco jejich podíl roste, aut s naftovým pohonem se prodalo méně - 39 procent. Vyplývá to z dat Svazu dovozců automobilů. Podle expertů bude trend odstartovaný aférou Dieselgate pokračovat i nadále.

České nebe má rekord, v červenci po něm přeletělo přes 90 tisíc letadel (14. srpna 2017 12:21)
V červenci se po české obloze pohybovalo nejvíce letadel v historii. Vyplývá to z pondělní tiskové zprávy Řízení letového provozu ČR (ŘLP ČR). Dispečeři navíc zaznamenali i nejvyšší počet letových pohybů za jeden den v českém vzdušném prostoru – 3168. Největšími zákazníky ŘLP ČR byly německá Lufthansa, dubajský dopravce Emirates a Turkish Airlines.

Zrušení roamingu v EU: Češi volají a datují jako diví (14. srpna 2017 10:06)
Roamingové poplatky pro koncové uživatele jsou od letošního 15. června v rámci Evropské unie (EU) zrušeny. Volání, psaní esemesek i surfování po internetu tak lidi nyní stojí při pobytu v kterémkoliv ze členských států stejně jako v jejich zemi. Češi toho při svých zahraničních cestách mohutně využívají.

Japonská ekonomika překvapila. Roste nejrychleji za víc než dva roky (14. srpna 2017 09:33)
Japonská ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí nejrychleji za více než dva roky a nad očekávání. Hrubý domácí produkt (HDP) se v celoročním přepočtu zvýšil o čtyři procenta. Domácí spotřeba a kapitálové investice rostly nejrychleji za déle než tři roky. Předběžné údaje v pondělí zveřejnila japonská vláda.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
31  123456
32 78910111213
33 14151617181920
34 21222324252627
35 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]