Přehled zpráv z ekonomiky pro 23.března - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 12 zpráv  

Venezuela kvůli hyperinflaci škrtne na bankovkách tři nuly (23. března 2018 21:11)
Venezuelský prezident Nicolás Maduro nařídil změnu v označení nominální hodnoty bankovek problémové domácí měny bolívar. Kvůli obrovské inflaci a zhoršující se ekonomické krizi Venezuela škrtne na bankovkách tři nuly. Nařízení vstoupí v platnost od 4. června, podle Madura nebude mít vliv na hodnotu bolívaru.

Trump nejprve mlžil, pak rozpočet podepsal. Ale prý už naposledy (23. března 2018 19:28)
Americký prezident Donald Trump podepsal zákon o rozpočtu, o němž ještě v pátek dopoledne tvrdil, že jeho podporu nemá. Na tiskové konferenci v Bílém domě řekl, že zákon podepsal z důvodů národní bezpečnosti, ale v budoucnu už prý nic takového neschválí. Zákon počítá s uvolněním 1,3 biliónu dolarů (26,9 biliónu korun) na vládní programy do konce letošního září.

Kofole loni klesly tržby na sedm miliard (23. března 2018 17:43)
Nápojářské skupině Kofola loni klesly tržby meziročně o 0,5 procenta na 6,96 miliardy korun. Ukazatel EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů) jí klesl o 10,7 procenta na 950,2 miliónu korun a provozní zisk o 28,9 procenta na 385 milionu korun. Firma o výsledcích informovala v pátek.

Americká banka Citigroup zpřísní podmínky pro prodejce zbraní (23. března 2018 16:34)
Americká banka Citigroup přestane poskytovat své služby firmám, které prodávají zbraně neprověřeným zákazníkům nebo mladším 21 let. Banka je kvůli tomu ochotna obětovat část příjmů. Ke změně politiky přistoupila v reakci na únorovou střelbu ve škole v Parklandu na Floridě, informoval v pátek server BBC.

Trump zvažuje veto rozpočtu (23. března 2018 16:00)
Kongres Spojených států schválil rozpočet vlády do konce září počítající s částkou 1,3 biliónu dolarů (26,9 biliónu korun). Trump ale na Twitteru napsal, že zvažuje rozpočet vetovat, protože plně neřeší stavbu zdi na hranicích s Mexikem a status dětských přistěhovalců. Vládě tak hrozí v letošním roce již třetí upadnutí do platební neschopnosti.

Od dubna musí všechna nová auta umět po nehodě sama zavolat pomoc (23. března 2018 13:40)
Od začátku dubna budou mít automobilky v EU povinnost instalovat do všech nových modelů aut systém automatického tísňového volání eCall. V pátek o tom informoval mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold, pověřený řízením organizace pro bezpečnost provozu Besip. Většina automobilek již zařízení do vozů začala montovat v posledních letech.

Zahraniční dluh Česka stoupl na rekordních 4,37 biliónu (23. března 2018 12:32)
Zahraniční dluh Česka je nejvyšší v historii. Ke konci loňského roku dosáhl 4,37 biliónu korun, to je meziroční nárůst téměř o 875 miliard. Dluh Česka vůči cizině odpovídá 86,7 procenta HDP, uvedla v pátek na svém webu Česká národní banka. Za nárůstem dluhu stojí hlavně spekulativní nákupy korun uložených u českých bank před ukončením intervencí ČNB.

Navrátilová si stěžuje, že jí BBC platila desetkrát méně než McEnroeovi (23. března 2018 09:34)
Bývalá tenistka Martina Navrátilová si postěžovala, že jí britská televize BBC platila za komentování Wimbledonu desetkrát méně než jejímu kolegovi Johnu McEnroeovi. Uvedl to server listu Daily Mail. Jak však vyplynulo z vyjádření stanice, McEnroe pro televizi komentoval na plný úvazek, zatímco Navrátilová pracovala nárazově a dostávala honoráře za konkrétní výstupy.

Ruzyně je vyčerpaná, potřebuje novou ranvej i věž, tvrdí šéf řízení letového provozu (23. března 2018 07:18)
Aby pražské letiště i v budoucnu nadále zůstalo významným středoevropským letištěm, je potřeba nová ranvej a vyšší řídící věž, která by na ni dohlédla, uvedl v rozhovoru pro Právo generální ředitel Řízení letového provozu Jan Klas. Už dnes je dle něj kapacita letiště v nejrušnějších časech prakticky vyčerpána.

Kongres schválil americký rozpočet ve výši 1,3 biliónu dolarů (23. března 2018 06:44)
Obě komory amerického Kongresu schválily rozpočet vlády do konce září počítající s částkou 1,3 biliónu dolarů (26,9 biliónu korun). Díky dohodě republikánů a demokratů prošel v pátek návrh rozpočtu po Sněmovně reprezentantů i v Senátu. Už ho musí jen podepsat prezident Donald Trump. Zákonodárci se dohodli na poslední chvíli, neboť provizorní rozpočet měl vypršet o dnešní půlnoci.

Trump udělil EU dočasnou výjimku z cel na ocel na hliník. Potrvá do začátku května (23. března 2018 06:10)
Americký prezident Donald Trump udělil dočasnou výjimku z cel na dovoz oceli a hliníku všem členským státům EU a šesti dalším zemím. Informoval o tom ve čtvrtek pozdě večer Bílý dům, podle něhož výjimka platí do 1. května. O tomto kroku informoval už během čtvrtka americký vládní zmocněnec pro obchod Robert Lighthizer.

S domem můžete koupit i nebezpečný radon (23. března 2018 05:02)
Česká republika leží na podloží s vysokým obsahem uranu, jehož přirozeným štěpením vzniká radon. S bytem či domem tak můžete nechtěně koupit i tento nebezpečný radioaktivní plyn a dodatečné stavební úpravy na omezení radonu se mohou pěkně prodražit.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
9    1234
10 567891011
11 12131415161718
12 19202122232425
13 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]