Přehled zpráv z ekonomiky pro 2.března - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 11 zpráv  

Nočním autobusem na konkurz. Třetina mladých Italů hledá práci (2. března 2018 19:34)
Dlouhotrvající hospodářská krize v Itálii dopadá nejtvrději na mladé lidi. Jejich frustrace by v nedělních volbách mohla dovést k vítězství populistické Hnutí pěti hvězd. Sen o stálém zaměstnání jim má pomoci naplnit „autobus naděje”, píše agentura DPA.

Protest odborů v hodonínském VAGu přinesl vyšší mzdy (2. března 2018 17:17)
O 2500 korun vzrostou do října ve dvou etapách mzdy zaměstnanců hodonínské společnosti VAG. Po ranní demonstraci pak vedení firmy přehodnotilo své původní plány a nabídlo přijatelnější kompromis.

Ukrajina vyhlásila krizi kvůli dodávkám ruského plynu, elektrárny přecházejí na mazut (2. března 2018 16:42)
Ruská společnost Gazprom v pátek oznámila, že okamžitě „zahajuje proceduru výpovědi” smlouvy s ukrajinskou firmou Naftogaz o dodávkách a tranzitu zemního plynu. Ukrajinská vláda v reakci na to vyhlásila pětidenní krizový plán, elektrárny přecházejí z plynu na mazut a podniky mají zvážit omezení výroby. Na pomoc přispěchal polský dodavatel.

Ukrajina vyhlásila krizi kvůli ruským dodávkám plynu, elektrárny přecházejí na mazut (2. března 2018 16:08)
Ruská společnost Gazprom v pátek oznámila, že okamžitě „zahajuje proceduru výpovědi” smlouvy s ukrajinskou firmou Naftogaz o dodávkách a tranzitu zemního plynu. Ukrajinská vláda v reakci na to vyhlásila pětidenní krizový plán, elektrárny přecházejí z plynu na mazut a podniky mají zvážit omezení výroby. Na pomoc přispěchal polský dodavatel plynu.

Evropa hrozí odvetou za americká cla. Burzy zasáhl strach z obchodní války (2. března 2018 16:08)
Eurokomisařka pro obchod pohrozila USA odvetnými opatřeními, pokud se vysoká cla na dovoz oceli a hliníku budou týkat i EU. Odvetou hrozí také Austrálie, Asie se obává obchodní války, uvedla agentura Reuters. Burzy v Asii i Evropě jsou v pátek v červených číslech.

Australská EMH pokračuje v plánech těžby lithia i po vypovězení memoranda (2. března 2018 13:51)
Australská společnost European Metals Holdings (EMH) pokračuje v přípravách těžby lithia u Cínovce, a to i přesto, že ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) ve čtvrtek oznámil, že Česko vypovědělo firmě memorandum o porozumění při těžbě tohoto kovu. Vyplývá to z pátečního vyjádření EMH na jejím webu.

Zemanův poradce už CEFC Energy neřídí, společnost převzala čínská státní agentura (2. března 2018 10:25)
Řízení a denní chod čínské skupiny CEFC China Energy převzala vládní agentura Shanghai Guosheng Group, uvedl server South China Morning Post s odvoláním na dva zdroje obeznámené s případem. Server již dříve informoval o zadržení šéfa firmy Jie Ťien-minga, který je i poradcem českého prezidenta Miloše Zemana. CEFC Energy tvrdí, že společnost nadále řídí její vlastní management.

Ekonomika na konci roku zrychlila růst na 5,2 procenta (2. března 2018 10:25)
Česká ekonomika ve 4. čtvrtletí loňského roku zrychlila meziroční růst na 5,2 procenta z 5,1 procenta v předchozím čtvrtletí. Zpřesněný odhad v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), předběžný odhad bylo o desetinu procentního bodu slabší.

První temelínský blok opět vyrábí elektřinu (2. března 2018 09:16)
První temelínský blok začal po osmdesáti třech dnech opět vyrábět elektřinu. Plánově byl kvůli výměně paliva odstaven začátkem loňského prosince.

CEFC popírá zadržení a výslech svého šéfa a Zemanova poradce (2. března 2018 08:09)
Čínská společnost CEFC Energy popřela zprávy, že by její šéf byl prošetřován kvůli hospodářské kriminalitě. Ve svém prohlášené podle agentury Reuters firma v pátek uvedla, že funguje normálně.

V obchodech má být povinně české zboží (2. března 2018 03:39)
Ministerstvo zemědělství se vrací k úvahám o zavedení minimálního povinného objemu českého zboží na pultech obchodních řetězců. Potvrdil to šéf tohoto resortu Jiří Milek (za ANO). Jestli by se ale porovnával poměr prodejů českého a zahraničního zboží, či objem, který se ho prodá, zatím není jasné.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
9    1234
10 567891011
11 12131415161718
12 19202122232425
13 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]