Přehled zpráv z ekonomiky pro 19.března - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 12 zpráv  

Do CEFC vstoupil nový akcionář, údajně opět čínský (19. března 2018 18:58)
Do čínské skupiny CEFC Europe vstoupil další akcionář. Téměř poloviční podíl by v ní měla získat státem vlastněná čínská společnost CITIC Group. Uvedl to server Týden.

Lidl stahuje z prodeje sušenou kustovnici (19. března 2018 18:24)
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila řetězci Lidl stáhnout z prodeje sušenou kustovnici čínskou, známou též jako goji. Obsahovala insekticid karbofuran, který je v Evropské unii od roku 2008 zakázaný. V pondělí to uvedla SZPI. Podle mluvčí Lidlu Zuzany Holé se ale problematická šarže v prodejnách nevyskytuje už od loňského září.

Navýšení podílu CEFC v J&T Finance Group padá (19. března 2018 17:50)
Čínská skupina CEFC stáhla žádost o navýšení podílu v česko-slovenské skupině J&T Finance Group na 50 procent, kterou podala k České národní bance (ČNB). V současné době má CEFC ve finanční skupině podíl 9,9 procenta. J&T Finance Group již dříve uvedla, že transakce je nepřijatelná, pokud jsou informace o stíhání šéfa firmy Jie Ťien-minga a ekonomických problémech CEFC pravdivé.

Naprosto debilní nápad, cupují politici vládní daňový balíček (19. března 2018 17:50)
To se kolegům z ANO nepovedlo, komentoval daňový balíček vlády v demisi místopředseda ČSSD Jiří Zimola. Marian Jurečka (KDU-ČSL) ho dokonce označil za debilní nápad. Vláda prosazuje zrušení takzvané superhrubé mzdy a s ním snížení zdanění příjmů o jeden procentní bod. Politikům ani obcím se nelíbí, že výpadek příjmů se má financovat z peněz, které měly jít právě obcím.

Vývoz českého piva do Číny loni klesl skoro o polovinu (19. března 2018 16:06)
Vývoz českého piva do Číny se loni snížil o 43 procent na 19 585 hektolitrů. Uvádějí to celní statistiky. Export tak klesal již druhým rokem za sebou. V budoucnu by mohl být znovu vyšší, například Plzeňský Prazdroj o větších vývozech s čínskými partnery jedná.

Norsko na ropě zbohatlo. Teď ji státní firma vymaže z názvu (19. března 2018 14:56)
Norská státní ropná firma Statoil oznámila, že se přejmenuje na Equinor. Chce tak poukázat na příklon k čisté energii. Změnu názvu v souvislosti se zdůrazňováním ekologických trendů označují někteří norští experti za přehnanou, uvedl server CNN.

Ťok se chytl možných úspor při výběru mýta. Začněme šetřit hned, vybídl Kapsch (19. března 2018 14:22)
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) vyzval vedení rakouské firmy Kapsch k jednání o úsporách při provozování současného systému mýta. Za rok a půl vidí možnou úsporu 750 miliónů, dohodu by si přál do Velikonoc. Ťok to řekl na pondělním tiskovém briefinku. Kapsch je ale ochoten jednat o úsporách jen v rámci nového tendru na mýtné po roce 2019.

Stříbro posvětilo polygon pro auta bez řidiče, má přitáhnout špičkové vývojáře (19. března 2018 13:13)
Zastupitelé Stříbra na Tachovsku schválili projekt polygonu pro testování a certifikaci vozidel bez řidiče, který by měl u tohoto města stát do roku 2022. V okrajové městské části Těchlovice ho připravuje česká investiční skupina Accolade. Náklady dosáhnou několika miliard korun. Další polygon plánuje u Sokolova budovat BMW.

Analytici: Ruská ekonomika je stabilizovaný pacient. Nutné reformy od Putina nečekejme (19. března 2018 11:29)
Již čtvrté zvolení Vladimira Putina do úřadu prezidenta znamená, že se ruská ekonomika nedočká nutných reforem a nezbaví závislosti na vývozu ropy a plynu. Čeká ji tak spíše pomalejší růst či stagnace a těžko se podaří snížit vysoký podíl chudých, odhadují ekonomové.

Zisk ruské Rosněfti se více než zdvojnásobil (19. března 2018 10:55)
Čistý zisk největšího ruského producenta ropy Rosněfť se v loňském roce zvýšil o 27,6 procenta na 222 miliardy rublů (téměř 80 miliard Kč). Výsledky podpořily vyšší ceny ropy a těžba, uvedla firma v pondělí.

Nezavádějte cla, vyzývají Trumpa zástupci podniků (19. března 2018 10:55)
Celkem 45 amerických obchodních asociací přidalo svůj podpis pod dopis prezidentu USA Donaldu Trumpovi, v němž na něj naléhají, aby nezaváděl plánovaná cla. V pondělí to uvedla agentura Reuters. Podle asociací, které zastupují významné americké firmy, by cla výrazně poškodila americkou ekonomiku a tamní spotřebitele.

Nabídka Řecka nezaujala. O největšího operátora v zemi nemá nikdo zájem (19. března 2018 08:05)
Řecko neobdrželo žádnou nabídku na minoritní podíl v největší telekomunikační skupině v zemi OTE. Řecko nyní vyzvalo německý Deutsche Telekom, aby využil svého předkupního práva na akcie, oznámila privatizační agentura. OTE je bývalý národní monopol a Deutsche Telekom v něm vlastní 40 procent.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
9    1234
10 567891011
11 12131415161718
12 19202122232425
13 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]