Přehled zpráv z ekonomiky pro 14.března - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeno 9 zpráv  

Ekonomové se shodují: Cla Američanům nepomohou (14. března 2018 16:22)
Členové expertního panelu složeného ze 43 ekonomů napříč americkými univerzitami nesouhlasí s tvrzením, že cla na hliník a ocel zvýší blahobyt Američanů. Celkem 28 procent s tímto tvrzením spíše nesouhlasí a 65 procent pak nesouhlasí vůbec.

Česká ekonomika se přehřívá, trh práce má problémy, řekl Rusnok (14. března 2018 16:22)
Česká ekonomika roste tak silně, že v tuto chvíli překonává svůj potenciál, jinými slovy se do jisté míry přehřívá, řekl ve středu guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok na jednání kulatého stolu s podnikateli v Liberci. Důsledkem je podle něj nerovnováha na některých trzích, zejména na trhu práce. Na trhu je nedostatek pracovních sil a už není kde brát, uvedl guvernér ČNB.

Česko je 21. nejšťastnější zemí světa, poprvé se hodnotila i spokojenost migrantů (14. března 2018 15:46)
Nejšťastnější zemí na světě je Finsko. Uvádí to zpráva, kterou každoročně vypracovává agentura OSN. V hodnocení 156 zemí na základě takzvaného indexu štěstí Finové odsunuli na druhé místo Norsko, které zvítězilo loni. Česko si znovu polepšilo, když se z loňského 23. místa posunulo na 21. příčku. Slovensko, které bylo minulý rok 40., je na 39. místě.

Babiš kritizoval zlaté padáky pro manažery státních firem (14. března 2018 14:37)
Při odměňování manažerů státních firem se zřejmě nedodržuje usnesení vlády, které omezilo takzvané zlaté padáky. Proto mají jednotliví ministři vypracovat zprávy o stavu odměňování ve státních firmách. Po středečním jednání vlády to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

Pošta popletla město. Lidé si stěžují i na doručování doporučených psaní (14. března 2018 12:20)
České poště chybí účinné kontrolní mechanismy, které by dokázaly odhalit pochybení při dodávání zásilek a zajistit jejich urychlenou nápravu, uvedl ve středu Český telekomunikační úřad (ČTÚ). V posledním loňském čtvrtletí zaznamenal úřad téměř stovku stížností na služby pošty. Například den před Štědrým dnem doručovala cenný balík ze zahraničí v jiném městě, než bylo uvedeno na zásilce.

Vítkovice Heavy Machinery dluží téměř tři miliardy korun (14. března 2018 10:03)
Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka dluží podle insolvenčního návrhu, který podala sama firma, téměř tři miliardy korun. Má více než 300 věřitelů. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku.

Tržby Hamé vyšplhaly nad pět miliard. Nově vyváží i do Angoly a Nigérie (14. března 2018 10:03)
Tržby české potravinářské skupiny Hamé loni stouply o 2,7 procenta na 5,13 miliardy korun. Tržbám pomohl růst prodejů na domácím trhu i větší objem vývozu například do Ruska či na Ukrajinu. Informovala o tom ve středu firma, nezveřejnila ale údaje o dosaženém zisku. Oznámila také uzavření dohody o dodávkách do střední Afriky.

Volkswagen zvýšil svým nejvyšším manažerům mzdy o čtyřicet procent (14. března 2018 10:03)
Koncern Volkswagen, jehož součástí je i mladoboleslavská Škoda, se vzpamatoval z největšího skandálu ve své osmdesátileté historii a pocítili to i jeho manažeři. Těm v loňském roce výrazně vzrostly mzdy, informoval server listu Financial Times. Výkonný ředitel Matthias Müller si polepšil o 40 procent na roční gáži 10,14 miliónu eur (258 miliónů korun).

Francie bude žalovat Google a Apple kvůli nekalým obchodním praktikám (14. března 2018 09:28)
Francie bude žalovat americké technologické firmy Google a Apple za „nekalé obchodní praktiky” vůči francouzským začínajícím firmám a vývojářům. Oznámil to ve středu francouzský ministr financí Bruno Le Maire.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
9    1234
10 567891011
11 12131415161718
12 19202122232425
13 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]