Přehled zpráv z ekonomiky od 12.března do 18.března - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 58 zpráv  
Následující  

Rusnok: Česká ekonomika roste rychleji, než je zdrávo (18. března 2018 15:51)
Ekonomika České republiky roste o něco rychleji, než by odpovídalo jejímu potenciálu, a začínají se kvůli tomu projevovat některé nerovnováhy. Ty lze už pociťovat na trhu práce, i v překotném růstu mezd. V nedělním diskusním pořadu ČT Otázky Václava Moravce na to znovu upozornil guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok.

Rychlý internet ve všech obcích nebude (18. března 2018 13:01)
Zavedením vysokorychlostního internetu se stabilním připojením rychlostí alespoň 30 Mb/s do malých obcí chce vláda zabránit vylidňování venkova i zlepšit podmínky podnikání. K vybudování vysokorychlostních pevných internetových sítí do odlehlých míst chtěla vláda využít 14 miliard korun z evropských dotací. Už dnes je ale podle odborníků jasné, že se tento záměr v místech, kde se to komerčním operátorům nevyplatí, zcela nezdaří.

Průzkum: S příjmy nemá problémy vyjít 53 procent domácností (18. března 2018 13:01)
S příjmy dokáže snadno vyjít 53 procent domácností v Česku. Před dvěma lety to tvrdilo 44 procent domácností. Dojem, že se jejich ekonomická situace za poslední rok zhoršila, má jen 16 procent lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti STEM.

Víkendy s vnoučaty stojí prarodiče tisíce (18. března 2018 11:22)
Většina prarodičů se na svá vnoučata těší, a pokud je to možné, chce s nimi strávit co nejvíce času, často i celý víkend. Musí ale počítat s tím, že pokud se jim budou snažit vyhovět a uspokojit alespoň část jejich přání, musí si na sobotu a neděli připravit i dost peněz. Někdy i pár tisíc korun.

Bez elektřiny je kvůli silnému větru asi deset tisíc domácností (18. března 2018 11:22)
Až deset tisíc odběrných míst ve východních Čechách a na Moravě je v neděli bez elektrické energie. Společnost ČEZ kvůli silnému větru eviduje asi čtyři desítky poruch. Energetici slibují, že dodávky budou během neděle obnoveny.

Česká ekonomika dohání EU, na průměru ale budeme nejdřív za deset let (16. března 2018 20:04)
Ekonomika Česka v posledních letech rostla výrazně svižnějším tempem, než byl průměrný růst zemí EU i eurozóny. České HDP v přepočtu na obyvatele se loni dostalo na zhruba 90 procent průměru EU. Odhady některých ekonomů, kdy se Česko na průměr EU dokáže dotáhnout, hovoří minimálně o deseti letech.

Vítkovické strojírny na sebe podaly návrh na insolvenci (16. března 2018 18:21)
Vítkovické strojírny, které zaměstnávají zhruba 650 lidí, na sebe podaly návrh na insolvenci. Vyplývá to z informací, které byly v pátek zveřejněny v insolvenčním rejstříku. Firma tento týden už oznámila, že takový krok učiní. V poslední době se potýkala s nedostatkem peněz na provoz. Většinu zaměstnanců strojíren čeká propouštění, dosud nedostali výplaty ani za leden. Společnost se v minulých týdnech neúspěšně snažila o vstup investora.

Soud povolil reorganizaci Vítkovice Heavy Machinery (16. března 2018 17:11)
Krajský soud v Ostravě v pátek povolil reorganizaci společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM) ze skupiny podnikatele Jana Světlíka. Soud jmenoval insolvenčního správce, kterým se stala společnost Konreo, i věřitelský výbor.

Vyhnout se americkým clům? Spojené státy sdělily Evropské komisi své podmínky (16. března 2018 17:11)
USA podmiňují případnou výjimku pro Evropskou unii z nových cel na dovoz oceli a hliníku množstvím požadavků. Američané už své podmínky sdělili Evropské komisi, uvedl server německého týdeníku Der Spiegel. EU by se podle nich měla mimo jiné zavázat, že se letos z jejích členských států do USA nevyveze více oceli než v loňském roce.

Inflace v eurozóně klesla na 1,1 procenta (16. března 2018 13:07)
Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v únoru zpomalil na 1,1 procenta z lednových 1,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil statistický úřad Eurostat. Inflace v celé osmadvacítce byla přesně 2 procenta.

Rekonstrukce D1 se protáhne do roku 2021 (16. března 2018 12:34)
Rekonstrukce D1 mezi Prahou a Brnem se protáhne do roku 2021 kvůli zdržením při soutěžích na firmy. Letos se má opravovat pět až osm úseků. Řekl to v pátek ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Původně měla být hotova v roce 2020.

Deutsche Bank skončila ve ztrátě (16. března 2018 10:48)
Největší německý finanční dům Deutsche Bank zaznamenal v loňském roce ztrátu 735 miliónů eur (18,7 miliardy korun). Informoval o tom deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Přesto zaměstnanci banky obdrželi bonusy v celkové výši 2,3 miliardy eur (58,4 miliardy korun), které šéf banky John Cryan odůvodnil snahou zabránit dalším odchodů zaměstnanců.

Spotify jde na burzu na začátku dubna (16. března 2018 09:03)
Největší světová služba pro streamování hudby Spotify uvede své akcie na newyorskou burzu 3. dubna. Informovala o tom firma při setkání s investory. Podle analytiků by se tržní hodnota podniku mohla pohybovat kolem 20 miliard dolarů (zhruba 412 miliard korun).

Po dálnici osmdesátkou. Na D1 se po zimě vracejí bagry a uzavírky (16. března 2018 07:22)
Z dálnice D1 zmizely přes zimu téměř všechny uzavírky. Teď už ale s nimi musejí řidiči opět počítat, protože skončila nutná technologická přestávka. Jak oznámilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), ve čtvrtek odstartovaly práce na modernizaci úseku Humpolec–Větrný Jeníkov (90. až 104. km) a v pátek budou obnoveny mezi Jihlavou a Velkým Beranovem (112. až 119. km).

Albatros koupil nakladatelství Vyšehrad (16. března 2018 07:22)
Skupina Albatros Media, která je největší českou nakladatelskou skupinou, koupila nejstarší české nakladatelství Vyšehrad. Součástí transakce je také dohoda o dalším využívání značky Vyšehrad. Akvizice přinese skupině Albatros Media zvýšení konsolidovaného ročního obratu na přibližně 850 miliónů korun.

Na dálnici D1 se po zimě vrací bagry a uzavírky (16. března 2018 03:59)
Z dálnice D1 zmizely přes zimu téměř všechny uzavírky. Teď už ale s nimi musejí řidiči opět počítat, protože skončila nutná technologická přestávka. Jak oznámilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), ve čtvrtek odstartovaly práce na modernizaci úseku Humpolec–Větrný Jeníkov (90. až 104. km) a v pátek budou obnoveny mezi Jihlavou a Velkým Beranovem (112. až 119. km).

Nejdražším městem světa je popáté Singapur, Praha patří k největším skokanům (15. března 2018 16:32)
Singapur letos popáté za sebou obhájil titul nejdražší metropole světa. V Evropě se většinou nejdražší města nacházejí mimo eurozónu – druhý skončil Curych, páté Oslo, šestá Ženeva a osmá Kodaň. Praha v žebříčku, který každý rok sestavuje společnost Economist Inteligence Unit, poskočila o 13 míst na 82. příčku.

„Mafie“ nemůže být chráněná značka pizzerií, rozhodl soud EU (15. března 2018 16:32)
Evropští soudci nevidí nic vtipného na snaze řetězce pizzerií chránit název restaurací označením „mafie“. Soudní tribunál EU v Lucemburku ve čtvrtek zamítl odvolání španělské společnosti, informovala agentura Reuters.

Zrušit zákaz prodeje na svátky či zmírnit protikuřácký zákon? Lidé mohou hlasovat na webu (15. března 2018 15:57)
Jaké absurdní regulace by měly z českého práva zmizet, a naopak jak lépe chránit zákazníky před praktikami takzvaných šmejdů – o tom mohou lidé nově diskutovat a hlasovat prostřednictvím webového projektu Deregulátor. Za projektem stojí poslanec Patrik Nacher (za ANO), z dřívějška známý hlavně díky kampani proti absurdním bankovním poplatkům.

Unilever zruší ústředí v Londýně. Kvůli brexitu to není, ujišťuje (15. března 2018 14:47)
Britsko-nizozemský výrobce spotřebního zboží Unilever se rozhodl zrušit své ústředí v Londýně a zachovat pouze své ústředí v nizozemském Rotterdamu. Oznámila to ve čtvrtek firma. Dodala, že opatření je součástí změn, které mají zlepšit její strukturu. Upozornila, že tento krok nesouvisí s připravovaným odchodem Británie z Evropské unie a nepovede k propouštění zaměstnanců.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
9    1234
10 567891011
11 12131415161718
12 19202122232425
13 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]