Přehled zpráv z ekonomiky od 1.března do 4.března - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy z ekonomiky

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 30 zpráv  
Následující  

Trump pohrozil zavedením daně na auta z Evropy (4. března 2018 11:13)
Americký prezident Donald Trump v sobotu v příspěvku na sociální síti Twitter pohrozil „zavedením daně” na dovoz automobilů z Evropské unie. Reagoval tak na zprávy o tom, že evropští činitelé zvažují 25procentní clo na některé výrobky ze Spojených států. Tyto úvahy však zase byly reakcí na předchozí Trumpovo prohlášení, že USA se chystají zavést dovozní cla na ocel a hliník.

Trump pohrozil „zavedením daně” na auta dovážená z EU (4. března 2018 10:40)
Americký prezident Donald Trump v sobotu v příspěvku na sociální síti Twitter pohrozil „zavedením daně” na dovoz automobilů z Evropské unie. Reagoval tak na zprávy o tom, že evropští činitelé zvažují 25procentní clo na některé výrobky ze Spojených států. Tyto úvahy však zase byly reakcí na předchozí Trumpovo prohlášení, že USA se chystají zavést dovozní cla na ocel a hliník.

Víc než polovina tříděných plastů končí na skládce (4. března 2018 07:18)
Přestože Češi patří v Evropě k premiantům v třídění odpadů, neznamená to, že se všechny vytříděné vyhozené věci následně recyklují. Naopak. Více než polovina plastů, které lidé vyhodí do žlutých kontejnerů, skončí stejně na skládce. Je to tím, že veškeré vyhozené plasty recyklovat nelze, a k tomu se nově přidalo omezení odvozu odpadů do Číny.

Kunovická novinka dostala od Evropy zelenou, L 410 NG má dvojnásobný dolet (3. března 2018 13:28)
Sériová výroba nové generace legendárního kunovického letounu L 410 je spuštěna v Kunovicích na Slovácku. Společnost Aircraft Industries získala v minulých dnech od Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) typový certifikát na inovovaný letoun L 410 NG. Ten se oproti staršímu typu chlubí mimo jiné výrazně delším doletem.

Krize je zažehnána, časy ruského vydírání plynem jsou pryč, hlásí Porošenko (3. března 2018 12:20)
Kritická situace se zásobováním plynem, která na Ukrajině vznikla v pátek zastavením dodávek energetické suroviny z Ruska, je zvládnutá. Oznámil to dnes ukrajinský prezident Petro Porošenko, podle něhož se to podařilo díky výraznému zvýšení množství plynu poskytovaného ze zemí Evropské unie.

Mírný leden a málo sněhu. Silničáři ušetří desítky miliónů (3. března 2018 03:58)
Letos v zimě příliš nesněžilo, s výjimkou posledních arktických dnů byla navíc i poměrně mírná. Silničáři v krajích proto počítají letos oproti minulým rokům s úsporami v řádech desítek miliónů korun. Hlavní rozdíl podle silničářů spočívá v tom, že loňský leden byl extrémní a náklady na zimní údržbu byly neobvykle vysoké.

Nočním autobusem na konkurz. Třetina mladých Italů hledá práci (2. března 2018 19:34)
Dlouhotrvající hospodářská krize v Itálii dopadá nejtvrději na mladé lidi. Jejich frustrace by v nedělních volbách mohla dovést k vítězství populistické Hnutí pěti hvězd. Sen o stálém zaměstnání jim má pomoci naplnit „autobus naděje”, píše agentura DPA.

Protest odborů v hodonínském VAGu přinesl vyšší mzdy (2. března 2018 17:17)
O 2500 korun vzrostou do října ve dvou etapách mzdy zaměstnanců hodonínské společnosti VAG. Po ranní demonstraci pak vedení firmy přehodnotilo své původní plány a nabídlo přijatelnější kompromis.

Ukrajina vyhlásila krizi kvůli dodávkám ruského plynu, elektrárny přecházejí na mazut (2. března 2018 16:42)
Ruská společnost Gazprom v pátek oznámila, že okamžitě „zahajuje proceduru výpovědi” smlouvy s ukrajinskou firmou Naftogaz o dodávkách a tranzitu zemního plynu. Ukrajinská vláda v reakci na to vyhlásila pětidenní krizový plán, elektrárny přecházejí z plynu na mazut a podniky mají zvážit omezení výroby. Na pomoc přispěchal polský dodavatel.

Ukrajina vyhlásila krizi kvůli ruským dodávkám plynu, elektrárny přecházejí na mazut (2. března 2018 16:08)
Ruská společnost Gazprom v pátek oznámila, že okamžitě „zahajuje proceduru výpovědi” smlouvy s ukrajinskou firmou Naftogaz o dodávkách a tranzitu zemního plynu. Ukrajinská vláda v reakci na to vyhlásila pětidenní krizový plán, elektrárny přecházejí z plynu na mazut a podniky mají zvážit omezení výroby. Na pomoc přispěchal polský dodavatel plynu.

Evropa hrozí odvetou za americká cla. Burzy zasáhl strach z obchodní války (2. března 2018 16:08)
Eurokomisařka pro obchod pohrozila USA odvetnými opatřeními, pokud se vysoká cla na dovoz oceli a hliníku budou týkat i EU. Odvetou hrozí také Austrálie, Asie se obává obchodní války, uvedla agentura Reuters. Burzy v Asii i Evropě jsou v pátek v červených číslech.

Australská EMH pokračuje v plánech těžby lithia i po vypovězení memoranda (2. března 2018 13:51)
Australská společnost European Metals Holdings (EMH) pokračuje v přípravách těžby lithia u Cínovce, a to i přesto, že ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) ve čtvrtek oznámil, že Česko vypovědělo firmě memorandum o porozumění při těžbě tohoto kovu. Vyplývá to z pátečního vyjádření EMH na jejím webu.

Zemanův poradce už CEFC Energy neřídí, společnost převzala čínská státní agentura (2. března 2018 10:25)
Řízení a denní chod čínské skupiny CEFC China Energy převzala vládní agentura Shanghai Guosheng Group, uvedl server South China Morning Post s odvoláním na dva zdroje obeznámené s případem. Server již dříve informoval o zadržení šéfa firmy Jie Ťien-minga, který je i poradcem českého prezidenta Miloše Zemana. CEFC Energy tvrdí, že společnost nadále řídí její vlastní management.

Ekonomika na konci roku zrychlila růst na 5,2 procenta (2. března 2018 10:25)
Česká ekonomika ve 4. čtvrtletí loňského roku zrychlila meziroční růst na 5,2 procenta z 5,1 procenta v předchozím čtvrtletí. Zpřesněný odhad v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), předběžný odhad bylo o desetinu procentního bodu slabší.

První temelínský blok opět vyrábí elektřinu (2. března 2018 09:16)
První temelínský blok začal po osmdesáti třech dnech opět vyrábět elektřinu. Plánově byl kvůli výměně paliva odstaven začátkem loňského prosince.

CEFC popírá zadržení a výslech svého šéfa a Zemanova poradce (2. března 2018 08:09)
Čínská společnost CEFC Energy popřela zprávy, že by její šéf byl prošetřován kvůli hospodářské kriminalitě. Ve svém prohlášené podle agentury Reuters firma v pátek uvedla, že funguje normálně.

V obchodech má být povinně české zboží (2. března 2018 03:39)
Ministerstvo zemědělství se vrací k úvahám o zavedení minimálního povinného objemu českého zboží na pultech obchodních řetězců. Potvrdil to šéf tohoto resortu Jiří Milek (za ANO). Jestli by se ale porovnával poměr prodejů českého a zahraničního zboží, či objem, který se ho prodá, zatím není jasné.

Americký ExxonMobil opouští společné projekty s ruskou Rosněftí (1. března 2018 20:18)
Americká těžební společnost ExxonMobil se stahuje ze společných podniků s ruskou Rosněftí. Důvodem jsou americké sankce uvalené kvůli ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym. Ve čtvrtek o tom informoval server listu Financial Times.

Zemědělci zažili tučný rok. Bez dotací by byli ve ztrátě 11 miliard (1. března 2018 17:27)
Zisk českého zemědělství byl v loňském roce třetí nejvyšší od začátku tisíciletí. Dosáhl 21,3 miliardy korun, což představuje meziroční pokles o 5,4 procenta. Data ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Objem dotací na výrobu stále roste, při jejich odečtení by bylo zemědělství ve ztrátě 11,2 miliardy korun.

Lidé potřebují druhou šanci, hájí Pelikán odpouštění dluhů (1. března 2018 17:27)
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) potvrdil, že v návrhu insolvenčního zákona bude prosazovat, aby dlužníci v krajním případě nemuseli věřitelům vrátit ani korunu.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
9    1234
10 567891011
11 12131415161718
12 19202122232425
13 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]