Zobrazeny 4 zprávy
Zakladatel Parmalatu musel být vyšetřen v nemocnici (18. února 2004 16:18)
Zakladatel potravinářského gigantu Parmalat, Calisto Tanzi, byl ve středu kvůli srdečním potížím převezen z vězení do jedné z nemocnic v Parmě. Informovala o tom italská média. Pětašedesátiletý Tanzi je ve vazbě od loňských Vánoc. Lékařské prohlídce a testům se přitom podrobil již v lednu v nemocnici v Miláně.
Opozici se nepodařilo smést zákon o DPH (18. února 2004 14:26)
Daňová revoluce pokračuje v cestě Sněmovnou. Zákon o DPH přežil ve středu v rámci druhého čtení hlasování o zamítnutí. Největšími kritiky zákona jsou poslanci ODS a KSČM. Ve středu ještě budou poslanci předkládat pozměňovací návrhy a o definitivní podobě zákona by měla Sněmovna jednat příští týden.
Laciné aerolinky založily první alianci (18. února 2004 11:30)
Společnosti Volareweb.com a Happag Lloyd Express založily vůbec první alianci v nízkonákladové letecké dopravě. Tito laciní dopravci tak následují příkladu klasických aerolinek, které se už léta spojují ve světové aliance.
Noví členové EU české zaměstnance neodmítají (18. února 2004 10:24)
Mluvíte polsky nebo rusky? Můžete si gratulovat - po rozšíření Evropské unie vám zatím nic nebrání hledat si zaměstnání v nových státech EU. Desítka vstupujících zemí totiž na rozdíl od těch stávajících své pracovní trhy pro občany jiných států společenství neuzavřela. Polsko je z nich největší a v Pobaltí se s ruštinou dorozumět dá.