Zobrazeny 3 zprávy
Doživotí v Česku: vraždy, metanol a překvapivé propuštění na svobodu (9. dubna 2026 06:00)
Doživotí je nejpřísnější trest, který je možné v České republice zločinci uložit. Trest smrti byl zrušen záhy po sametové revoluci v květnu 1990 reformou trestního práva. V Česku nyní pyká na doživotí 47 lidí, na svobodu se dosud dostali jen tři odsouzenci s tímto trestem.
Staré cedule z metra za tisíce? Lidé se cenám diví, i tak se po nich zaprášilo (9. dubna 2026 06:00)
Když pražský dopravní podnik (DPP) v únoru nabídl k prodeji informační cedule z metra, jen se po nich zaprášilo. Jednalo se o originální kusy infografiky, kterou DPP měnil za novou, a přestože ceny některé z nich vyletěly až na několik tisíc, rychle našly své kupce.
Pick-up už Macinku nevozí. Kde skončila auta Motoristů od stíhaného podnikatele (9. dubna 2026 00:00)
Obrovský americký pick-up, v němž jel Petr Macinka poprvé na Hrad, a dalších čtrnáct aut. Tato vozidla si Motoristé pronajali od Pavla Buráně, kterého stíhala policie kvůli vyvádění peněz z hazardu. Podle Motoristů nebylo nutné o těchto autech informovat ve výroční zprávě. Odkazují se na transparentní účet, ani tam však platby nelze jasně dohledat.