Přehled zpráv ze světa od 1.září do 30.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 458 zpráv  
Následující  

Vichřice se prohnala Evropou. Na svědomí má tři mrtvé, mezi nimi i dítě (30. září 2019 21:44)
Nejméně tři lidské životy, včetně dítěte, má na svědomí silný vítr, který se v pondělí přehnal částí Evropy. Přinejmenším devět dalších lidí utrpělo zranění. Vichr vyvolaný tlakovou níží v Německu, v Polsku, na Slovensku a také v České republice vyvracel stromy, přičemž na mnohých místech přerušil dodávky elektřiny a zablokoval dopravu.

Pokud něco neuděláme s Íránem, cena ropy raketově poroste, tvrdí saúdský princ (30. září 2019 21:17)
Pokud se svět nesjednotí s cílem odstrašit Írán, hrozí další stupňování krize a ceny ropy by pak mohly dosáhnout nepředstavitelných výšin. Korunní princ Saúdské Arábie Muhammad bin Salmán na nebezpečí upozornil v rozhovoru pro americkou televizí CBS. Zdůraznil také, že dává přednost mírovému řešení před vojenským.

Italská agromafie tyje z dřiny migrantů, na polích otročí za pár stovek (30. září 2019 20:02)
Tisíce vykořisťovaných dělníků, kteří dřou až čtrnáct hodin denně za směšné částky. Zoufalé pracovní podmínky. A na druhé straně miliardy eur v kapsách italské mafie. To je odvrácená tvář italského zemědělství, píše agentura AFP.

OBRAZEM: Ve stínu společnosti. Rohingové v Malajsii uvázli v bídě a nejistotě (30. září 2019 19:30)
Nedávno uplynuly dva roky od tvrdého vojenského zásahu, jenž vyhnal z Barmy statisíce Rohingů. Pozornost se upnula zejména na ty, jež prchli do sousedního Bangladéše. Ti, kteří se (častokrát už mnohem dříve) uchýlili do Malajsie, jsou světem zapomenuti a živoří ve stínu většinové společnosti. Nejhorší asijská uprchlická krize posledních desetiletí nekončí.

Thajsko chce přesunout hlavní město. Neví, jak vyřešit dopravu v Bangkoku (30. září 2019 17:49)
Thajsko by mohlo být další asijskou zemí, která přemístí své hlavní město na jiné místo. Jako jednu z možností to vidí premiér Prajutch Čan-Oča, který se inspiroval sousední Barmou nebo Indonésií. Podle něj by přemístění vládních úřadů vyřešilo problém s přelidněním, stoupající hladinou moře, znečištěním či dopravními zácpami.

Pětiletý chlapec čelí nařčení ze sexuálních útoků, přitom je autista (30. září 2019 17:21)
V americkém státě Tennessee obvinili rodiče spolužáků pětiletého autistu ze sexuálních útoků. Chlapec ostatní děti ve školce údajně objímal a některým dával pusu na tvář. Rodina se nyní bojí, jaké následky by takové obvinění mohlo mít pro malého Nathana do budoucna.

Cenu Václava Havla dostali obhájce práv Ujgurů a mladí z Balkánu (30. září 2019 16:42)
Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE) ve Štrasburku společně s Knihovnou Václava Havla a Nadací Charty 77 ocenilo čínského dlouholetého obhájce menšinových Ujgurů Ilhama Tohtiho a Mládežnickou iniciativu za lidská práva, která se na Balkáně snaží o obnovení vazeb tamních etnických skupin.

Feťák Hitler. Vegetariánský krutovládce bral opiáty i steroidy z prasat (30. září 2019 16:13)
Abstinent a vegetarián, ale i člověk závislý na drogách. Takový byl nacistický diktátor Adolf Hitler, jemuž osobní lékař Theodor Morell dával kromě vitaminů a hormonů i opiáty a steroidy z mrtvých prasat. Zvířecí vnitřnosti zpracovával v Olomouci.

Johnson čelí obvinění ze sexuálního obtěžování, měl osahávat novinářku (30. září 2019 14:34)
Britská novinářka Charlotte Edwardesová obvinila premiéra Borise Johnsona, že jí v roce 1999, tedy v době, kdy byl také žurnalistou, pod stolem osahával. Podobně podle ní Johnson obtěžoval i další ženu. Předseda vlády v pondělí v televizním rozhovoru nařčení odmítl, novinářka odpověděla, že má zjevně lepší paměť než on.

Moskevský muftí navrhl mnohoženství. Rusové jsou na to chudí, odbyli ho (30. září 2019 14:04)
Moskevský muftí Ildar Alyautdinov navrhl zavést mnohoženství. Podle něj by pomohlo ženám a zmírnilo demografický problém i morální zkaženost. Kritici namítli, že Rusové často neuživí ani jednu ženu. Jiní muslimovi vytkli absenci podpory mnohomužství.

Útočníci ubili v Indii k smrti dvě děti, vadila jim veřejná defekace (30. září 2019 12:44)
Útočníci ve střední Indii umlátili k smrti dvě děti, protože se jim nelíbilo jejich defekování na ulici. Miliony Indů žijících ve venkovských oblastech stále nemají přístup k toaletám, a tak jim nezbývá nic jiného, než si ulevit na veřejném prostranství. Vražda poukazuje na nedostatky vládního programu, který si dal za cíl do října zajistit toalety všem.

Nové vrtulníky nepotřebujeme na hraní, ale k obraně, hájí letectvo nákup (30. září 2019 11:50)
Česká armáda prostřednictvím sociálních sítí spustila v pondělí informační kampaň, která má veřejnosti vysvětlit nákup nových vrtulníků. Tucet amerických strojů Venom a Viper má vyjít na 14,5 miliardy korun. Podle velitele Vzdušných sil Petra Hromka armáda nechce nové vrtulníky „na hraní“, ale k posílení obrany země.

Francie drží smutek za Chiraka. Le Penovou na pietě nechtějí, Putin nevadí (30. září 2019 11:46)
Ve Francii vládne státní smutek za zesnulého bývalého prezidenta Jacquesa Chiraka, který zemřel minulý čtvrtek ve věku 86 let. Pietních akcí se zúčastní domácí politici včetně prezidenta Emmanuela Macrona i státníci ze tří desítek zemí. Českou republiku zastoupí předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

V migračním táboře v Řecku hořelo, zemřeli dva lidé. Úřady se bojí vzpoury (30. září 2019 10:49)
Při nedělním požáru v uprchlickém táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos zemřela matka s dítětem a několik dalších lidí se zranilo. Podle místních médií se obětí požáru stala žena z Afghánistánu. V přeplněném táboře stále panuje napětí. Kolem pondělního poledne by se měla konat krizová schůzka vlády.

Přes Německo se přehnal silný vítr, na severu přerušil vlakové spoje (30. září 2019 09:43)
Vítr provázející tlakovou níži s označením Mortimer se v noci na pondělí přehnal přes části Německa, kde vyvracel stromy, lámal větve a přinesl silné deště. Spadlý strom ochromil dálkové vlakové spoje mezi Brémami a Hannoverem. Železniční doprava byla přerušena také na dalších tratích. O větších škodách či zraněních zatím informace nejsou.

Rakouské volby s přehledem ovládli lidovci, Kurz sestaví novou vládu (30. září 2019 06:56)
Nedělní předčasné parlamentní volby v Rakousku vyhrála podle předběžných konečných výsledků s náskokem lidová strana (ÖVP) bývalého kancléře Sebastiana Kurze. Potvrdilo to ministerstvo vnitra. Podle něj lidovci získali 38,4 procenta hlasů. Prezident Alexander Van der Bellen už oznámil, že Kurze pověří sestavením vlády.

Propusťte demonstranty, žádali lidé v Moskvě. Do ulic jich vyšlo 20 tisíc (29. září 2019 20:50)
V centru Moskvy se v neděli sešlo na povolené manifestaci podle odhadu místní policie na dvacet tisíc lidí. Demonstrovali za svobodu pro souzené účastníky letních protivládních protestů. V okolí Sacharovovy třídy, kde se demonstrace konala, platily už od rána dopravní uzavírky. Informovala o tom agentura Ria Novosti.

Před 4,5 tisíci lety zeslábla v Egyptě moc a vliv králů, nastoupila „mafie“ (29. září 2019 20:02)
Jsou to čtyři a půl tisíce let, kdy se poměry ve starém Egyptě začaly výrazně měnit a k moci se dostávala „mafie“. Členové královské rodiny byli vytlačováni z klíčových státních pozic, sílila byrokracie i vliv mocných rodin a zájmových skupin. Tehdy žil Anchires, vysoce postavený kadeřník a panovníkův oblíbenec s „bezpečnostní“ prověrkou.

Francouzi se loučili se zesnulým Chirakem, pondělí bude dnem smutku (29. září 2019 19:14)
V pařížské Invalidovně v neděli začalo veřejné rozloučení s Jacquesem Chirakem, který zemřel ve čtvrtek ve věku 86 let. Tisícovky lidí se podepsaly do kondolenčních knih. Rakev bývalého prezidenta střeží jeho osobní strážci. Na pondělí francouzské úřady oficiálně vyhlásily den smutku.

Jihokorejský lékař omylem provedl ženě potrat, spletl si dokumentaci (29. září 2019 18:48)
Kuriózní případ se stal v Jižní Koreji, kde lékař omylem provedl potrat těhotné ženě, která o něj však vůbec nežádala. Zdravotnickému personálu se totiž pomíchala lékařská dokumentace pacientek, a tak, aniž by ověřil ženy totožnost, odebral jí šestitýdenní plod. Nyní čelí obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35       1
36 2345678
37 9101112131415
38 16171819202122
39 23242526272829
40 30      

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]