Přehled zpráv ze světa pro 7.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 16 zpráv  

Muslim nutil spolužáka líbat mu botu. Incident si děti točily i fotily (7. října 2019 20:33)
Židovská komunita v Austrálii je značně pohoršená poté, co došlo k odhalení případů šikany dvou mladých chlapců kvůli jejich víře. Jednoho z nich mimo jiné nutili jeho spolužáci, aby políbil botu muslimského hocha. Došlo i na fyzické útoky a antisemitské nadávky.

Jourová prošla grilováním. Výbory europarlamentu ji schválily do komise (7. října 2019 20:22)
Věru Jourovou potvrdili v pondělí v Evropském parlamentu do funkce místopředsedkyně a komisařky Evropské komise. Političku, která má za sebou už jeden mandát, odsouhlasily všechny výbory europarlamentu. Získala podporu zástupců většiny frakcí.

Narušil svátost manželství. Podvedený manžel na něm v USA vysoudil miliony (7. října 2019 20:14)
Systematicky nabourával jeho vztah, až mu nakonec odloudil ženu a způsobil, že zůstal sám. Američan Kevin Howard zažaloval milence své exmanželky za to, že narušil posvátnost jeho manželství. A vyhrál. Muž ze Severní Karolíny má díky zákonu z 19. století dostat odškodnění ve výši 750 tisíc dolarů (17,5 milionu korun).

Němečtí neonacisté jsou po zuby ozbrojení, policie se obává útoků (7. října 2019 19:15)
Německá policie loni zabavila pravicovým extremistům o šedesát procent více zbraní než v předchozím roce, což dokazuje zvyšující se počty pravicových radikalistů v zemi. Podle expertů se němečtí neonacisté masivně ozbrojují a mohou plánovat útoky proti minoritám nebo vládě. Jejich úmyslem může být také rozpoutání občanské války.

Z hyperaktivního dítěte vyháněl démona. Vařící vodu mu lil přímo do úst (7. října 2019 19:01)
Muž z Arizony čelí obžalobě z vraždy za to, že zabil svého syna, když vyháněl démona. Chlapce držel několik minut pod horkou vodou, ten skočil s rozsáhlými popáleními. Událost se stala v indiánské rezervaci Pascua Yaqui blízko Tusconu. Muž je nyní ve vazbě.

Turci podniknou invazi proti syrským Kurdům. Trump souhlasí, ale i vyhrožuje (7. října 2019 18:45)
Turecko brzy podnikne vojenskou operaci na kurdském severu Sýrie. Potvrdila to mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová. Ta uvedla, že americké jednotky ofenzivu nepodpoří, nezúčastní se jí a nebudou se už vyskytovat v bezprostřední blízkosti oblasti. Americký prezident Donald Trump později upřesnil, že pokud Turecko překročí jistou hranici, ekonomicky ho zničí.

Indičtí svatebčané si u vody fotili selfie. Nevěsta se utopila, ženich přežil (7. října 2019 17:01)
Mladá novomanželka a tři její příbuzní zahynuli, když si chtěli v Indii pořídit selfie na přehradní hrázi. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AFP. Indie vede neradostný světový primát co do počtu smrtelných nehod právě při pořizování selfie.

Na římském mostě visela figurína oběšené Grety. Případ řeší prokuratura (7. října 2019 14:48)
V Římě se objevila figurína podobná švédské aktivistce za ochranu klimatu Gretě Thunbergové. Někdo ji pověsil z jednoho tamního mostu a přidal tabulku s nápisem „Greta je tvůj bůh“. Snímek oběšence koluje na sociálních sítích a několik italských politiků se k němu vyjádřilo kriticky. Případ už začala řešit také římská prokuratura.

Zvlášť přikazovat Johnsonovi, aby žádal o brexit, nutné není, rozhodl soud (7. října 2019 14:35)
Soud ve Skotsku v pondělí odmítl vydat nařízení, které by nutilo britského premiéra Borise Johnsona požádat o odklad brexitu, pokud se mu nepodaří vyjednat s Evropskou unií "rozvodovou" dohodu. Podle soudu premiér jasně slíbil, že má v úmyslu řídit se zákonem proti brexitu bez dohody, který takovou žádost o odklad předpokládá.

Ve Vysokých Tatrách se přemnožili medvědi, varuje tamější samospráva (7. října 2019 14:10)
Správa souměstí Vysoké Tatry v podhůří stejnojmenného nejvyššího pohoří na Slovensku upozornila na přemnožené medvědy, kteří vyhledávají potravu v blízkosti obydlí, hotelů a zařízení. Podle samosprávy jsou tak v ohrožení místní obyvatelé i turisté.

Impeachment? Podle Američanů největší politický cirkus v historii (7. října 2019 12:00)
Američané považují snahu demokratů o spuštění procesu impeachmentu prezidenta Trumpa za největší politický cirkus v historii. V USA je mnoho lidí, kteří už ničemu nerozumí a hlavně ani ničemu nevěří.

Safírový prsten císaře Caliguly se bude dražit, jeho cena půjde do milionů (7. října 2019 11:31)
V Londýně půjde do dražby unikátní safírový hololit, tedy prsten zhotovený z jednoho kusu drahokamu, o němž se odborníci domnívají, že byl majetkem nechvalně známého římského císaře Caliguly. Prsten bude spolu se stovkou dalších rytých šperků dražit věhlasné londýnské zlatnictví Wartski. Caligulův prsten je jejím nejlepším kouskem.

Evropská komise utratí víc za létání. Vzdor své rétorice i stávkám mládeže (7. října 2019 09:28)
Evropská komise si o 50 procent navýšila rozpočet na leteckou přepravu. Ekologii má přitom jako jednu ze svých priorit. Zjevně ji ale nemyslí tak upřímně jako statisíce studentů, kteří pravidelně demonstrují v rámci takzvaných stávek za klima.

Volby v Portugalsku vyhrála Socialistická strana, nebude mít absolutní většinu (7. října 2019 06:45)
V nedělních parlamentních volbách v Portugalsku podle očekávání zvítězila Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, ve 230členném jednokomorovém parlamentu ovšem nebude mít absolutní většinu. Potvrdily to předběžné výsledky po sečtení většiny hlasů. Costa tak bude muset zahájit vyjednávání o podpoře.

Předčasné volby v Kosovu vyhrála opozice, země by mohla mít první premiérku (7. října 2019 06:25)
V nedělních předčasných volbách v Kosovu zvítězila opozice. Potvrzují to průběžné výsledky po sečtení zhruba tří čtvrtin hlasů. V čele je nacionalistické levicové hnutí Sebeurčení (Vetëvendosje) s 25,9 procenta hlasů. Rovněž opoziční středopravý Demokratický svaz Kosova (LDK) bývalého premiéra Isy Mustafy pak získal 25,33 procenta hlasů.

Když budeš zlobit, skončíš pod verandou jako sestra, hrozili dětem (7. října 2019 00:00)
Řádění britských manželů z Gloucesteru nemá ve světě zločinu obdoby. Frederick a Rosemary Westovi znásilnili, mučili a zavraždili nejméně tucet mladých dívek včetně svých dcer. Když někdy děti zlobily, rodiče jim jakoby žertem vyhrožovali, že „skončí jako Heather – pod verandou“. Před dětmi se prostě ničím netajili.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]