Přehled zpráv ze světa pro 26.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 11 zpráv  

Statisíce Katalánců v ulicích. Máme právo na sebeurčení, říkají starostové (26. října 2019 22:26)
V Barceloně Katalánci znovu demonstrují za propuštění separatistických politiků z vězení. Na protest jich přišly statisíce. Ze začátku byl pokojný, později však došlo ke střetům s policií. Několik stovek převážně maskovaných demonstrantů obklíčilo policejní ústředí a házelo na policisty lahve a kameny, napsala agentura AP.

Silnice se kroutí, domy se bortí. Tání permafrostu stojí Rusy miliardy (26. října 2019 20:01)
Až sto padesát miliard rublů ročně stojí ruskou ekonomiku tání permafrostu. Na rozmrzající půdě se hroutí domy a železnice, plynovody a ropovody se lámou a explodují. Ruské úřady proto klimatickou změnu začínají brát pomalu na vědomí.

Ukradli jste obrovskou část syrské ropy, zlobí se Rusko na USA (26. října 2019 19:31)
Moskva v sobotu obvinila Spojené státy z rozsáhlé krádeže syrské ropy. Vyplývá to vyjádření mluvčího ruského ministerstva obrany generálmajora Igora Konašenkova, který se odvolal na snímky pořízené ruskou kosmickou rozvědkou. Rusko nicméně tvrdí, že nechce ropu pro sebe, ale že pouze brání vlastnictví Sýrie.

Policisté obvinili řidiče kamionu s mrtvými z 39 zabití i praní špinavých peněz (26. října 2019 19:28)
Řidič kamionu, ve kterém v Anglii objevili 39 mrtvých, byl obviněn z 39 zabití, ze spiknutí za účelem obchodování s lidmi, spiknutí za účelem napomáhání nezákonné migraci i z praní špinavých peněz. Pětadvacetiletý řidič Maurice Robinson se má v pondělí objevit před soudem.

Většinu mrtvých z kamionu tvoří Vietnamci, před smrtí psali příbuzným (26. října 2019 16:51)
Většinu z 39 mrtvých lidí objevených v kamionu na jihovýchodě Anglie pravděpodobně tvoří Vietnamci. Konstatují to zahraniční agentury, které se odvolávají na informace z venkovské oblasti, odkud oběti podle všeho pocházejí. Lidé z kamionu totiž před svou smrtí psali domů příbuzným. Identifikace obětí ale podle policie nějakou dobu potrvá.

Turecko údajně posílá Syřany zpátky do Sýrie, vláda to ovšem popírá (26. října 2019 10:51)
Turecká vláda důrazně odmítla obvinění vznesené organizací Amnesty International, že posílá syrské uprchlíky zpět do oblastí bojů v Sýrii. V Turecku je v současné době kolem 3,6 milionu Syřanů, kteří z vlasti utekli před válkou. Také další lidskoprávní organizace nicméně zaznamenaly návrat desítek až stovek syrských běženců.

Orel esemeskoval z Íránu, málem zničil ruskou vědu (26. října 2019 10:00)
Doslova na buben přivedl sibiřské ornitology jeden z orlů stepních, jejichž pohyb po celý rok sledují odborníci pomocí GPS zařízení. Orlice zaletěla do Íránu a ornitologům zanechala tučný účet za svoje zprávy.

Írán amputoval zloději za trest prsty, dopustil se 28 krádeží (26. října 2019 09:39)
V Íránu amputovali prsty muži, který byl odsouzen za 28 krádeží. Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International za to íránské úřady kritizuje. Podle ní jsou takové tresty nespravedlivým mrzačením proti lidské důstojnosti. Úřady ovšem trvají na správnosti rozhodnutí, protože jde o nejefektivnější způsob, jak lidi od krádeží odradit.

Kuriózní smrt. Muž postřelil jelena, ten ho na oplátku napadl a zabil (26. října 2019 09:14)
Lovec v americkém státě Arkansas přišel o život, když ho napadl jelen, o kterém si myslel, že ho zastřelil. Zvíře muži způsobilo četná zranění, kterým později v nemocnici podlehl. Co se stalo s jelenem, není jasné. O případu informovala americká média.

Islamisté chtějí Afghánistán. Nový chalífát nepřipustíme, tvrdí NATO (26. října 2019 08:45)
Fyzická porážka takzvaného Islámského státu v Iráku a Sýrii neznamená, že je boj proti teroristům u konce, tvrdí šéf NATO Jens Stoltenberg. Islamisté hledají útočiště v Afghánistánu a spojenci podle něj nedopustí, aby tam dostali prostor pro vznik nového chalífátu.

Střídání času na věčné časy. EU si nemůže vybrat mezi zimním a letním (26. října 2019 00:15)
Evropská unie chce zrušit dva časy. Politici se však nemohou dohodnout, zda ten jednotný bude letní, nebo zimní. To může celý projekt potopit.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]