Přehled zpráv ze světa pro 24.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 15 zpráv  

Řada spojenců je pro mezinárodní zapojení v Sýrii, o misi NATO nejde (24. října 2019 21:51)
NATO podporuje politické řešení situace po turecké vojenské operaci v Sýrii. Po prvním dni schůzky ministrů obrany v Bruselu to oznámil šéf Aliance Jens Stoltenberg s tím, že Německo představilo spojencům svůj plán na zřízení bezpečné zóny na severovýchodě země s širším mezinárodním zapojením. Nejde však o misi NATO, upozornil.

Sedm dní zbývá do brexitu. Chaos narůstá, Francie chce znát důvod pro odklad (24. října 2019 21:22)
Do zatím platného termínu brexitu zbývá týden a chaos kolem něj je čím dál větší. Britský premiér Boris Johnson ve čtvrtek večer řekl, že na 12. prosince navrhne předčasné volby. Vyzval opozici, aby je podpořila. Ta trne, jak rozhodne EU. Národní pokladna už možná mezitím vyrazila „brexitové“ mince, které k ničemu nebudou. A přes 350 tisíc Britů chce nové referendum.

O zdraví prezidenta nejvíce vědí Američané, nejméně informací mají Rusové (24. října 2019 21:19)
Ve světě jsou podmínky a pravidla pro lékařskou péči o hlavy států různé. Informování veřejnosti o zdravotním stavu prezidentů nebo premiérů však není ve světě výjimkou, a to včetně světových velmocí. Nejvíce informací o kondici hlavy státu mají zřejmě Američané, naopak Rusové se o zdravotním stavu prezidenta ani dalších státních činitelů moc nedozvědí.

Česko se připojilo k zemím, které společně pořídí létající tankery (24. října 2019 19:58)
Česká republika se na okraj jednání ministrů obrany NATO v Bruselu oficiálně připojila ke skupině zemí, které společně nakoupí a budou provozovat létající tankery. Letouny pro doplňování paliva jsou považovány za kritickou schopnost, která dosud evropským členům Aliance schází a musí se proto spoléhat hlavně na americké kapacity.

Španělé exhumovali diktátora Franka. Na focení a natáčení platil přísný zákaz (24. října 2019 18:14)
Španělská vláda ve čtvrtek po 44 letech exhumovala ostatky španělského diktátora Franciska Franka, který byl po smrti v listopadu 1975 pohřben v památníku v Údolí padlých. Přes odpor Frankovy rodiny, ale se souhlasem parlamentu i nejvyššího soudu byly ostatky přemístěny na hřbitov na madridském předměstí El Pardo.

V Česku se množí případy HIV, v nárůstu nakažených je páté na světě (24. října 2019 17:36)
Česko je za roky 2010 až 2018 zemí s pátým největším nárůstem počtu nově nakažených virem HIV. Nelichotivý žebříček zveřejněný evropskou mutací portálu Politico vedou Filipíny, následované Egyptem, Madagaskarem a Černou Horou. Na šestém místě za Českem skončilo Slovensko.

Ke globálnímu oteplování Země přispívá i obchod s drogami, tvrdí studie (24. října 2019 15:26)
Drogoví překupníci přispívají ke globálnímu oteplování, zjistili výzkumníci. Jsou odpovědní za ničení chráněných tropických pralesů a národních parků ve Střední Americe. Experti varují, že kromě klimatických změn se podílejí i na migrační krizi.

Nastal čas vtáhnout Čínu do kontroly zbrojení, vyzval šéf NATO (24. října 2019 15:01)
Po desetiletí fungující globální architektura kontroly zbrojení se rozpadá, obává se šéf NATO Jens Stoltenberg. Důvodů je podle něj řada. Od chování Ruska přes nové technologie až po vojenský vzestup nových aktérů včetně Severní Koreje, Íránu a Číny. „Musíme vyvinout nové nástroje, které omezí šíření pokročilých raketových technologií,“ řekl.

Mrtví z kamionu v Anglii byli Číňané. V návěsu mohli umrznout (24. října 2019 13:48)
Třicet devět mrtvých, kteří se ve středu našli v návěsu nákladního vozu v průmyslové zóně na jihovýchodě Anglie, byli čínští občané. S odvoláním na své zdroje o tom informovala britská média. Policie tuto informaci potvrdila. Také čínské ministerstvo zahraniční podle státního deníku Global Times potvrdilo, že mrtví jsou z Číny.

Erdoganova slova o jaderné zbrani pro Turecko nemusí být planou výhrůžkou (24. října 2019 13:05)
„Všechny vyspělé západní země mají jadernou zbraň a my nemůžeme? Tak to ne!“ prohlásil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Byť má k uskutečnění plánu velmi daleko, americká média začala v souvislosti s tureckým vpádem do Sýrie spekulovat, že nemusí jít jen o planou výhrůžku.

Europarlament ocenil Čínou vězněného Ujgura, který bojuje za svou menšinu (24. října 2019 12:42)
Sacharovovu cenu za svobodu myšlení udělovanou Evropským parlamentem získal v Číně vězněný ujgurský akademik Ilham Tohti, jenž bojuje za práva čínské muslimské menšiny Ujgurů. Statisíce jejích členů Peking zadržuje v „převýchovných“ táborech, což zdůvodňuje bojem proti islamismu a separatismu.

Indický způsob, jak zabránit opisování. Dát studentům na hlavu krabice (24. října 2019 11:46)
Indická předuniverzitní přípravka ve městě Haveri přišla s originálním způsobem, jak zamezit opisování žáků. Studentům učitelé při testu nasadili na hlavu kartonové krabice. Zmíněné opatření na škole vzbudilo vlnu ostré kritiky, především na sociálních sítích. Škola se brání, že šlo pouze o experiment.

Trump chce stavět zeď i v Coloradu. Jenže to s Mexikem nehraničí (24. října 2019 06:39)
Americký prezident Donald Trump se tak nechal strhnout zápalem pro svou prioritu v boji proti nelegálnímu přistěhovalectví, že ve středu přislíbil postavit zeď i ve státu Colorado. Kámen úrazu ale tkví v tom, že Colorado nehraničí s Mexikem, poznamenala agentura AFP.

Z vložek Always zmizí symbol ženského pohlaví, výrobce vyslyšel aktivisty (24. října 2019 00:01)
Drogistický gigant Procter & Gamble stáhne z obalů produktů značky Always symbol Venuše, který značí ženské pohlaví. Zástupci firmy tak vyhověli přáním aktivistů, kteří podotýkali, že ne všichni, kteří menstruují, jsou ženy. Kroky vedoucí ke genderové neutralitě podnikla například i novozélandská armáda, která nově povoluje vojákům-mužům nosit make-up.

Turecko má hotovo a v Sýrii všechno začíná být stejné jako před válkou (24. října 2019 00:00)
Je tam stále Bašár Asad, Američané nemají vliv, který tehdy také neměli, byli a jsou tam Rusové, Írán je regionálním spojencem jako byl celá desetiletí. Rychlý americký odchod zapůsobil jako vytažení špuntu z napuštěné vany.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]