Přehled zpráv ze světa pro 23.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama Reklama



Zprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 14 zpráv  

Britský vrah oklamal Čechy, chytili ho v Rumunsku. Za mřížemi bude 26 let (23. října 2019 21:24)
Tvrdý trest za vraždu z roku 2015 ve středu dostal u londýnského soudu 31letý Shane O’Brien, který více než tři roky unikal britským orgánům a ukrýval se mimo jiné v České republice. V únoru 2017 byl dokonce nakrátko zadržen v Praze, kde však utajil svou totožnost a byl propuštěn. Nakonec byl dopaden v Rumunsku. Za mřížemi stráví nejméně 26 let.

Kamiony, které vezou smrt. Nejhorší případy pašování migrantů v náklaďácích (23. října 2019 20:00)
Ve středu v anglickém městě Grays v Essexu policie nalezla v kamionu 39 mrtvých lidí. Není to první případ tohoto druhu, patří však mezi tři nejděsivější, co se týče počtu obětí. Zatím není jisté, zda mrtví nalezení v návěsu byli migranti, obvykle ale právě oni bývají obětmi.

NATO zváží nasazení svých sil na zajištění bezpečné zóny v Sýrii (23. října 2019 19:46)
Severoatlantická aliance by mohla nasadit své síly na zajištění bezpečné zóny pod mezinárodní kontrolou v Sýrii, uvedl šéf NATO Jens Stoltenberg před schůzkou ministrů obrany v Bruselu. S plánem na vytvoření takové zóny přišlo Německo s tím, že chce pro něj získat mandát OSN.

Policie na jihovýchodě Anglie našla v nákladním voze 39 mrtvých (23. října 2019 18:36)
Britská police našla v hrabství Essex na jihovýchodě Anglie v nákladním automobilu 39 mrtvých lidí. Řidiče kamionu policie zadržela. Britští vyšetřovatelé se domnívají, že návěs kamionu se do Anglie dostal z belgického přístavu Zeebrugge.

Etiopský nositel Nobelovy ceny míru doma čelí protestům, hrozil podnikateli (23. října 2019 16:26)
Stovky mladých lidí ve středu demonstrovaly proti etiopskému premiérovi a letošnímu vítězi Nobelovy ceny za mír Abiyovi Ahmedovi. Protestující přišli podpořit aktivistu a mediálního vlastníka Jawara Mohammeda, jehož dům v noci obklíčili policisté. Během nepokojů zemřeli tři lidé, píše BBC s odkazem na místní úřady.

Zelenskyj posílá poslance na detektor lži. Na neúspěšné se vrhne policie (23. října 2019 15:09)
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval členy finančního a daňového výboru parlamentu, aby podstoupili test na detektoru lži. Zkouška má podle něj znemožnit korupci. Situace na Ukrajině se ve středu probírala i v americkém parlamentu, a to v souvislosti se snahou sesadit prezidenta Donalda Trumpa.

Holčička si stěžovala, že má na hraní jen vojáčky. Dostane vojačky (23. října 2019 14:27)
Šestiletá holčička z amerického Arkansasu si stěžovala, že má na hraní jen vojáčky. Výrobce hraček jí vyhověl, do své armády si už může zařadit i ženy, vojačky.

Trump chce Aljašku otevřít těžbě. Zhorší tím klimatické změny, míní experti (23. října 2019 13:41)
Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa navrhuje zrušení dlouhodobých omezení těžby dřeva v části Aljašky přezdívané „americká Amazonie“. Ačkoli by změna pravidel vytvořila nové pracovní příležitosti, podle ochránců přírody by zásah do místních deštných lesů zásadním způsobem prohloubil klimatické změny.

V archeologickém muzeu ve Francii se zabarikádoval muž, policie ho zadržela (23. října 2019 13:28)
V archeologickém muzeu v jihofrancouzském městě Saint-Raphaël se ve středu ráno zabarikádoval muž. Na místo dorazila zásahová jednotka francouzské policie, informovala o tom agentura AFP. Po několika hodinách jej zadržela. Předpokládá se, že má muž psychické problémy.

ZÁPISNÍK: Nechci ve Švédsku umřít hlady, až mi selže kreditka (23. října 2019 10:00)
Švédsko je zemí pokroku a inovací. Nebojí se budovat například oboupohlavní toalety. Mimo zdánlivě bizarní věci, vzniká zde značný potenciál pro zcela bezhotovostní ekonomiku. Říká se, že terminál mají i žebráci na ulici. Jak to vypadá v praxi?

V Dánsku přestěhovali 120 let starý maják. U pobřeží mu hrozilo zřícení (23. října 2019 09:43)
Na severozápadě Dánska byl v úterý přesunut 120 let starý maják, kterému v důsledku eroze pobřeží hrozilo, že se zřítí do Severního moře. Maják Rubjerg Knude byl vyzdvižen na podvozky a během zhruba desetihodinové operace byl po kolejích převezen sedmdesát metrů dál do vnitrozemí, informovala o tom agentura DPA.

Píseň místo křiku. Protestující v Libanonu zpívali vyděšenému batoleti (23. října 2019 08:46)
Když se řidička s malým synem v autě dostala mezi demonstranty v libanonském Bejrútu, požádala je, zda by se mohli utišit, protože chlapce děsí. Lidé jí nejen vyhověli, ale začali batoleti zpívat dětskou píseň „Baby Shark“. Video se stalo hitem internetu a světlým bodem v protivládních protestech, které v Libanonu pokračují od minulého čtvrtka.

Pozor, děti, mohou vás tu zneužít. Melbourne chce do kostelů varovné cedule (23. října 2019 07:18)
Australské Melbourne se chystá přimět katolickou církev, aby se zavázala, že bude dodržovat nově schválený zákon. Podle něj musí ohlásit úřadům zneužívání dětí i v případě, že je to v rozporu se zpovědním tajemstvím. Pokud církev závazek nepřijme, měla by před své svatostánky umístit cedule, na kterých by varovala děti, že jim hrozí nebezpečí ze strany kněžích.

Kim Čong-un bourá jihokorejské stavby v horách KLDR, postaví si vlastní (23. října 2019 06:34)
Severokorejský vůdce Kim Čong-un při středeční návštěvě turistického letoviska v Diamantových horách nařídil zbourat stavby, které tam postavili Jihokorejci. Nahradit je chce „novými, moderními objekty, které ladí s okolní krajinou“. Podle agentury Reuters jde o známku ochlazování vztahů mezi oběma zeměmi na rozděleném Korejském poloostrově.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]