Přehled zpráv ze světa pro 20.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 21 zpráv  
Následující  

Švédsko zvýšilo vojenské výdaje kvůli ruské ponorce, jež nikdy neexistovala (20. října 2019 20:30)
V roce 2014 Švédsko tvrdilo, že ve svých vodách zaznamenalo nelegálně plující ruskou ponorku. Na základě obav z možné přípravy Ruska na vojenský úder začalo masivně investovat do obrany. Nyní však vyšlo najevo, že žádná ruská ponorka nikdy neexistovala, tvrdí list The Moscow Times.

Promenáda v plavkách se zakazuje. Svůdnost je sexistická, rozhodli Britové (20. října 2019 19:42)
Úřad regulující reklamu ve Velké Británii zakázal vysílání reklamního spotu módní značky Misguided. Přišla na ni totiž stížnost, že se dopouští vnímání žen, jako sexuálních objektů. Reklama zachycuje modelky v plavkách ve svůdných pózách. Firma se brání tvrzením, že ženy zobrazuje jako emancipované a sebevědomé.

Zloději podlehli svědomí. Okradli lékárníka, ale ne seniorku (20. října 2019 19:29)
Brazílie žije případem lupičů s jakýmsi zbytkem charakteru. Dvojice ozbrojených mužů si tam po zaměstnanci lékárny vynutila vydání hotovosti. Odmítli ale okrást starou zákaznici, která jim vystrašením nabízela i své peníze.

Čína si pořídila ostrov u Austrálie. Peníze jsou silnější než bodáky (20. října 2019 19:00)
O co se Japonci roku 1942 pokoušeli na Guadalcanalu bodáky, zvládli hned vedle Číňané tlustou peněženkou. Povedlo se jim přebrat Tchaj-wanu Šalamounovy ostrovy díky svému o něco většímu kapitálu.

Ve švýcarských volbách vyhráli opět nacionalisté, ale se ztrátami (20. října 2019 18:05)
Volby do švýcarského parlamentu v neděli vyhrála nacionalistická Švýcarská lidová strana (SVP), oproti hlasování před čtyřmi lety však utrpěla ztráty. Vyplývá to z prognózy, kterou zveřejnila veřejnoprávní stanice SRF. Výrazně posílily ve volbách obě strany zelených, které v součtu získaly více než 20 procent hlasů.

Nemáme přátele, pouze hory. Moderní dějiny Kurdů jsou plné zrady (20. října 2019 17:55)
Už zase nás Západ zradil, mohou si říkat Kurdové. Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie a uvolnit tak cestu tureckým tankům je totiž další ukázkou cynického přístupu Spojených států k třicetimilionovému etniku bez vlastního státu.

Omezit londýnskou dopravu byla chyba, kají se ekologičtí aktivisté (20. října 2019 17:52)
Narušit londýnskou veřejnou dopravu ve špičce byla chyba, shodují se vedoucí členové ekologického hnutí Exctinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí). Do budoucna chtějí svoji strategii přehodnotit. Příslušníci hnutí ve čtvrtek narušili provoz metra, čímž rozlítili cestující, kteří se ráno snažili dostat do práce.

Pošlu vás do plynu, hrozila učitelka dětem. Byli mezi nimi i židé (20. října 2019 17:03)
Učitelka na britské základní škole vyhrožovala dětem, že je pošle do plynových komor, pokud rychle nedodělají zadanou práci. Ačkoli se snažila celou záležitost proměnit v kanadský žert, vedení školy ji bez váhání propustilo. Podle nových zjištění Evropské unie na kontinentu zásadně narůstá antisemitismus,především v Německu a Belgii.

Zdražení jízdného zažehlo v Chile oheň nenávisti a vrátilo výjimečný stav (20. října 2019 16:20)
V reakci na násilné protesty, které v posledních dnech ochromily Santiago de Chile, odvolal chilský prezident Sebastián Piňera zvýšení cen jízdenek na metro. Kvůli nepokojům zemřeli tři lidé a úřady v hlavním městě vyhlásily zákaz vycházení v době od desíti večer do sedmi ráno.

Bouřetřesení. Čas, kdy vlnobití z hurikánu umí rozechvět celé skály (20. října 2019 16:05)
Vědci na Floridě se zabývají možnými souvislostmi mezi zemětřesením a hurikánem. Podle agentury AP pokládají za prokázané, že vlnobití během silných bouří vyvolávají otřesy o síle až 3,5 stupně. Nově objevený jev názvali „bouřetřesení“ (stormquake). Může prý trvat i několik dní.

Japonsko korunuje nového císaře Naruhita. Čeká na něj magický rituál (20. října 2019 16:00)
Císař je Japonsko a Japonsko je císař. To platí už přes dva tisíce let. Je to jinde nevídaná kontinuita. Absolutně nepřipadá v úvahu, že by se Japonci svého císaře zbavili s tak lehkým srdcem, jako to předvedli naposledy v Nepálu, kdy ze svého panovníka ze dne na den učinili obyčejného důchodce.

Rodina na výletě omylem přejela do USA, skončila v detenčním centru (20. října 2019 15:29)
Americká pohraniční služba držela čtrnáct dní v detenčním zařízení pro nelegální imigranty sedmičlennou britskou rodinu, která při výletě po Kanadě zabloudila a omylem přejela hranice USA. Mezi zadrženými byl také tříměsíční kojenec a dvouletá dvojčata. Ačkoli si rodina stěžuje na nelidské zacházení, USA to odmítají a trvají na správnosti postupu.

TÝDEN OBRAZEM: Zaplavené rychlovlaky, očistný rituál a španělské protesty (20. října 2019 15:00)
Slavné japonské rychlovlaky Šinkansen neunikly záplavám, které způsobil ničivý tajfun Hagibis. V Barceloně se odehrály protesty po zamítnutí referenda o nezávislosti ve Španělsku. Ve venezuelském státě Yaracuya se každoročně scházejí stoupenci bohyně Marie Lionzy, aby přijali očistný rituál. Opět přinášíme to nejzajímavější ze zahraničních agentur.

Britská schizofrenie: poslali do Bruselu tři dopisy, EU odmítla odpovědět (20. října 2019 14:14)
Evropská unie v neděli odmítla reagovat na sobotní protichůdné výzvy Británie k odkladu brexitu. Počká na to, až budou britští poslanci hlasovat o nejnovější dohodě dojednané mezi EU a britským premiérem Borisem Johnsonem. Dohodu pak dostane ke schválení europarlament.

Kauzu Gorila rozkryl náhodou bývalý zpravodajec. Jsem chyba v systému, říká (20. října 2019 14:03)
U zrodu slovenské kauzy Gorila stála neuvěřitelná náhoda. Zaměstnanec tajné služby Peter Holúbek si koupil byt vedle dějiště schůzek politiků s šéfem Penty Jaroslavem Haščákem. Po letech říká, že je nežádoucí člověk. A k nahrávce, která teď zatápí Robertu Ficovi, jen dodává, že slovenský stát nemá zájem o potírání korupce.

Střelba Kurdů. Na syrsko-turecké hranici padl turecký voják, další je zraněn (20. října 2019 12:55)
Na syrsko-turecké hranici padl při střelbě syrských Kurdů turecký voják a další byl zraněn, oznámilo turecké ministerstvo obrany. V oblasti má platit příměří, které chce Ankara podle ministerstva dodržet. Kurdové poprvé oznámili, že přistoupí na stažení od hranice, když jejich oddíly nechají Turci odejít z obléhaného města Rás al-Ajn.

V Hongkongu brutálně napadli mladého aktivistu, protesty pokračují (20. října 2019 12:02)
Hongkongského aktivistu, který rozdával letáky s pozváním na prodemokratickou demonstraci, brutálně napadl útočník s nožem. Devatenáctiletý mladík utrpěl vážná zranění. Útočník ho pořezal na krku a bodl ho do břicha. V neděli demonstranti v Hongkongu pokračují v protestních akcích.

Zlatá klec plná násilí a drog. Escobarova vdova vzpomíná na manžela ve zlém (20. října 2019 11:45)
Vdova po kolumbijském kokainovém králi Pablu Escobarovi měla kdysi svůj vlastní neprůstřelný mercedes, soukromým letadlem létala do Evropy na nákupy a pořádala večírky pro smetánku. Nyní Victoria Henaová jezdí autobusem a vzpomíná na život po Escobarově boku, který byl kromě luxusu naplněný i domácím násilím a strachem.

Trump chtěl mít summit G7 ve svém golfovém klubu. Za desítky milionů dolarů (20. října 2019 09:50)
Příští summit skupiny nejvyspělejších ekonomik světa G7 chtěl americký prezident Donald Trump hostit v jednom ze svých soukromých rezortů poblíž Miami na Floridě. Celkem slušný způsob, jak si bokem přivydělat, mu ale ostře zkritizovali nejprve opoziční demokraté, pak se začali ozývat i republikáni. Trump nakonec od svého záměru ustoupil.

Johnson neprosadil dohodu s EU. Pak si řekl i neřekl o odklad brexitu (20. října 2019 07:21)
Dolní komora britského parlamentu na sobotním mimořádném zasedání neschválila návrh dohody o brexitu. Vláda premiéra Borise Johnsona utrpěla další hlasovací porážku a nyní může být nucena dojednat se zbytkem Evropské unie další odklad britského odchodu z bloku. Předseda vlády večer poslal žádost o odklad termínu brexitu, ale zároveň v druhém dopise zdůraznil, že by to bylo špatné řešení.

Následující  

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]