Přehled zpráv ze světa pro 12.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 11 zpráv  

Německo zakázalo vývoz zbraní do Turecka. Svět odsuzuje invazi v Sýrii (12. října 2019 22:08)
Kvůli protikurdské ofenzivě tureckých vojsk v Sýrii zakázalo Německo vývoz zbraní do Turecka. S odvoláním na německého ministra zahraniční o tom v sobotu informoval deník Bild am Sonntag. Generální tajemník Ligy arabských států Ahmad Abúl Ghajt zase označil tureckou vojenskou akci za invazi na území arabského státu a agresi vůči jeho svrchovanosti.

Turecko dobylo hraniční město Rás al-Ajn, ofenziva v Sýrii pokračuje (12. října 2019 21:31)
Turecko oznámilo dobytí klíčového syrského hraničního města Rás al-Ajn. Kurdské síly ale jeho ztrátu popřely s tím, že město odolává. Syrské opoziční síly podporované Tureckem ve čtvrtý den ofenzivy také dosáhly strategické dálnice. Oznámila to turecká agentura Anadolu. Dálnice M-4 spojuje syrská města Manbidž a Kámišlí a leží zhruba 30 kilometrů jižně od turecké hranice.

Číňané nutí Ujgurky v táborech k potratům, po nocích je znásilňují (12. října 2019 20:45)
Ujgurským ženám se podařilo dostat z čínských převýchovných táborů v západní provincii Sin-ťiang a najít útočiště v sousedním Kazachstánu. Všude je však pronásledují vzpomínky na prožité hrůzy. Podle jejich svědectví je dozorci nutili k potratům, zaváděli jim nitroděložní tělíska nebo je využívali jako sexuální otrokyně.

OSN příští měsíc možná nezaplatí zaměstnancům, mohou za to dlužící státy (12. října 2019 19:05)
Generální tajemník OSN Antonio Guterres vyzval členské státy, aby co nejdříve zaplatily své příspěvky do rozpočtu. Organizace totiž čelí závažné finanční krizi a může se stát, že příští měsíce nebude mít prostředky na vyplacení mezd svým zaměstnancům. Podle Guterrse je deficit OSN nejhorší za posledních deset let.

Celá země truchlí. Světová média sledují loučení s Karlem Gottem (12. října 2019 17:05)
Světová média si stejně jako v uplynulých dnech podrobně všímají dění okolo úmrtí českého zpěváka Karla Gotta, za nějž se dnes ve svatovítské katedrále konala zádušní mše. Pozornosti se zesnulému umělci dostává zejména tam, kde si za svou pěveckou kariéru získal množství příznivců - tedy v Německu či Rusku.

Bolsonaro chce obnovit zarostlou dálnici srdcem Amazonie, ekologové úpí (12. října 2019 15:36)
Už za necelé dva roky by v Brazílii měl odstartovat velkorysý projekt, jehož cílem je nastartovat hospodářský růst v Amazonii. Prezident Jair Bolsonaro prosazuje opravu dálnice BR-319 vedoucí skrz deštný prales. Stavba podle ekologů odstartuje další masivní odlesňování deštného pralesa, obyvatelé odlehlých končin Brazílie jsou však nadšení.

Turci převezli Miroslava Farkase do věznice s mírnějším režimem (12. října 2019 13:19)
Čech Miroslav Farkas, který byl odsouzený v Turecku za spolupráci s bojovníky kurdských milicí YPG, byl převezen do věznice s mírnějším režimem. Oznámil to europoslanec Tomáš Zdechovský, který případ dlouhodobě sleduje. Přesun podle něj Farkasovi umožní lepší léčbu jeho zdravotních problémů a ulehčí kontakt s rodinou.

Útočník z Manchesteru pobodal pět lidí, podle policie je psychicky nemocný (12. října 2019 12:03)
Britská policie zatím nezná motiv útoku v nákupním centru v severoanglickém Manchesteru, kde čtyřicetiletý muž v pátek zranil nožem pět lidí. Po zadržení byl obviněn z napadení a později z terorismu. V sobotu však policisté oznámili, že může být psychicky nemocný a čeká ho vyšetření u specializovaného lékaře.

Polská televize šíří propagandu, opozici líčí jako podvodníky a pedofily (12. října 2019 12:00)
Polskou stranu Právo a spravedlnost (PiS) v neděli čeká test, jak ji voliči hodnotí po čtyřech letech u moci. Její vláda čelí obvinění z ohrožování demokratických principů, o čemž svědčí obsah veřejnoprávních médií, která vyzdvihují světlé stránky vládních politiků a z opozice dělají naopak podvodníky a zastánce pedofilů.

Trump chtěl omezit migraci lidí závislých na podpoře, soud plán zablokoval (12. října 2019 11:08)
Vláda prezidenta Donalda Trumpa chtěla od příštího týdne přestat udělovat povolení k pobytu migrantům, kteří by byli považováni za potenciální příjemce sociální podpory. Newyorský federální soudce však v pátek dočasným opatřením vládní plán zablokoval.

Objevili Ameriku Féničané? Dobrodruh chce dokázat, že Kolumbus nebyl první (12. října 2019 00:00)
Ani Kryštof Kolumbus, ani často zmiňovaní Vikingové, dokonce ani Číňané. Britský námořník, spisovatel a dobrodruh Philip Beale je přesvědčen, že prvními objeviteli, kteří se kdy dotkli amerických břehů, byli už dva tisíce let před Kolumbem staří Féničané.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]