Přehled zpráv ze světa pro 11.října - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 16 zpráv  

Střední Evropa si z EU dělá akorát dojnou krávu, naznačil Donald Tusk (11. října 2019 22:58)
Předseda Evropské rady Donald Tusk na Twitteru vyzval země střední Evropy, aby se podílely na řešení celoevropských problémů. Naznačil také, že střední Evropa se z unie tak akorát dělá dojnou krávu.

Sto tisíc lidí vyhnal lesní požár, který dospěl až na okraj Los Angeles (11. října 2019 22:07)
V Kalifornii hoří na 275 místech lesy, plameny šíří silný vítr a oheň už zasáhl severní okraje Los Angeles. Policie nařídila evakuaci lidí z města i okolních obcí. Domovy muselo opustit asi sto tisíc lidí.

Chromí možná budou chodit. Pomoci jim v tom má robotický oblek (11. října 2019 21:24)
Vědci umožnili ochrnutému muži, aby se zase hýbal. Použili k tomu sofistikovaný robotický oblek. Ten muž dokázal ovládat mozkem. Vědci odmítají, že by se pokoušeli vytvořit robotického člověka. Věří, že se jim povede zařízení ještě vylepšit a zkvalitnit tím ochrnutým pacientům život.

Výjimečný stav v Praze, píší Němci o loučení s Gottem. Rakev každý neuvidí (11. října 2019 21:15)
Praha je ve výjimečném stavu, hlásí o posledním rozloučení s Karlem Gottem saská stanice MDR. Kilometrovou frontu na nábřeží Vltavy vytvořili ti, kteří se mu přišli na Žofín poklonit, informuje týdeník Der Spiegel. Všichni se ale možná k rakvi nedostanou, varuje televize ARD.

Neblahý výsledek turecké invaze – z vězení uprchlo prvních pět bojovníků IS (11. října 2019 19:19)
Ženy zadržené v syrském táboře Al-Húl pro rodiny bojovníků Islámského státu jsou přesvědčeny, že probíhající turecká invaze umožní jejich brzké osvobození. Více než 70 tisíc lidí tu čeká na regionální spící islamistické buňky, které chtějí napadnout kurdské stráže a odstartovat povstání. Pěti členům IS se už podařilo uprchnout z vězení na severu země.

Na pietu přijeli i cizinci. Gott byl součástí mého života, vypráví Němka (11. října 2019 17:20)
Rozloučit s Karlem Gottem se přijela i třiapadesátiletá Němka Sibylla, která vzpomíná na to, že se po koncertě v Plzni jako fanynka dostala až do zpěvákovy šatny. S manželem navštívila i poslední Gottovo vystoupení v Brně a krátce s ním mluvila. Na pietu dorazili také další cizinci, včetně Kanaďanů a Arménů.

Greta nedostala Nobelovu cenu za mír, její příznivci tomu nechtějí uvěřit (11. října 2019 17:10)
Nobelovu cenu za mír získal etiopský premiér Abiy Ahmed. Porazil favorizovanou švédskou ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Podle expertů prohrála, protože se norský Nobelův výbor rozhodl více držet původního zadání zakladatele ceny Alfreda Nobela.

Teroristický útok v Manchesteru. Muž pobodal v nákupním centru pět lidí (11. října 2019 16:55)
Pět lidí utrpělo zranění, když v pátek muž s nožem útočil na zákazníky v nákupním centru v severoanglickém Manchesteru. Policie na ulici před obchodním domem zatkla muže ve věku kolem 40 let, jehož vyšetřovatelé podezírají z přípravy a vykonání teroristického útoku. Jeho motiv však zatím není známý.

NATO vyzvalo Turecko ke zdrženlivosti. Ankara neustoupí a chce podporu (11. října 2019 16:24)
Severoatlantická aliance sice uznává, že má Turecko v souvislosti se situací v sousední Sýrii legitimní bezpečnostní obavy, ve vojenské ofenzívě proti syrským Kurdům však očekává od Ankary zdrženlivost. Ankara chce naopak od spojenců jasnou podporu.

Kéž Alláh ochrání naše vojáky. Turci i jejich média mají o invazi jasno (11. října 2019 15:27)
Hrdinní turečtí vojáci bojují proti teroristům v Sýrii a zachraňují tak bezpečnost celé země i Blízkého východu. Obrázek současné invaze proti syrským Kurdům vypadá v tureckých médiích výrazně jinak než v těch západních. O tom, že Kurdové porazili Islámský stát, se Turci nedozvědí. Na sociálních sítích operaci zhusta schvalují.

Stephan Balliet se přiznal k útoku v Halle, motivem byl antisemitismus (11. října 2019 14:14)
Sedmadvacetiletý Němec Stephan Balliet se přiznal ke spáchání středečního útoku ve východoněmeckém městě Halle. Během několikahodinového výslechu u Spolkového soudního dvora v Karslruhe muž potvrdil, že motivem jeho činu byl antisemitismus a krajně pravicový světonázor.

Nobelovu cenu míru získal etiopský premiér Abiy Ahmed, zajistil mír s Eritreou (11. října 2019 13:33)
Nobelovu cenu za mír má etiopský premiér Abiy Ahmed. Zasloužil se o podpis mírové dohody s Eritreou, která ukončila jednu z nejdelších válek v Africe. Podle sázkových kanceláří byla favoritkou na zisk ocenění švédská školačka Greta Thunbergová. Na cenu bylo nominováno 223 jednotlivců a 78 organizací.

Černobyl má na radioaktivitu hub vliv i po 33 letech, dokonce i na Šumavě (11. října 2019 09:46)
Třiatřicet let po havárii v jaderné elektrárně Černobyl obsahují některé druhy hub v Bavorsku stále ještě velké množství radioaktivního cesia. Informoval o tom ve výroční zprávě Spolkový úřad pro ochranu před zářením (BfS). Jednou z nejpostiženějších oblastí je i bavorská strana Šumavy.

Náš přítel padl jako mučedník, oznámili svoji první oběť při ofenzivě Turci (11. října 2019 08:10)
Turecká armáda, která od středy útočí na syrské kurdské oddíly na na severu Sýrie, hlásí svou první oběť. Podle oznámení tureckého ministerstva obrany protivník ztratil od středy 277 lidí, z toho 49 v bojích v noci na pátek.

Kuba má po 40 letech znovu prezidenta. Formálně se jím stal Díaz-Canel (11. října 2019 07:14)
Kubánský parlament téměř jednomyslně zvolil do nově vzniklého úřadu kubánského prezidenta dosavadní hlavu státu Miguela Díaze-Canela a jako viceprezidenta potvrdil Salvadora Valdése. Kuba neměla úřad prezidenta od roku 1976, hlavou tohoto karibského ostrova byl oficiálně předseda státní rady a vlády.

A kdy utečou džihádisté? Zodpovědnost mají Turci, Trump je varoval (11. října 2019 00:00)
Snad zajatí bojovníci Islámského státu, kteří hnijí v­ kurdských vězeních, nečtou po ránu západní noviny: dozvěděli by se z nich, že bezprostředně hrozí jejich únik. Představa, jak se v chaosu turecké invaze otevírají věznice a z nich prchají tisíce džihádistů, je zmiňována jako jedno z největších rizik.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
40  123456
41 78910111213
42 14151617181920
43 21222324252627
44 28293031   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]