Přehled zpráv ze světa pro 6.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 19 zpráv  

Přečtěte si Pýchu a předsudek. Soudce uložil neonacistovi kuriózní trest (6. září 2021 21:19)
Britský soud uložil teprve jednadvacetiletému Benu Johnovi, obžalovanému ze sympatií ke krajní pravici a možné přípravy teroristického činu, kuriózní trest. Mladík musí v rámci podmínky číst klasickou literaturu od autorů, jako Jane Austenová, William Shakespeare, Thomas Hardy anebo Charles Dickens. Soudce ho z četby pravidelně prozkouší. Podmíněný rozsudek okamžitě vyvolal vlnu reakcí.

Navigace nasměrovala opilého Čecha přímo do náručí rakouské policie (6. září 2021 20:09)
Chyba v navigaci navedla českého řidiče v Rakousku k policii. To by samo o sobě nebylo tak zlé, kdyby Čech nebyl namol opilý, napsal v pátek rakouský bulvární deník Kronen Zeitung s odvoláním na policii. Řidič se hájil tím, že normálně jezdí vlakem.

Přízrak nové kulturní revoluce. Čínu děsí regulace a vize „společné prosperity“ (6. září 2021 20:00)
Nedávné přísné zásahy čínských úřadů vůči hercům a čelním technologickým firmám vzbudily obavy, zda se nevrací přízrak Velké kulturní revoluce. Ke znepokojení přispěl také komentář vlivného levicového novináře, podle nějž společnost zažívá revoluční změnu. Čínský prezident nijak neskrývá, že chce dosáhnout cíle, který už stanovil Mao Ce-tung.

Bolsonaro může plánovat převrat, varují lídři. Bojí se druhého Kapitolu (6. září 2021 18:53)
Brazilský prezident Jair Bolsonaro a jeho spojenci se mohou připravovat na armádní převrat. V otevřeném dopise před tím varovala skupina někdejších světových lídrů, která se domnívá, že úterní shromáždění Bolsonarových stoupenců, která se uskuteční napříč zemí, představují hrozbu pro demokracii. Někteří se obávají povstání po vzoru útoku na americký Kapitol.

Evropa střízliví z Bidena, restart vztahů s USA nenastal. A může být hůř (6. září 2021 17:00)
Od amerického prezidenta Joea Bidena měla Evropa velká očekávání. Po čtyřech letech s jeho předchůdcem Donaldem Trumpem, k němuž si evropští státníci hledali cestu jen těžko, měl nastat restart vzájemných vztahů. S překotným stahováním vojsk z Afghánistánu však transatlantická spolupráce dostala další zásadní ránu.

Volavka v Central Parku spolkla celou krysu, fotograf nevěřil svým očím (6. září 2021 16:06)
Americkému fotografovi se podařilo zachytit nevšední okamžik – volavku polykající čerstvě ulovenou krysu. Scéna se odehrála v neděli dopoledne v newyorském Central Parku. Snímek se okamžitě stal hitem na sociálních sítích, kde uživatelé volavce gratulovali k tomu, že městu alespoň trochu ulevila od přemnožených hlodavců.

Nejohroženější jsou paradoxně ti po dvou vakcínách, řekl izraelský premiér (6. září 2021 14:16)
Izraelský premiér Naftali Bennett v rámci přání všeho nejlepšího k židovskému novému roku vyzdvihl, že země v rámci boje proti koronavirové epidemii již podala třetí dávku vakcíny více než dvěma milionům lidí. V Izraeli nastala situace, která se bude opakovat i jinde, možná i v Česku. A sice, že považován za plně očkovaného je člověk až po třech, nikoli dvou dávkách.

Dobyli jsme Pandžšír, země je bez válečných strázní, ohlásil Tálibán (6. září 2021 14:07)
Hnutí Tálibán oznámilo, že dobylo celou provincii Pandžšír, která byla posledním afghánským místem protitálibánského odporu. Vůdce opozičních sil Ahmad Masúd, který dříve několikrát toto oznámení vyvrátil, napsal, že je v bezpečí. Tálibán zároveň v neděli jednal s OSN o zaslání humanitární pomoci.

Z věznice v Izraeli uteklo šest Palestinců, využili stavební chyby (6. září 2021 13:13)
Z přísně střežené věznice v severním Izraeli v noci na pondělí uprchlo šest palestinských vězňů. Úřady postupně vyjasňují okolnosti útěku, podle vězeňské služby vězni objevili v cele stavební závadu a využili ji k útěku. Čtyři z nich si odpykávali doživotní tresty za útoky na Izraelce. Jeden je souzený za mnohonásobné útoky a šestý byl ve vazbě.

Velká městská pandemická revoluce: parky nestačí, ulice zejí prázdnotou (6. září 2021 13:00)
Prázdné ulice, zato v parcích hlava na hlavě. Pandemie převrátila život naruby v mnoha ohledech, odhalila i slabiny veřejného prostoru v metropolích. Zda se města změní k lepšímu, se pokusil zjistit magazín Víkend DNES.

Německý velvyslanec v Číně zemřel jen několik dní po nástupu do funkce (6. září 2021 12:50)
Pouhých několik dní po nástupu do funkce zemřel nový německý velvyslanec v Číně Jan Hecker, který dříve působil jako poradce kancléřky Angely Merkelové. Bylo mu 54 let, uvedlo v pondělí německé ministerstvo zahraničí. O příčině jeho úmrtí v oficiálním prohlášení neinformovalo.

Dvojice běloruských opozičníků půjde za mříže. Jsou extremisté, rozhodl soud (6. září 2021 12:25)
Soud v Minsku v pondělí podle očekávání vynesl dlouholeté tresty odnětí svobody nad dvěma čelnými představiteli běloruské opozice. Maryja Kalesnikavová by měla ve vězení strávit jedenáct let a Maksim Znak deset. Podle opozičního listu Naša Niva byli shledáni vinnými ve třech bodech obžaloby.

Jak létat s gripenem? Dny NATO ukážou českou, maďarskou i švédskou školu (6. září 2021 12:15)
Jedinečné srovnání pilotáže nadzvukového gripenu v českých, maďarských i švédských barvách nabídnou divákům Dny NATO v Ostravě. V atraktivních ukázkách se postupně předvedou všichni evropští uživatelé tohoto stroje. A jako bonus také švédské bojové letouny, které k vývoji gripenu vedly.

V Temži žijí tisíce tuleňů, čistota vody překvapila odborníky (6. září 2021 12:14)
V ústí řeky Temže na pobřeží jihovýchodní Anglie žije nyní 2 866 tuleňů kuželozubých a 797 tuleňů obecných. Ploutvonožci polehávající na březích a na plážích u ústí Temže jsou podle odborníků důkazem, že je řeka protékající Londýnem výrazně čistší než dříve. Řeka přitom byla v 50. letech minulého století tak znečištěná, že ji vědci prohlásili za biologicky mrtvou.

Erdogan si staví svůj Pentagon, bude mít tvar půlměsíce a hvězdy (6. září 2021 11:18)
Recep Tayyip Erdogan se vytasil s dalším velkorysým projektem. Turecký prezident oznámil vybudování nového obranného komplexu, v němž bude soustředěno ministerstvo obrany i velení všech složek armády. Budova bude mít podobu půlměsíce a hvězdy.

Na Floridě řádil veterán z Afghánistánu. Zabil čtyři lidi včetně kojence (6. září 2021 10:12)
Policie na Floridě po dlouhé přestřelce zadržela podezřelého z vraždy čtyř lidí včetně kojence a jeho matky. Veterán z Afghánistánu byl podle šerifa „připraven na bitvu“ se strážci zákona. Měl oblečenou nejen neprůstřelnou vestu, ale měl chráněné celé tělo.

Konečně klid. Vesnice se nově jmenuje Fugging, škodolibí turisté už nejezdí (6. září 2021 06:30)
V rakouské vesničce Fugging si po letech konečně užívají klidu. Přestali sem totiž jezdit škodolibí turisté. A důvod? Vesnice se totiž do loňského roku jmenovala Fucking, což se v psané podobě shoduje s anglickým vulgárním výrazem pro pohlavní styk.

Libye pustila na svobodu jednoho ze synů bývalého vůdce Kaddáfího (6. září 2021 06:15)
Jeden ze synů synů bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího opustil po sedmi letech vězení. V pondělí o tom informoval mluvčí libyjské vlády. Saadí Kaddáfí poté podle libyjských médií odletěl do Turecka.

ANALÝZA: V USA je ticho, i když nakažených je čtyřikrát více než před rokem (6. září 2021 00:00)
Diane Vargová, ředitelka základní školy v Arizoně, chtěla poslat do týdenní karantény jednoho žáka, který byl v přímém kontaktu s chlapcem s covidem. Jenže otci a dalším rodičům se to zásadně nelíbilo, takže si připravili pouta a ­chtěli provést „občanské zatčení“ ředitelky.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35   12345
36 6789101112
37 13141516171819
38 20212223242526
39 27282930   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]