Přehled zpráv ze světa pro 23.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 15 zpráv  

Kolonialismus běžné Afričany nepoškodil, napsala politička a rozeštvala Brity (23. září 2021 20:05)
Britská ministryně pro rovnost Kemi Badenochová vzbudila pobouření. V uniklé konverzaci na WhatsAppu napsala, že se nestará o dědictví kolonialismu v Nigérii, protože příchod Britů tam změnil pouze postavení místních elit, nikoliv běžných lidí. Opoziční labouristé ji za slova zkritizovali, u konzervativních spolustraníků se jí však dostalo podpory.

Ony jsou volby? Migranti v Německu mohou rozhodnout, ale k urnám se nehrnou (23. září 2021 19:29)
Jejich hlas by mohl být v nadcházejících německých spolkových volbách v některých obvodech rozhodující, hlasování je však příliš neláká. Lidé cizího původu mají o klání, z něhož vzejde nový německý kancléř, jen pramalý zájem. Podle expertů se politikům nedaří tuto skupinu oslovit, někteří migranti ani vůbec nevědí, že se volby budou konat.

Ukrajina nemá ani 13 procent očkovaných, stát zvažuje povinnou vakcinaci (23. září 2021 18:00)
Nejdřív problémy s dodávkami, teď hrozí Ukrajině, že bude muset likvidovat stovky tisíc dávek vakcín proti koronaviru. Vyprší jim totiž datum spotřeby. Lidé se očkovat nechtějí a vláda nemůže najít cestu, jak je přesvědčit.

Popírači covidu v Německu provozovali nelegální školu. Patří Rusům, říkali (23. září 2021 17:51)
Úřady v Bavorsku ve středu zavřely nelegální soukromou školu, kterou podle nich provozovali odpůrci covidových opatření. Zakladatelka vzdělávací instituce umístěné na jednom z venkovských statků ji vydávala za ruskou soukromou školu.

Německý starosta chce zvýšit parkovné o 600 procent a vyhnat z města SUV (23. září 2021 16:44)
Starosta jihoněmeckého města Tübingen si vysloužil chválu i pohrdání obyvatel poté, co představil plán na zvýšení poplatků za rezidentní parkování o šest set procent. Cílem návrhu je vyhnat z města velká vozidla, která tu podle něj nejsou zapotřebí. Starosta již pro nápad získal počáteční podporu a zdá se, že zastupitelstvo návrh koncem měsíce schválí.

Vlastně to byl dobrý prezident. Trump začíná být populárnější než Biden (23. září 2021 15:46)
Uběhlo teprve osm měsíců od výměny v Bílém domě, ale některým Američanům už se začíná stýskat po jeho předchozím vládci. Donald Trump totiž poprvé v průzkumu popularity předběhl Joea Bidena. Ten kvůli chaosu při stahování vojáků z Afghánistánu, nekončící pandemii i problémům v Kongresu dál ztrácí podporu. Respondenti nejsou spokojeni ani s dalšími členy vlády.

Morawiecki zrušil kvůli Turówu cestu na summit. Nechci tomu věřit, řekl Babiš (23. září 2021 15:36)
Polský premiér Mateusz Morawiecki nedorazil na demografický summit do Maďarska kvůli tomu, že mezi řečníky byl také český premiér Andrej Babiš. Zrušení cesty šéfem polské vlády je podle provládního serveru wPolityce.pl signálem pro Česko ohledně sporu o důl Turów. „Mně se tomu ani nechce věřit,“ reagoval Babiš.

Seber se, Macrone. Američané a Britové chlácholí rozzuřené Francouze (23. září 2021 14:30)
Půl hodiny trval telefonický hovor, během nějž se Joe Biden a Emmanuel Macron snažili zahladit šrámy napáchané novým bezpečnostním paktem Aukus. Naopak sůl do francouzských ran přisypal Boris Johnson. Britský premiér svému „francouzskému příteli“ vzkázal, aby se po ztrátě miliardové zakázky na ponorky sebral.

V Kanadě zemřel nacistický tlumočník, podezírali ho z vyhlazování Židů (23. září 2021 11:51)
V Kanadě ve věku 97 let zemřel někdejší nacistický tlumočník ukrajinského původu Helmut Oberlander. Hrozilo mu vyhoštění kvůli podezření, že se během druhé světové války účastnil vyhlazování Židů. Několikrát tvrdil, že byl do nacistické jednotky zařazen proti své vůli.

Ženy mohou tak akorát uklízet záchody. Afghánské soudkyně se musejí skrývat (23. září 2021 11:06)
Slibovaná práva se kamsi vytratila. Afghánské ženy víc a víc zjišťují, jaký bude život pod vládou Tálibánu. Radikálové jmenovali náměstky nové vlády, vybírali však čistě mezi muži. Úřadující starosta Kábulu zase oznámil, že do práce mohou přijít jen ty, které muži nemohou nahradit. Třeba uklízečky záchodů. Někdejší soudkyně se skrývají. A dívky zřejmě nepustili do školy.

EU po Merkelové? Do pozice evropského lídra míří veterán „Supermario“ (23. září 2021 10:57)
Nedělní německé volby znamenají symbolický konec 16 let trvající dominance Angely Merkelové v evropské politice. Úřad neopustí kancléřka okamžitě. Zůstane v ­něm nejméně do doby, než se vytvoří nová vládní koalice, což může trvat dlouhé týdny i měsíce. Už nyní se ale uvažuje o tom, kdo by mohl Merkelovou v­ pozici hlavního hybatele evropského dění vystřídat.

Na auto poradce ukrajinského prezidenta se střílelo. Neuhneme, říká Zelenskyj (23. září 2021 09:42)
Neznámý útočník ve čtvrtek ostřeloval nedaleko Kyjeva automobil, v němž jel hlavní poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Serhij Šefir. Vážně zraněn je řidič, Šefira výstřely nezasáhly. Zelenskyj, který je nyní v New Yorku, reagoval slovy, že událost nijak neoslabí jeho odhodlání v boji s kriminalitou a mocnými finančními skupinami.

Lidstvo musí dospět, chová se jak šestnáctiletý člověk, prohlásil Johnson (23. září 2021 06:57)
Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečně převzít odpovědnost za ničení planety.

Mrož, který obeplul půl Evropy a potopil několik lodí, se vrátil na sever (23. září 2021 06:21)
Mrož Wally, který při svých cestách podél západoevropského pobřeží urazil přes čtyři tisíce kilometrů, byl spatřen u Islandu. Biologové dvoumetrové zvíře předtím naposledy zahlédli před 22 dny u irských břehů a s ohledem na jeho bezpečnost doufali, že zamířil do arktických vod, které jsou jeho domovem.

Bioteror už není sci-fi. Boom genetických kutilů straší vědce i politiky (23. září 2021 00:00)
Nástroje pro úpravu genetické informace jsou čím dál dostupnější a v odborné veřejnosti stoupá nervozita ze schopností komunity biohackerů. Experimenty z minulých let i kontroverze kolem původu koronaviru totiž ukázaly, že vyrobit biologickou zbraň je dnes snazší než kdykoli dříve.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35   12345
36 6789101112
37 13141516171819
38 20212223242526
39 27282930   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]