Přehled zpráv ze světa pro 2.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 15 zpráv  

Putin vyrazil do škol. Jeden žák ho opravoval, druhý ho pozval na svůj kanál (2. září 2021 20:14)
Ruský prezident Vladimir Putin se na začátku nového školního roku vydal za žáky a studenty. A zatímco jednoho z nich se pak zastával i Kreml, z druhého se rázem stala hvězda internetu. První chlapec si troufl opravit chybu, které se Putin dopustil. Ředitelka školy následně vytkla školákovi „drzost“. Druhý školák zase prezidenta pozval na svůj YouTube kanál, a tak ho na moment vyvedl z míry.

KOMENTÁŘ: Vraťme se k jednomu stolu. S Ruskem nelze nemít vztahy, píše Kulhánek (2. září 2021 18:00)
Po vrbětické roztržce jsou naše vztahy s Ruskou federací na bodu mrazu. Protože však se zemí váhy Ruska nelze vztahy nemít, je třeba odmítnout, aby jejich podobu diktovaly přehnané emoce, píše v komentáři pro MF DNES ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek.

Polsko zavedlo u hranic s Běloruskem výjimečný stav, brání se přílivu migrantů (2. září 2021 16:57)
Polský prezident Andrzej Duda v úterý vyhlásil výjimečný stav v pásmu u běloruských hranic. Požádala o to vláda, která argumentuje přílivem migrantů přicházejících přes Bělorusko. Výjimečný stav přinášející omezení ústavních svobod má trvat 30 dnů ve 183 obcích na východě země. Podobná opatření dříve přijaly i Litva a Lotyšsko, ty rovněž čelí vysokým počtům příchozích běženců.

Na Slovensku napadla ženu medvědice, zasahovat musel vrtulník (2. září 2021 15:17)
Ve středu odpoledne zasahovali záchranáři na Slovensku u obce Hradiště severozápadně od Rimavské Soboty. Ženu tam napadla medvědice a způsobila jí mnohočetná zranění, uvedl slovenský portál My Novohrad.

Pětiletý afghánský chlapec, který se v Polsku otrávil houbami, zemřel (2. září 2021 15:00)
Pětiletý chlapec z Afghánistánu, který se v polském středisku pro uprchlíky otrávil houbami, zemřel. Ani jeho o rok staršímu bratrovi nedávají lékaři šanci na přežití, uvedla ve čtvrtek polská média. Několik uprchlíků z Afghánistánu se v posledních dnech ve dvou různých polských zařízeních pro běžence otrávilo houbami, které si nasbírali pro zpestření jídelníčku.

ANALÝZA: Přetáčení debaklu aneb jak Biden nezachránil tlumočníka Mohammeda (2. září 2021 15:00)
Joe Biden vyhlásil evakuaci z Kábulu za „neobyčejný úspěch“. Připomíná to situaci, kdy kapitán před vjezdem do přístavu ztroskotá a pak se chlubí „neobyčejným“ počtem vypuštěných záchranných člunů.

Tálibán, spojenec USA? Líbí se krajní pravici, Pentagon zvažuje spolupráci (2. září 2021 14:33)
Spojené státy možná budou muset koordinovat s Tálibánem veškeré budoucí údery v Afghánistánu proti tamním bojovníkům Islámského státu a dalším organizacím, připustil ve středu americký generál Mark Milley. Tálibánu se nyní dostává překvapivých sympatií u americké krajní pravice, která jej vnímá jako spojence v boji proti americkému liberalismu.

Jednotky rychlého nasazení EU jsou opět ve hře, kvůli Afghánistánu (2. září 2021 12:14)
V reakci na události v Afghánistánu hovoří opět země Evropské unie o vzniku sil rychlého nasazení. Zasazuje se o ně šéf diplomacie EU Josep Borell i představitelé některých vlád. Projekt již v minulosti ztroskotal kvůli odporu zemí východního křídla unie.

Nefunguje to. V Africe končí testy vakcíny proti HIV, účinnost je 25 procent (2. září 2021 12:00)
Věda přišla o další naději v boji proti HIV. Farmaceutická společnost Johnson & Johnson oznámila, že zastavuje klinické testy prováděné na jihu Afriky, protože zjištěná účinnost vakcíny je příliš nízká. Očkované chránila jen z 25 procent. V minulosti už na virus a potažmo i chorobu AIDS vzniklo několik vakcín. Ani jedna však vkládaná očekávání nenaplnila.

Olaf Scholz: stoický „imitátor“ kancléřky může Německo nasměrovat doleva (2. září 2021 10:54)
Vicekancléř a ministr financí Olaf Scholz se se svou Sociálnědemokratickou stranou Německa (SPD) během srpna překvapivě prodral do čela předvolebních průzkumů. Pomáhá mu mimo jiné popularita získaná masivní pomocí ekonomice postižené koronavirovou pandemií. Scholz slibuje pokračování stability spojované s dosluhující kancléřkou Angelou Merkelovou, kritici se však obávají, že by jeho vláda znamenala přílišný odklon doleva.

Armin Laschet: umírněný následovník Merkelové s pochopením pro Putina (2. září 2021 10:52)
Předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet byl v boji o post německého kancléře dlouho považován za hlavního favorita. Blízký spojenec Angely Merkelové chce pokračovat v politickém kurzu, který nastavila. Potýká se ovšem s nepřesvědčivou kampaní.

Annalena Baerbocková: skokanka na trampolíně, jež změnila Zelené v mainstream (2. září 2021 10:51)
Spolupředsedkyně Zelených Annalena Baerbocková posunula stranu do politického středu, což se pozitivně projevilo na preferencích strany. V zápase o zisk kancléřského křesla si zpočátku vedla dobře. Nyní ji ale pronásleduje řada přešlapů, kvůli nimž klesla její důvěryhodnost u německé veřejnosti.

Texaských žen se nezastal ani Nejvyšší soud. Přísný zákon o potratech platí (2. září 2021 09:54)
Nejvyšší soud Spojených států odmítl zrušit zákon, kterým stát Texas zakázal potraty od zhruba šestého týdne těhotenství. Verdikt je velkou ranou pro zastánce práva na potrat. Ukázal také, jaké důsledky má v praxi jmenování hned tří konzervativních soudců členy Nejvyššího soudu. Poslal je tam americký exprezident Donald Trump.

Policistka z legrace zasáhla kolegu za volantem taserem. Po nehodě ujeli (2. září 2021 06:42)
Policejní auto přepravující šest lidí nabouralo na severu Francie poté, co jedna z přepravovaných policistek použila na kolegu za volantem taser. Řidič po zásahu elektrickým paralyzérem ztratil vládu nad autem, které v Roubaix u Lille narazilo do zaparkovaného auta. Pokračovalo však v jízdě, uvedl server BBC News. Tři policisté skončili v cele a čeká je soud.

Evropa neví, co s afghánskými migranty. Obává se „magnetického efektu“ (2. září 2021 00:00)
Je to chvíle, pouhých šest let, kdy kancléřka Angela Merkelová přesvědčovala zbytek Evropy, že je třeba přijmout běžence ze Sýrie a že stavění plotů po maďarském vzoru není žádným řešením. Výsledkem byl příchod milionu imigrantů, které Německo dosud jen obtížně vstřebává.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35   12345
36 6789101112
37 13141516171819
38 20212223242526
39 27282930   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]