Přehled zpráv ze světa pro 16.září - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 18 zpráv  

Německá policie zadržela 16letého chlapce. Zřejmě chystal útok na synagogu (16. září 2021 22:31)
Ve městě Hagen v Severním Porýní-Vestfálsku zatkla policie 16letého mladíka v souvislosti s možným teroristickým útokem na místní synagogu. Ten se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

Nedostali jsme výplaty, žehrají Afghánci. Tálibán se je snaží přimět pracovat (16. září 2021 22:22)
Zaměstnanci veřejného sektoru v Afghánistánu jsou již několik týdnů bez výplaty. Nová vláda pod vedením radikálního hnutí Tálibán se problém se složitou finanční situací údajně snaží vyřešit. „Zaměstnanci veřejné správy mohou bez obav pokračovat v práci,“ uvedlo ministerstvo financí. Není ale jasné, kdy své peníze lidé dostanou, a jestli vůbec.

Ve světě loni zavraždili 227 ekologických aktivistů, uvádí studie (16. září 2021 20:29)
Ve světě loni rukou vrahů zemřelo 227 ekologických aktivistů, to je zatím největší roční číslo od dob, kdy se statistiky vedou. Vyplývá to ze zprávy nevládní organizace Global Witness (GW). Téměř třetina vražd podle dokumentu souvisela s těžbou dřeva a uhlí, s rozsáhlým zemědělským podnikáním nebo s budováním přehrad na vodních tocích. Více než čtvrtina obětí přišla o život v Kolumbii, následuje Mexiko, Filipíny a Brazílie.

Mormoni přispějí americkým skautům na odškodnění zneužitých chlapců (16. září 2021 19:37)
Desetitisíce Američanů, které v dětství podle jejich slov zneužili skautští vedoucí, dostanou odškodnění mimo jiné i od Církve Ježíše Krista svatých posledních dní. Mormoni se totiž dohodli se skautskou organizací Boy Scouts, že na její mimosoudní dohody s oběťmi přispějí 250 milionů dolarů (6,4 miliardy korun). Samotní skauti loni vyhlásili bankrot.

Dánsko zakáže vězňům romantiku. Do Madsena se zamilovala teenagerka (16. září 2021 19:00)
Dánsko chce vězňům, kteří si odpykávají doživotní tresty, zabránit ve vstupování do nových romantických vztahů. Jejich nárůst je totiž podle ministerstva spravedlnosti alarmující, zvláště co se týká fanynek odsouzených. Vláda návrh zákona představila ve středu. Motivovala ji k tomu zřejmě i případ mladé ženy, která na dálku udržovala vztah s vrahem Peterem Madsenem.

Propusťte Frančettiho, žádá Moskva. Praha podle ní případ politizuje (16. září 2021 17:21)
Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to ve čtvrtek řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky.

Prosím na kolenou. Zoufalí afghánští diplomaté ve světě žádají o azyl (16. září 2021 15:40)
Náhlý návrat afghánského islamistického hnutí Tálibán k moci uvrhl do nejistoty stovky afghánských diplomatů pobývajících za hranicemi. Ti se často zoufale snaží zajistit si v zahraničí azyl a strachují se o své rodiny, které žijí ve vlasti. Afghánské diplomatické mise se také potýkají s nedostatkem peněz.

Indonéský prezident zanedbal kvalitu ovzduší v Jakartě, rozhodl soud (16. září 2021 15:08)
Indonéský prezident Joko Widodo společně se šesti dalšími vrcholnými politickými představiteli zanedbal podle rozsudku tamního soudu právo občanů Jakarty na čistý vzduch. Widoda kvůli tomu zažalovala asi třicítka místních obyvatel již v červenci 2019. Politiky soud nyní zároveň vyzývá, aby se tématu kvality ovzduší ve městě věnovali intenzivněji.

Na další pandemie dohlédne nový evropský úřad, bude stát miliardu eur ročně (16. září 2021 14:46)
Evropská unie bude mít od příštího roku nový úřad, který má evropský blok v reakci na covidovou pandemii lépe připravit na další krizové situace. Brusel chce na fungování zdravotního úřadu označovaného zkratkou HERA v příštích šesti letech vyčlenit miliardu eur (25,5 miliard korun) ročně.

Francie suspendovala tisíce neočkovaných zdravotníků. Desítky daly výpověď (16. září 2021 13:18)
Asi tři tisícovky francouzských zdravotníků se dočasně ocitly na neplacené dovolené, neboť se nenechali do středy 15. září naočkovat proti covidu-19. Podle francouzského ministra zdravotnictví Oliviera Vérana se francouzští zdravotníci, pečovatelé v domovech pro seniory a hasiči musí od středy prokázat alespoň jednou dávkou proticovidové vakcíny.

Bez očkování vstup zakázán. V Německu přitvrzují, negativní test už nestačí (16. září 2021 13:00)
Zde platí pravidlo 2G! Vstup jen pro očkované nebo uzdravené! Děkujeme za pochopení! Podobné nápisy se v posledních dnech stále častěji objevují na dveřích restaurací v různých částech Německa.

V izolaci budu ještě pár dní, hlásí Putin. Blíží se „jeho“ parlamentní volby (16. září 2021 12:07)
Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek sdělil, že v jeho okolí onemocněly covidem-19 desítky lidí a že zůstane ještě několik dní v izolaci. O tom, že se kvůli několika případům respiračního onemocnění ve svém okolí uchyluje do samoizolace, informoval prezident již dříve tento týden. V Rusku v pátek začínají třídenní parlamentní volby, které jsou považovány za důležitou součást jeho snah o upevnění moci před příští volbou hlavy státu.

„Ten chlapík od protinožců“. Bidenovi vypadlo jméno premiéra Austrálie (16. září 2021 11:05)
Ruku na srdce: kdo z nás si bez pomoci Googlu vybaví jméno premiéra Austrálie? Americkému prezidentovi by se to ale asi stávat nemělo, především ve chvíli, kdy slavnostně ohlašuje nový bezpečnostní trojspolek s Londýnem a Canberrou.

Pověste Zelené, opřela se krajní pravice do soupeřů. V pořádku, rozhodl soud (16. září 2021 10:37)
Německé město Cvikov (Zwickau) krátce před volbami do Bundestagu řeší, jak se vypořádat s reklamou krajně pravicového hnutí Třetí cesta. To totiž v jeho ulicích vyvěsilo předvolební plakáty se sloganem „Pověste Zelené“. Spor dospěl až k soudu, jenž v úterním verdiktu prohlásil, že strana může plakáty i přes nelibost úředníků ve městě ponechat.

Rybáře na Elbě překvapil bizarní úlovek. Žralok s prasečím vzezřením (16. září 2021 09:20)
Světloun ostnatý (Oxynotus centrina), který je v některých přístavech známý jako žralok prasečí nebo prasečí ryba, se první zářijový týden postaral o rozruch na italském ostrově Elba a posléze i na internetu, když místní rybáři vytáhli jeho uhynulé tělo ze Středozemního moře a fotografie dali na sociální sítě.

Austrálie získá díky paktu s USA a Brity jaderné ponorky. Čína a Francie zuří (16. září 2021 07:09)
Spojené státy, Velká Británie a Austrálie ve středu oznámily nový bezpečnostní pakt, který jim umožní sdílet pokročilé technologie, včetně těch potřebných k výrobě ponorek na jaderný pohon. Cílem aliance je posílit bezpečnost v Indo-Pacifiku. Čína a také Francie rozhodnutí kritizují.

SpaceX vyslala do vesmíru civilní posádku. Na oběžné dráze má strávit tři dny (16. září 2021 07:07)
Raketa Falcon 9 společnosti SpaceX ve středu vynesla na oběžnou dráhu loď Crew Dragon se čtyřčlennou civilní posádkou. Jde o vůbec první výpravu do kosmu bez profesionálního astronauta. Mise potrvá čtyři dny a je zaměřená na lékařský výzkum dopadů pobytu ve vesmíru na lidský organismus.

Fico chytá druhý dech. Směr je v průzkumech druhý, vracejí se i mladí Slováci (16. září 2021 00:00)
Ještě loni se zdálo, že na Slovensku nastal konec jedné éry: Dlouholetá vláda sociální demokracie expremiéra Roberta Fica skončila. Po prohraných volbách čekal stranu rozkol, odchod vlivných osobností a postupný pokles preferencí. Jenže teď se karta náhle obrací. Podpora sociální demokracie znovu roste, voliči se vracejí a stávající vývoj naznačuje, že pro Fica není všem dnům konec.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
35   12345
36 6789101112
37 13141516171819
38 20212223242526
39 27282930   

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]