Přehled zpráv ze světa pro 13.srpna - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 19 zpráv  

Jednotná fronta katolické ligy. Útok na LGBT podpořili i Slováci a Maďaři (13. srpna 2019 21:22)
Názor, že po zemi už nekráčí jen rudý mor, ale objevil se nový, duhový, si vydobývá podporu. Se slovy krakovského arcibiskupa Marka Jendraszewského na adresu LGBT komunity při jednom z kázání souhlasí představitelé i dalších velmi konzervativních náboženských kruhů. Snáší se na něho ale i vlna kritiky, včetně výzev k rezignaci.

Jsme už plní, otevřete nyní své přístavy. Loď s migranty se vrací do Evropy (13. srpna 2019 20:25)
Humanitární loď Ocean Viking, která ve Středozemním moři vyzvedává migranty v ohrožení, požádala o pomoc italské a maltské úřady. Na palubě plavidla se nachází 356 migrantů, které chtějí organizace Lékaři bez hranic a SOS Mediterranée urychleně dostat do Evropy. Libye podle nich není bezpečnou zemí a zachráněné migranty tam vrátit nehodlají.

Odehnali jsme stíhačku NATO nad Baltem, tvrdí ruské letectvo (13. srpna 2019 20:12)
Pohotovostní letoun NATO se nad Baltem pokusil přiblížit k letadlu ruského ministra obrany Sergeje Šojgu, tvrdí ruská agentura TASS. Doprovodné ruské stíhací letouny měly pravděpodobně stroj EF-18 španělských vzdušných sil odehnat. Španělské letectvo se se zatím k incidentu nevyjádřilo.

Honil zloděje, který kradl v jeho obchodě. Propustili ho pro nezodpovědnost (13. srpna 2019 19:30)
Prodavač Shaun Winstanley spáchal sebevraždu poté, co byl po sedmnácti letech propuštěn z obchodního řetězce Tesco. Dlouholetý zaměstnanec pobočky v britském Blackpoolu se provinil tím, že pronásledoval zloděje, který v obchodě kradl. Tím prý ohrozil sebe a zákazníky.

Vykonej svou potřebu do bazénu. Výzva na síti hecuje teenagery ve Španělsku (13. srpna 2019 19:09)
Ve Španělsku veřejnost i úřady pobouřila bizarní výzva šířící se po sociálních sítích. Nazývá se Hacer Caca a nabádá teenagery, aby „chodili na velkou“ do veřejných bazénů. Na zvýšený výskyt lidských výkalů v bazénech a akvaparcích upozornil španělský list El Periódico Mediterráneo.

Obrana chce menší tryskáč pro VIP. Nabídka je široká i z druhé ruky (13. srpna 2019 19:01)
Ministerstvo obrany chce armádnímu dopravnímu letectvu koupit malý letoun pro přepravu ústavních a vládních činitelů. Za stroj kategorie Business Jet pro 14 až 19 osob by obrana mohla zaplatit asi 570 milionů korun bez daně. Letoun nemusí být nový. Současné stroje pomalu dosluhují.

Londýnská škola zakázala hovězí maso. Chce tak snižovat uhlíkovou stopu (13. srpna 2019 18:17)
V areálu londýnské vysoké školy Goldsmiths už se nemůže prodávat hovězí maso. Instituce, která je součástí Londýnské univerzity, zákaz zavedla s cílem přispět k boji proti globálním klimatickým změnám. Stala se první vysokou školou v Británii, kde takové opatření vstoupilo v platnost, informovala v pondělí agentura Reuters.

Víc peněz na hasičskou techniku a budovy. V rozpočtu přibude půl miliardy (13. srpna 2019 17:01)
Hasiči dostanou příští rok více peněz v rozpočtu. Dohodla se na tom ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba. Přijdou si tak v roce 2020 na 11,31 miliardy korun. Pro předběžný návrh rozpočtu, který vláda schválila, hlasovali pouze ministři za ANO.

Izrael ignoruje aktivisty. Vyhostil Filipínku se synem narozeným v zemi (13. srpna 2019 16:33)
Filipínku minulý týden i s jejím synem policie zatkla a obvinila z toho, že jí před mnoha lety vypršelo pracovní vízum. V Izraeli s třináctiletým synem roky žila a pracovala v ilegalitě. Žena je první z cizinců vyhoštěných i s dítětem školního věku. Aktivisté proti deportacím cizinců i s dětmi protestují.

Vítejte! Zelenskyj nabízí pronásledovaným Rusům ukrajinské občanství (13. srpna 2019 15:23)
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal pokyn ke zjednodušení procedury, která je nezbytná k přiznání ukrajinského občanství Rusům pronásledovaným kvůli svému politickému přesvědčení. Příkaz vládě k vypracování příslušného zákona byl zveřejněn na prezidentském webu.

V Sydney s výkřikem Alláhu akbar bodl útočník nožem do zad kolemjdoucí ženu (13. srpna 2019 14:29)
Australští policisté s pomocí občanů v úterý v centru Sydney zadrželi muže, který pobodal ženu a snažil se zaútočit na další lidi. Policie později sdělila, že muž je podezřelý z vraždy jiné ženy. Australské sdělovací prostředky přinesly záběry na muže, který mával nožem a volal slova, jež jsou součástí každodenních muslimských modliteb: „Alláhu akbar“.

Trump přitvrzuje. Migranti pobírající dávky nemusejí dostat zelenou kartu (13. srpna 2019 14:17)
Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondělí oznámila, že zpřísní podmínky pro udělování povolení k pobytu, takzvané zelené karty. Nově by ji nemuseli dostat migranti, kteří mají nízké příjmy a v USA čerpají nějakou formu sociální pomoci.

V Rakousku havarovala česká motorkářka, utrpěla vážná zranění (13. srpna 2019 13:54)
V pondělí večer havarovala na severu Rakouska 33letá Češka. Motorkářka při nehodě přišla k vážným zraněním. Ženu přepravili vrtulníkem do nemocnice v Amstettenu, kde je nyní v péči lékařů.

Víc než polovina Britů preferuje brexit za každou cenu, říká nový průzkum (13. srpna 2019 13:07)
Víc než polovina Britů podporuje plán premiéra Borise Johnsona, který chce na konci října vyvést zemi z Evropské unie za jakoukoli cenu. Vyplývá to z průzkumu zveřejněného v pondělí webem deníku The Telegraph, podle něhož by 54 procentům dotázaných nevadilo, kdyby Johnson vyřadil z rozhodování o případném neřízeném brexitu parlament.

Milujeme Čínu a respektujeme její svrchovanost, kaje se Versace za tričko (13. srpna 2019 12:21)
Italský módní dům Versace se omluvil Číně za trička, která uváděla čínská teritoria Hongkong a Macao jako samostatné země. Společnost je přestala vyrábět už na konci července, ale kontroverzního nápisu si všímají lidé na čínských sociálních sítích. S podobným problémem se momentálně potýkají i další západní značky, napsala agentura Reuters.

Průlom v léčbě eboly. Nové léky mají podle lékařů ohromující účinnost (13. srpna 2019 10:18)
Lékaři hlásí zásadní pokrok v boji s ebolou. V Demokratické republice Kongo testovali čtyři léky a dva z nich se ukázaly jako vysoce účinné. Podle vědců by tak mohly zachránit množství životů a při včasné léčbě je údajně až devadesátiprocentní šance na vyléčení.

Domů, vlast vás potřebuje. Portugalsko platí krajanům v emigraci za návrat (13. srpna 2019 09:41)
Portugalsko vábí zpět přes půl milionu krajanů, kteří zemi opustili kvůli ekonomické krizi z let 2010 až 2015. Vláda nabízí navrátilcům až 6 536 eur (168 000 Kč) a slevy na dani z příjmu. Chce tak zmírnit nedostatek pracovních sil a demografický problém.

Sladký zločin. Jihoafrická policie hledá 16 ozbrojených lupičů čokolády (13. srpna 2019 07:12)
Ozbrojená skupina minulý týden ve středu přepadla firmu na předměstí Johannesburgu v Jihoafrické republice a ukradli z ní blíže neurčené množství čokolády. Nikomu ze zaměstnanců firmy se nic nestalo. O incidentu v pondělí informoval zpravodajský server news24.com.

Triumf přeživších. Prošla Osvětimí, 104. narozeniny oslavila se 400 potomky (13. srpna 2019 06:40)
Shoshana Ovitzová prošla peklem Osvětimi, přesto se dožila 104 let. Tento úctyhodný věk s ní přijelo do Jeruzaléma oslavit jejích 400 potomků usazených různě po světě. Hromadná rodinná fotka u Zdi nářků symbolizuje triumf přeživších nad nacisty.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
31    1234
32 567891011
33 12131415161718
34 19202122232425
35 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]