Přehled zpráv ze světa pro 12.srpna - Portál divoch.net


Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.
Reklama ReklamaZprávy ze světa - iDnes.cz

Zobrazeno 17 zpráv  

Čtyři čluny za čtyři dny. Loď zefektivnila nabírání migrantů v moři (12. srpna 2019 21:23)
Humanitární loď Ocean Viking pátrá ve Středozemním moři po migrantech v nebezpečí. V rámci jediné plavby již stihla čtyři záchranné akce. Na palubu nabrala migranty ze čtyř různých člunů, naposledy 105 lidí u pobřeží Libye. Plavidlo, které provozuje organizace Lékaři bez hranic (MSF) společně s charitou SOS Méditerranée, už tak má na palubě 356 utečenců.

Egyptologové v poušti testují odolnost výrobků. Nejlepším dávají známku (12. srpna 2019 19:39)
Drsné a náročné prostředí, v němž čeští egyptologové a další vědci v Egyptě a Súdánu dlouhodobě pracují, umožňuje prověřit odolnost výrobků a technologií, které používají. Těm nejlepším mohou od srpna udělit novou ochrannou známku Prověřeno v poušti. První zájemce už mají.

Koupání nahoře bez je lidské právo. Tam, kde v Barceloně byl zákaz, už není (12. srpna 2019 19:24)
V druhém největším španělském městě Barceloně vypukl nečekaný spor o to, zda ženy smí na veřejných koupalištích plavat a opalovat se bez horního dílu plavek. Na některých místech se totiž ženy setkaly se zákazem, což označily za diskriminaci. Úřady jim posléze daly za pravdu a zveřejnily „protidiskriminační“ vyhlášku.

Zabil se na dálnici na e-koloběžce. Francie začne její provoz víc regulovat (12. srpna 2019 18:23)
Když si jistý muž vyjel na elektrické koloběžce na frekventovanou dálnici, došlo brzy ke kolizi a jezdec na místě zemřel. Případ poukázal ve Francii na naléhavou potřebu chaotický provoz e-koloběžek více regulovat. Začala s tím města, parlament chystá tvrdší opatření na celonárodní úrovni. Jen v Paříži je v provozu těchto vozítek na 20 000.

Policisté zastavili vyšetřování útoku na poslance AfD, nenašli pachatele (12. srpna 2019 17:25)
Prokuratura v Německu zastavila vyšetřování lednového útoku na šéfa regionální pobočky strany Alternativa pro Německo (AfD) v Brémách. Franka Magnitze, který je zároveň poslancem, napadli tři maskovaní muži. Policie vyšetřování zastavila, protože se nepodařilo identifikovat podezřelé.

Naplňte lahev, vyzývají francouzští teenageři ke sběru nedopalků (12. srpna 2019 16:55)
Cigarety s filtrem se objevily na trhu v roce 1950. Tehdy se věřilo, že zamezí škodlivým dopadům kouření. Přestože se později ukázalo, že to není pravda, filtry dnes tvoří největší procento odpadu v oceánech. Francouzští teenageři se rozhodli, že začnou dělat Sisyfovskou práci a smetí po kuřácích odklízet. Na Twitteru sdílejí plastové lahve plné nedopalků a navzájem se povzbuzují k boji za čistá města.

Lidé zastřelení kuší v Pasově zemřeli dobrovolně, policie uzavřela případ (12. srpna 2019 16:49)
Německá policie od května vyšetřovala záhadné úmrtí v bavorském Pasově. V jednom z tamních penzionů byla nalezena těla tří lidí zastřelených šípem z kuše. Německá policie uvedla, že všichni patřili ke kultu, který věří ve znovuzrození a jejich smrt byla nejspíše dobrovolná.

V Indii roste počet potratů kvůli pohlaví. Dívky jsou pro rodiče přítěží (12. srpna 2019 16:02)
V desítkách vesnic na severu Indie se za poslední tři měsíce nenarodila ani jedna dívka. Ačkoli se země dlouhodobě potýká s nevyrovnaným poměrem pohlaví, nynější situace je podle úřadů obzvlášť znepokojivá. Vláda se snaží proti potratům na základě pohlaví bojovat, muži jsou ale v Indii stále považováni za hlavního živitele rodiny.

Vražda na Slovensku. Důchodce zranil souseda, pak ho vláčel za autem (12. srpna 2019 15:12)
Brutální vraždu vyšetřují policisté ze slovenského města Poriadie. Pětašedesátiletý muž v sobotu zabil svého pětatřicetiletého souseda, který ho přišel požádat, aby ztišil hlasitou hudbu. Důchodce na něj zaútočil ocelovou tyčí, opakovaně ho udeřil do hlavy a zraněného muže nechal ležet na zemi v kaluži krve. Pak ho přivázal za nohy k autu a rozjel se po lesní cestě.

Barcelona zakáže kouření na zahrádkách. Řešte radši problémy, tvrdí odpůrci (12. srpna 2019 14:07)
S velkou nevolí přijali provozovatelé restaurací i někteří obyvatelé Barcelony zprávy o chystané změně předpisů pro veřejná prostranství. Katalánská vláda totiž plánuje zakázat kouření na terasách a zahrádkách. Vrcholí tím dlouhodobý spor o venkovní prostory, podle odpůrců by úřady měly řešit opravdové problémy.

Protesty v Hongkongu jsou živnou půdou pro dezinformace na Facebooku (12. srpna 2019 12:59)
Demonstrace a nepokoje trvají v Hongkongu už přes dva měsíce a stále neutichají. Do hry se navíc hojně zapojují dezinformátoři a lidé, kteří nepotvrzené zprávy dále sdílí. Většinou proto, aby šířili odpor k jedné či druhé straně konfliktu.

Jen 15 litrů. V Portugalsku stávkují řidiči cisteren, palivo je na příděl (12. srpna 2019 12:32)
Portugalská vláda nařídila prodej paliva na čerpacích stanicích na příděl kvůli stávce, kterou dnes odstartovali řidiči cisteren. Na některých stanicích si veřejnost může natankovat maximálně 15 litrů benzinu nebo nafty, na většině o deset litrů více.

Pro Epsteina podle policie sháněla dívky dcera mediálního magnáta Maxwella (12. srpna 2019 11:51)
Po smrti amerického finančníka Jeffreyho Epsteina se stala hlavní podezřelou z odpovědnosti za zneužívání desítek dívek Ghislaine Maxwellová, pařížská rodačka s oxfordským diplomem a s kontakty na celebrity a miliardáře. Otcem Maxwellové byl britský mediální magnát Robert Maxwell.

Konec zamořování sousedů odpadem. Austrálie skončí s vývozem plastů (12. srpna 2019 09:55)
Představitelé australské vlády se v pátek dohodli na stanovení harmonogramu zákazu vývozu plastového odpadu, který nyní země odváží k regionálním sousedům včetně Indonésie, Malajsie, Thajska a Vietnamu. Opatření se vedle plastů bude týkat rovněž papíru, skla a pneumatik, uvedla agentura AP.

Hasiči v Řecku bojují s desítkami požárů, v Athénách oheň už uhasili (12. srpna 2019 09:55)
Řeckým hasičům se dnes ráno podařilo dostat pod kontrolu rozsáhlý požár východně od Atén. Oheň nikoho nezranil, ale zničil dva dva domy. Sdělil to zástupce místní správy řecké televizi Skai. Více než 140 hasičům pomáhalo také pět hasicích letadel a stejný počet vrtulníků.

Zeď mezi USA a Mexikem ozdobily portréty vyhoštěných migrantů (12. srpna 2019 08:08)
Jižní stranu hraniční zdi mezi USA a Mexikem od konce týdne zdobí portréty několika lidí, kteří byli v dospělosti vyhoštěni ze Spojených států, protože tam v dětství přišli nelegálně. K malbám jsou připojeny tzv. QR kódy, které návštěvníky odkazují na webovou stránku s příběhy těchto přistěhovalců.

V Kolumbii zahynuli dva vojáci, utrhlo se s nimi lano u vrtulníku (12. srpna 2019 07:28)
V Kolumbii zahynuli dva vojáci, s nimiž se v neděli během slavnostní přehlídky utrhlo lano u helikoptéry, na němž přidržovali státní vlajku. Neštěstí se stalo na letišti v Medellínu na závěr tradičního květinového festivalu. Příčina nehody se vyšetřuje.

Zprávy

Zprávy podle dní

<<       >>
 T PoÚtStČtSoNe
31    1234
32 567891011
33 12131415161718
34 19202122232425
35 262728293031 

Vyhledávání

Statistika

TOPList statistika

Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online hry | Kontakt

Obsah této stránky je plně přístupný jakýmkoli prohlížečem. Nejlépe však vypadá v prohlížeči respektujícím platné standardy HTML a CSS. Váš prohlížeč tyto standardy nerespektuje a proto vám doporučujeme jeho upgrade.

Made By Petr [Osobní stránka]