Portál | Počasí | Kurzy | TV program | Zprávy | Katalog | Slovník | Online staré hry
zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců. Portál divoch.net zpravy.divoch.net - Aktuální přehled zpráv z domova, ze světa, ze sportu, z oblasti počítačů a ze světa mobilních komunikací. Dále zde naleznete i starší zprávy, ve kterých můžete listovat po dnech, týdnech a měsíců.

Zprávy ze sportu

Zobrazeny zprávy 1 až 20 z celkem 339 zpráv
Následující

Pro Chytila z New York Rangers sezona skončila, nezotavil se po zranění (28. ledna 2024 23:41)
Český hokejista Filip Chytil už do této sezony NHL nezasáhne. Podle zástupců New York Rangers se nezotavil po zranění, problém ale blíže neupřesnili. Čtyřiadvacetiletý útočník nehrál od listopadu, kdy nejspíš utrpěl otřes mozku. Tento týden se sice vrátil k tréninku s týmem, páteční rozbruslení ale opustil předčasně a z ledu mu museli pomoci spoluhráči. Nebude tak startovat ani na domácím květnovém mistrovství světa.

Girona po výhře na Vigem znovu vystřídala v čele španělské ligy Real (28. ledna 2024 23:28)
Fotbalisté Girony porazili ve španělské lize Celtu Vigo 1:0 a i po 20. kole vedou tabulku s jednobodovým náskokem před Realem Madrid. O výsledku rozhodl už po 20 minutách hry Portu. Atlético Madrid porazilo Valencii 2:0 a vystřídalo Barcelonu na třetím místě.

Inter porazil zásluhou Martíneze Fiorentinu a vrátil se do čela Serie A (28. ledna 2024 23:22)
Inter Milán vyhrál nad Fiorentinou 1:0 a týden po zisku Superpoháru se vrátil do čela italské fotbalové ligy. Devatenáctým gólem v sezoně Serie A rozhodl Lautaro Martínez. Argentinský mistr světa se prosadil hlavou po rohovém kopu po necelé čtvrthodině hry a kraluje tabulce střelců s náskokem sedmi branek na Dušana Vlahoviče z Juventusu.

PSG jen remizoval s Brestem a jeho náskok v čele se ztenčil na šest bodů (28. ledna 2024 23:05)
Fotbalisté Paris Saint Germain ve francouzské lize doma remizovali s třetím Brestem 2:2 a jejich náskok na druhé Nice se ztenčil na šest bodů.

Florbalisté Bohemians vyhráli nad Českou Lípou a jsou v superlize šestí (28. ledna 2024 21:46)
Florbalisté Bohemians porazili ve 22. kole superligy doma Českou Lípu vysoko 15:6 a po čtvrté výhře za sebou se posunuli na šesté místo před Liberec. Jedenáctou pozici si upevnili Black Angels, kteří v pražském derby zvítězili nad předposledním Butchisem 11:3.

Házenkáři Francie jsou mistry Evropy. V prodloužení finále zdolali Dánsko (28. ledna 2024 21:41)
Házenkáři Francie v dramatickém finále mistrovství Evropy v Německu překvapivě porazili favorizované Dánsko 33:31 po prodloužení. Výběr galského kohouta oplatil Seveřanům prohru z finále loňského světového šampionátu a zlato z Eura získal počtvrté v historii. Bronz získali a přímý postup na olympijské hry si zajistili Švédové. Obhájci titulu porazili v duelu o bronz 34:31 domácí Německo, které tak musí o místo v Paříži zabojovat v kvalifikaci.

Nymburk ve čtvrtfinále Českého poháru vyřadil mistrovskou Opavu (28. ledna 2024 21:12)
Basketbalisté Nymburka vyhráli v Opavě 88:80 čtvrtfinálový šlágr a zajistili si účast na únorovém závěrečném turnaji o Česko-slovenský pohár. Středočeši ovládli v této sezoně i třetí vzájemný duel posledních dvou českých šampionů a podruhé uspěli v hale soupeře. Aktuálně první a druhý tým NBL se spolu utkají s určitostí ještě dvakrát v ligové nadstavbě.

Basketbalistky Žabin obhájily titul v Česko-slovenském poháru (28. ledna 2024 21:00)
Basketbalistky brněnských Žabin obhájily titul v Česko-slovenském poháru. České vicemistryně porazily ve finále v Piešťanech domácí Čajky, slovenské šampionky přehrály jasně 85:64.

Nostalgický zážitek na Spartě. Do kasy za mě platil táta, přiznal Ton junior (28. ledna 2024 20:20)
Už to bude pomalu deset let, co fanoušci na Spartě naposledy vyvolávali jméno Petra Tona. Naštěstí pro ně, legenda pražského klubu k hokeji přivedla i svého stejnojmenného syna, který v neděli gólově načal vyhecovaný šlágr 41. extraligového kola proti Třinci. A jak! Týmu přispěl k cenné výhře 5:1, když v úniku lišácky obalamutil brankáře Marka Mazance. „Počkal jsem si na něj,“ usmíval se jedenadvacetiletý útočník.

Jasné výhry Sparty a Komety, slaví také Pardubice. Hradec otočil zápas v Liberci (28. ledna 2024 20:19)
Šlágr jedenačtyřicátého kola hokejové extraligy se hrál na Spartě, která porazila Třinec 5:1. Kometa stejným poměrem přejela Karlovy Vary, po výhře 3:1 nad Kladnem se radují také vedoucí Pardubice. Mladá Boleslav se díky vítězství 1:0 v prodloužení proti Vítkovicím vzdálila poslednímu místu, Hradec Králové po obratu přetlačil Liberec 4:3 po samostatných nájezdech.

Fotbalisté Plzně ve Španělsku porazili Kryvyj Rih, Chorý dal dva góly (28. ledna 2024 20:06)
Fotbalisté Plzně porazili ukrajinský tým Kryvyj Rih 3:0, vyhráli i druhý zápas na soustředění ve Španělsku a celkově páté utkání zimní přípravy. Dvě branky vstřelil útočník Tomáš Chorý, jednou se za Viktorii prosadil obránce Robin Hranáč.

Dortmund porazil Bochum a je čtvrtý, hattrickem se blýskl Füllkrug (28. ledna 2024 20:04)
Dortmund v německé fotbalové lize porazil Bochum 3:1 a vrátil se v tabulce do první čtyřky. Útočník Borussie Niclas Füllkrug se blýskl hattrickem. Union Berlín zdolal doma poslední Darmstadt 1:0 a vzdálil se od pásma sestupu. Reprezentační záložník Alex Král odehrál za vítězný tým celé utkání. Jedinou branku vstřelil v 62. minutě Hollerbach.

Při vytrvalostním běžkařském závodě Marcialonga v Itálii zemřel muž z Česka (28. ledna 2024 19:29)
Při tradičním vytrvalostním běžkařském závodě Marcialonga v italských Alpách dnes zemřel sedmdesátiletý muž z České republiky. Informovala o tom agentura ANSA.

Do Jablonce přišel na hostování s opcí slovenský záložník Nebyla (28. ledna 2024 19:07)
Fotbalisty Jablonce posílil slovenský reprezentant do 21 let Sebastian Nebyla, který přišel na hostování s opcí z chorvatského klubu NK Istria. Slovenský reprezentant do 21 let se k týmu připojil na soustředění v Turecku.

Hrát v bouři tlaku? Skvělé privilegium, básnil po finálovém zvratu Sinner (28. ledna 2024 18:22)
Před Arenou Roda Lavera se shromáždil dav nadšených italských fanoušků, který hlasitě skandoval „karotka, karotka“, čímž oslavoval nového ryšavého hrdinu. Tenista Jannik Sinner si chválu zaslouží, v neděli po vyčerpávajícím boji fantasticky otočil finále Australian Open proti Daniilu Medveděvovi ze zdánlivě beznadějného stavu 0:2 na sety a ve 22 letech poprvé opanoval grandslamový turnaj.

Kopřivnice a Dukla se po pauze vrátily do extraligy házenkářů výhrami (28. ledna 2024 17:14)
Házenkáři Kopřivnice a Dukly po reprezentační pauze zahájili vítězně pokračování extraligy. Kopřivnický tým v sobotní předehrávce 19. kola vydřel po obratu v závěru výhru 25:24 a v neúplné tabulce se posunul na třetí místo, Pražané za nimi následují stále s jednobodovou ztrátou, poté co v dnešním utkání 15. kola porazili 38:32 Frýdek-Místek.

Útok hokejové Sparty posílí Kanaďan Kassian. Nastřádal přes 700 startů v NHL (28. ledna 2024 17:04)
Hokejisty extraligové Sparty posílí kanadský útočník Zack Kassian, který odehrál včetně play off přes 700 zápasů v NHL. Třiatřicetiletý hráč ještě v minulé sezoně působil v Arizoně.

Slovinci i bez zraněného Lanišeka obhájili titul mistrů světa v letech na lyžích (28. ledna 2024 16:36)
Slovinští skokani obhájili zlato na mistrovství světa v letech na lyžích. I bez zraněného lídra Anžeho Lanišeka vyhráli Lovro Kos, Peter a Domen Prevcovi a Timi Zajc před Rakušany a Němci. Titul získali Slovinci s náskokem 26,5 bodu před Rakouskem v čele se sobotním šampionem Stefanem Kraftem. Češi na můstku Kulm nestartovali.

Golfista Olesen získal v Rás al-Chajma osmý titul na evropské Tour (28. ledna 2024 16:33)
Golfista Thorbjörn Olesen vyhrál turnaj Rás al-Chajma Championship a připsal si osmý titul z evropského okruhu DP World Tour. Čtyřiatřicetiletý Dán zvítězil ve Spojených arabských emirátech díky výborně zvládnutému finálovému kolu před krajanem Rasmusem Höjgaardem o šest úderů.

Smetana vystřílel na Světovém poháru v Káhiře páté místo ve vzduchové pušce (28. ledna 2024 16:28)
Český střelec František Smetana vybojoval v Káhiře na úvodním Světovém poháru v olympijské sezoně páté místo v disciplíně vzduchová puška. Bronzový medailista z loňského mistrovství světa byl nejprve sedmý v kvalifikaci a postoupil do osmičlenného finále, v němž si nakonec připsal vůbec nejlepší výsledek v pohárovém seriálu.